erkunt klima sorunu

28.04.2011
1,790
205
KARS

arkadaşlar bugün tarlada iş yaparken klima açıktı ve gayet iyide soğutma yapıyordu fakat bir ara böyle bi ikaz sesi gibi dıt dıt diye bir ses geldi ve ondan sonra klima soğutmamaya başladı klima peteğinin tıkandığını sandım iş bitince temizlerim dedim iş bitti klima peteğini açtım tertemiz hiç bişey yok klimayı çalıştırdım üfleme yapıyor ama sıcak üflüyor sonra dışarı çıktım baktım kabin üstündeki fan çalışmıyor servisi aradım gazı bitince çalışmaz dedi gazını kontrol ettim gaz dolum siboplarına anahtarı soktum gaz var içinde başka neden olabilir dedim kabinin tavanında röleler var dedi onlara nasıl ulaşabiliriz dedim tavan sökülecek dedi ardından ben klima kontrol panelini söktüm arkada röleler vardı onları kontrol ettim sağlamdı sonra kabin üstüne çıktım elektriği kontrol ettim elektrik gelmiyor oraya böyle bir sorunla karşılaşan varmı çözümü nedir klimasız motor hakikaten çekilmiyor alıştıktan sonra

• Beğen
Tepkiler: barkinonat
sorunu bilmem ama erkunt elektirik tesisatını güclendirmesi gerekiyor. bir TÜRK firması olarak çok çabalıyorlar iyi yerlere geliyorlar biraz daha dikkat etmeleri lazım daha iyisini yapmaları lazım herkez tercih edip gururlanmamız lazım.

• Beğen
Tepkiler: delihan
sorunu buldum iç döşemeyi komple söktüm indirdim klimanın tesisatında kabloların birbirine bağlantı yeri gevşemiş ordan hallettim hakikaten erkuntun elektrik aksamı çok kalitesiz uzun farlar bazen çalışmıyor kol ile oynuyorum ancak düzeliyor ikidebir sigorta kesiyor klima desen gine öyle oks desen o zaten başlı başına felaket işin özüne gelecek olursak elektrik aksamını kimden temin ediyorsa ya kaliteli ürünlere yönelmeli yada firmayı değişmeli bu düzende pek randıman alamaz çünkü günlük bir elektrik arızası çıkıyor

Erkuntun elektrik tesisatindan bizim koylu bir kiymet 90 sahibide nasibini aldı .Daha 3 aylık traktörün elektrik tesisatı yanmıstı.Bizde kudret 100 de klimadan cok sorun yasıyoruz her balya sezonunda bozuluyor.Bu senede klima moturunu degistirdik bakalım ne kadar dayanacak.

Klima motoru mu arızalandı yoksa daha iyi performans icin mi degistirdin

Balya yaparken klima motorundan ses geldi hemen kapattım.Klimacıya göturduk motorun dagilmis dedi yeni motor takti.O zamanda bayram tatiliydi fabrikadan kimse cıkmadı daha sonra fabrikaya ulastık durumu anlattık gecen hafta yeni klima motoru gönderdiler oda simdi evde duruyor üstündeki bozulursa onu taktırırız artık.

Balya yaparken klima motorundan ses geldi hemen kapattım.Klimacıya göturduk motorun dagilmis dedi yeni motor takti.O zamanda bayram tatiliydi fabrikadan kimse cıkmadı daha sonra fabrikaya ulastık durumu anlattık gecen hafta yeni klima motoru gönderdiler oda simdi evde duruyor üstündeki bozulursa onu taktırırız artık.
Kaça aldin klima motorunu bide sogutmada fark varmı

Motor kendisi sökme takma dahil 500 tl tuttu .Sogutma ayni üstünde safkar klima var takılan motorda safkarın erkunt fabrikasının gönderdigi motorda safkarın hal böyle olunca klimada pek fark olmuyor.
Yenilere webosta diye bi marka takmişlar cok memnunlarmiş bize safkar denk geldi sogutma işi tamamda hiç kalite yok gecen gun üstten su damladı bulamadım nerden attı tüm kelepçeler saglam hortum da damlatmiyor gaz da dolu ama en az 2lt su döküldü dizlerime

Yenilere webosta diye bi marka takmişlar cok memnunlarmiş bize safkar denk geldi sogutma işi tamamda hiç kalite yok gecen gun üstten su damladı bulamadım nerden attı tüm kelepçeler saglam hortum da damlatmiyor gaz da dolu ama en az 2lt su döküldü dizlerime

Erkuntlara hangi marka klima takılırsa takılsın o fan sisteminden filtreli sistemine gecmedikten sonra klimalar düzen tutmaz.Senin klimanın sorunu drenaj hortumundan kaynaklı olabilir.Biara bizim bicerin klimasıda oyle su attı sorun drenaj hortumundanmıştı.

Crd 110 kullaniyorum 400 saatte ayni seninki gibi oldu aradim klima servisi geldi gaz bitmiş bastilar gittilrr tabi ben bi 100 saat klimasiz calistim icinde biraz hava olur odur senin dedigin buyuk ihtimal seninde gaz bitti seni cok iyi anliyorum cekilmez tabi cam pencere kapida acsan cekilmez zaten hararetli bi traktor bide hava sicakligi traktorun icerisi 45 dereceyi bulur

Crd 110 kullaniyorum 400 saatte ayni seninki gibi oldu aradim klima servisi geldi gaz bitmiş bastilar gittilrr tabi ben bi 100 saat klimasiz calistim icinde biraz hava olur odur senin dedigin buyuk ihtimal seninde gaz bitti seni cok iyi anliyorum cekilmez tabi cam pencere kapida acsan cekilmez zaten hararetli bi traktor bide hava sicakligi traktorun icerisi 45 dereceyi bulur
Erkunt traktorunuz varsa ve tozlu isler yapıyorsanız klimayı kullanmayı unutun bizim kudret 100 ile her sene harmanda 1 ay balya yapıyorum 15 gun klima calismıyor.Aldıgimizdan beri klima duzen tutmadi kendi servisinden cok klima servisine gitti traktör.

Erkunt traktorunuz varsa ve tozlu isler yapıyorsanız klimayı kullanmayı unutun bizim kudret 100 ile her sene harmanda 1 ay balya yapıyorum 15 gun klima calismıyor.Aldıgimizdan beri klima duzen tutmadi kendi servisinden cok klima servisine gitti traktör.
Bende silajlik misir bictim gecen sene o zaman bitmiş gaz kaçak varmi dedim yok nere gitti bu gaz :)

Konuyu takip ediyorum arkadaşlar ;)

Bu konu webosta klima ile çözüldü şimdi iç dış filtreli sisteme geçmeye ve bunun için kabin tasarımı tamamen yenilenince göreceğiz inşallah. Filtre işine girince baya değişim yapmak lazım bu da tasarıma girince beklemek zorunda kalıyor bunu da Erkuntun komple yenilecek tasarımında görmek ümidiyle.

Safkar firması çiftçiyi çok perişan etti ve Erkunt firmasını çiftçisine müşterisine karşı zora soktu aynı yıllarda kullanılan klimalarında sadece Delphiler sıkıntısız çalışıyor. Zaten safkar bedelini mahkemede fazlası ile ödedi ve Erkuntta geriye dönük klimalarında revizyona gitti tamir ve değişimi gerçekleştirildi.

Mesala bizim ki 2012 model delphi klimalı daha alalı gaz bastırmadık ama bu sene az soğutuyor gazı fark edilir derecede kaçtı bu normal durum zaten. ama hiç arıza sıkıntı yaratmadı ama safkarcılar kim denk gelse bozuk tamir görmüş dikiş tutmayan klima.
Ama çoğu otobüs vs safkar klima görüyoruz acaba onlarda durum ne.