EKİBİN YENİ ÜYESİ MASSEY FERGUSON 135 2016....!!!

17-19/04/2016

Arkadaşlar ekibe bir adet Massey Ferguson 135 kattık. Yaşlı kurt aşağı yukarı 15 senedir çalışmıyordu. Sahibi 2 sene önce vefat etmişti. Vefat etmeden önce traktörü bize bırakmıştı. Bizde birkaç ay önce restore etmek için aldık. Bunlar ilk fotoğrafları. Şuan bazı yerleri restore edildi. Önümüzdeki haftada tam anlamıyla restore edeceğiz kısmetse.....;)

alipasalierkan.............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

sON

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

Patinaj pedalı yok galiba.bizim ilk traktörümüzde 1975 ıspanyol du.patinaj pedalı yoktu.
Patinaj pedalı yok. Onlar sanırım 08 olanlar. Onlarda galiba 4 vites ayrıca. Bu İspanyol değil bildiğim kadarıyla. Üzerinde Türkçe yazıyor hep. Sanırım burada toplanmış.

Hayırlı olsun. Nostaljik ve işe yarar bir traktör. Ufak işlerinizde layıkıyla yardımcı olacaktır.
Şuan römork ve tanker çekiyor. Başka bir işe koşmadık. Nohut biçecektik. Ama makinayı kaldıramadı. Hidrolik sistemi zayıf sanırsam.

Hayırlı olsun erkan sende massey ci oldun:D güzel bir boya birde hidrolik direksiyon

Vallah MF' yi pek sevmezdik. Ama en sonunda bizde olduk...:D Boyalar hazır. Haftaya boyacağım büyük ihtimal. Direksiyon takmıyoruz. Amcam onlar pek başarılı olmuyor bunlarda diyor.

Hayırlı olsun Erkan abi senin icindede Mf sevgisi oldugunu biliyordum��

Vallah içimde pek Mf sevgisi yoktu. Ama bu şirin bir traktör. Restore etcez öyle duracak. Zamanın da iyi ki almamışık diye düşünüyorum kullandıkça. Çünkü hidrolik sistemi çok karışık. Nerde Fiat' ların sistemi. Birde kuyruk milinin ve hidroliklerin debriyaja bağlı olmasıda cabası. Geçen amcam damperli römorku boşaltacaktı. Ayağını debriyajda unutmuş. Etmediğim küfür kalmadı diyor...:D

Hayırlı olsun Erkan.Ekip büyüyor :)
Nabalım Alper abi, Berk ile sana yetişmek için uğraşıyoruz. Herkeste 4 tane var artık...:D

hayırlıolsun ekan ısıne cok yarayacak emın olabılırsın
Vallah şimdilik ufak tefek şeyleri taşımakta işimize yarıyor. Bir tane de ufak iki tekerlekli damperli römork aldık. Onu da restore ettim. Birazdan paylaşacağım. İyi ikili oldular. Birşeyler getirip götürmede işe yarıyor.

Her traktorun yeri isi ayri, yerli yerinde kullanmak onemli .
Bizde cakal fergison derler buna
Kullanirsaniz uzerine guvenlik icin rolbar bisey uydurun.

Bizde de çakal diyorlar abi. Biz bunla ufak tefek römork çekeriz ve tankerle bostan falan sularız. Nohut biçecektik. Makinayı kaldırmadı. Çok güçsüz geldi bana hidrolik sistemi. Rolbar düşünüyoruz. Bakalım restore edelim. Bir tane de ondan takacaz. Adamın kafası pişiyor sıcakta.

Hayırlı olsun 98 yılına kadar bizde 135 kullanmistik sonra satıp 240 s aldiydik.Bunların meşhur bir pehlivan cekileri var birde ondan oldumu iyi yük çeker. [emoji4]

Bunda var orijinal pehlivan çekisi ve kasnağı. Ama bize bir tane asansör çeki lazım. Eğer gören duyan varsa, nerde satılıyorsa haber ederse sevinirim. İnternette araştırdım. Pek birşey bulamadım. 265' ler için var. Ama buna uyar mı bir fikrim yok. Hatta bu konu hakkında konu açmayı düşünüyorum. Bir asansör çeki şart. Çok alçak kalıyor çekisi. Bizim römorklara uymuyor.

hayırlı olsun erkan abi bizdede var 76 :D

Bizdeki daha yaşlı...:D

Hayırlısı olsun erkan.motor durumu iyiyse sorun çıkarmaz sanırım.birde iyi bi ustanın elinden iyi bir boyayı hakediyor.

Motor durumu iyi. Sahibi gözü gibi bakardı. 15 seneyi geçti sanırım tarlalarını biz işliyoruz. Zaten traktör çalışmıyordu. O zamandan beri. Boya işi bende römorkunu boyadım. Haftaya da bunu boyacağım. Boyaları falan hazır. Bakma bunlar ilk resimleri. Jantları filan dıştan denemelik boyadık. Şimdi daha yakışıklı duruyor. Bunlar ilk getirdiğimizde çekildi. Garaj tozu pisliği daha üzerindeydi.

Geç olmuş ama doğru yolu bulmuşsun :) :) hayırlı olsun güle güle kullanın zevk makinası bunlar

Sonunda bizde MFci olduk. Kapıdan giremez diyorduk ama...:D Restore edince çok güzel olacak inşallah. Sarkıtma altında dursun yeter. Römork aldık ona onuda restore yaptım. Her gören bayılıyor.