Mf 165 Fren Balatası Acil Yardım

Merhaba arkadaslar yardimlariniz icin simdiden teşekkürler 165'liğimizin fren balataları degisecek balatalari en kaliteli olanlari almayi düşünüyoruz oncelikle ses yapmayan bir balata istiyoruz 2 3 yeri aradik kimisi aggo marka kimisi uzerinde made in england yazanlari diyor kararsiz kaldik hangi balata ses yapar hangisi yapmaz hangisi daha kaliteli diye sizin öneriniz nedir bilenler veya degistirenler varmi hangisini alalim simdiden yardimlariniz icin teşekkür ederim

Abi sen çiftçiliğe yenimi başladın yoksa gercekten traktörün yağlı kuru olduğunu mu bilmiyor sun... MF kullanıp ta bunu bilmeyen şuana kadar ilk sende şahit oldum... Seni kötülemek anlamında söylemiyorum yanlış anlama sakın.. Arka dingil lerini. Yuvarlaksa kuru fren.. Yani mf cinlerin sevmediği tutulmayan. Köşe li kare ise yağlı balata tutulanıdır.. Hatta söyle söylim kuru fren mf 14 bin tl yağlı fren mf 18 20 bin tl eder fark bu

• Beğen
Tepkiler: Bozrik
Yagli frenin ses yapmasi balatadan degildir icindeki olan yagin kalitesi ve temizligi ile alakalidir siz yagi ne kadar temiz tutup zamaninda degisim yaparsaniz balatalar o kadar uzun omurlu olur mumkum oldgunca farkli marka traķtorlerin ramorkunu kullanma kendi ramorkunun pistonunu sokup icinde kalan yagida bosalt 1 litresi bile bozar pis yagin

• Beğen
Tepkiler: atahan238
Yağlı Kuru Balatada Neymiş Derken Ben Zaten Yağlı Oldugunu Kuru Balatalı Küçümsemiştim Anlaşılmamış :D Neyse Olur Öyle Yanlış Anlaşılmalar Biliyorum Konu Çok Öncede Kaldı Ama Daha Yeni Gelebildik Artık Köyden Balatalar Değişti Ön Takım Yapıldı Hidrolik Direksiyon Takıldı Radyötör 5 Sıralı Süper İle Değişti Hararette Bi Değişim Yok Yine Yükseliyor Toplam 5 Bin Gibi Bi Para Yedi Para Babamın Cepten Çıkarken Kafaya Dank Etti Keşke Değitirseydik Diye Ama İş İşten Geçti Nasıl Olsa Sefasını O Tarlada Cefasını Ben Çekiyorum Yanında Bir Sürü Ek İşyapıldı Motor Ortadan Açtık Alttan Yağ Geliyordu Bi Değişim Yok Yine Geliyor Siz Siz Olun Pahalıda Olsa Kendi Ustanızdan Başka Ustaya Götürmeyin Eşin Dostun Lafıyla Hiç Götürmeyin Bizim Ustalarımız Kendilerine Sövdürünce İş Yapıyorlar Zaten ...

Yağlı Kuru Balatada Neymiş Derken Ben Zaten Yağlı Oldugunu Kuru Balatalı Küçümsemiştim Anlaşılmamış :D Neyse Olur Öyle Yanlış Anlaşılmalar Biliyorum Konu Çok Öncede Kaldı Ama Daha Yeni Gelebildik Artık Köyden Balatalar Değişti Ön Takım Yapıldı Hidrolik Direksiyon Takıldı Radyötör 5 Sıralı Süper İle Değişti Hararette Bi Değişim Yok Yine Yükseliyor Toplam 5 Bin Gibi Bi Para Yedi Para Babamın Cepten Çıkarken Kafaya Dank Etti Keşke Değitirseydik Diye Ama İş İşten Geçti Nasıl Olsa Sefasını O Tarlada Cefasını Ben Çekiyorum Yanında Bir Sürü Ek İşyapıldı Motor Ortadan Açtık Alttan Yağ Geliyordu Bi Değişim Yok Yine Geliyor Siz Siz Olun Pahalıda Olsa Kendi Ustanızdan Başka Ustaya Götürmeyin Eşin Dostun Lafıyla Hiç Götürmeyin Bizim Ustalarımız Kendilerine Sövdürünce İş Yapıyorlar Zaten ...

Hoş geldin yandan pompalimi takıldı hidrolik ?
Radyatör değişirken termostat kaclik takıldı?
Traktoru kışın kullamıyorsanız termostati komple sökebilirsiniz direkt devir daim olacağı için ısınma problemi çözülmüş olabilir...Kışın kullamıyorsanız da radyotoru motor ısınınca ya kadar kartonla kapatabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: SeZaR29
Önden Gizli Tip Hema Takıldı 600 Liraya Yandan Getirtmiş Bunu Sen Kendi Motoruna Tak Dedim :D 1250 Liraya Onu Taktı Yinede Memnun Değilim Sert Ve Sağa Çekme Yapıyor Onu Knedi Ustamda Ayarlatacağim Kışın Çok Nadir Çalışıyor Ben Bizim Traktörlerde Termostat Olduğunu Bilmiyordum Bak Nerde Oluyor Acaba Termostad

Krank milinin ucundaki devirdaymi çeviren kasnak küçükse ondanda yapar harareti . Kışın kullanmiyorsaniz termostati sökün . Bizim 165 sabahtan akşama kadar çalışsın yinede hararet yapmıyor

Krank milinin ucundaki devirdaymi çeviren kasnak küçükse ondanda yapar harareti . Kışın kullanmiyorsaniz termostati sökün . Bizim 165 sabahtan akşama kadar çalışsın yinede hararet yapmıyor

Saol Teşekkürler İşte Termostadın Oldugu Yeri Felan Bilmiyorum Bi Fotoğraf Olsa Kendimizde Sökeriz Biz Bizimki Zorlamaya Gelmiyor Hareret Kalkıyor O Kadar Harereti Sona Vurdurarak Çalıştırdığım Oldu Tık Demedi Ama Hareret Sonra Radyötör Kapağını Açıp Bakıyorum Bi Tepki Yok Su Kaynatmıyor Önce Hareret Saatini Değiştirdim Yine 80'de Çalışıyor Biraz Zorlayınca 90'a Geliyor 90'nın Üzerinede Fazla Çıkartmadım Yeni Saatte Çünki Çok Hafif Tahliyeden Damla Damla Su Atmaya Başlıyor

Benim 165'te yolda bile boşken yapıyordu radyatör değişti pervane gold serisinde kullanılan çok kanatlı plastik pervane takıldı usta termostata gerek yok dedi bi dahada hararet yapmadı.

Aynen Abi Aynı Sorunlar Aynı Çözümler İştew Radyötör Değişeli 2 ay Felan Oluyor Pervaneyide Bu Yılın Başında Devirdaim İle Beraber Değiştirdik Bizde Plastike Döndük 5 mi 6 Kanatlımı Tam Hatırlamıyorum Onu

Termostat radyatör çıkışında .radyatörün ust tarafından siyah boru girer motora o girişte termostat 90 a çıkması sorun değil belki termostat 90 lik 90 da açıyor 95 i geçiyorsa sıkıntı.99 dan sonra su kaynar hararet yapar

ikiside çok zayıfdı. bgün bi arkadaş altına girdi traktörün. 18 numarakı somun var o yalama yapmış dedi. zorla iki tur daha attırdı. şimdi çok iyi tutuyor ama bi ara o somunu kestirip yenisini atalım dedi. tekerlerde eşitsizlik var dengeli fren yapması gerekiyor. benim görüşüm.