70-56 tek çeker lastik seçimi konusunda yardım !

Merhaba ,

70 -56 tek çeker traktörün lastiklerini değiştireceğiz kısmetse ama kararsız kaldım. Ağır işe koşmuyoruz ilaç gübre tırmık çapalama vb.
Orjinal lastikleri arkalar lassa önler pırelliydi. Arka lastiklerden memnun kaldık ama önler çatladı patladı değiştirdim çıkmalarla.Şimdi 4 lastiğide değiştirmek istiyorum.

özka alırsam 2030 TL
arka bkt önler lassa alırsam 2450 TL

Bkt ile Özka lastik tercihiniz nasıl olurdu? yada bunları alma şunu al dediğiniz var mı ? Diğer traktörüm Tümosan da Petlas var memnun değilim. Kopmalar oldu.

Yorumlarınız benim için önemli şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Ben de Bkt 'yi kullanan varmı hatırlayamadım.

Bahsettiğiniz işler hakikaten ağır sayılmaz. Kaplama lastik bile gider. Fiyat yaklaşık yarım yarıya düşer.

Eski 70-56'mızda lassa vardı. Lastik durumu yarım olmasına rağmen çok iyi idare ediyordu, tavsiye ederim.

Şimdiki Same traktörümüzün önler %80 yeni sayılır Lassa agri radial. Gayet memnunuz. Arkalar :sol, Pırelli TM300 ( Bitik ama idare ediyor) sağ Pirelli TM99 ( %70 ama çatlaklar sorun olmaya başladı) Arka çifti Lassa agri radial almayı düşünüyoruz.

Petlas kötü denıyor genelede starmaxta petlas denılıyor ama 3 yıl oldu radial starmakstan memnunum suanlık, en azından normal pırellıden radıal starmax iyı dıyebılırım onun dısında goodyear,mıchelın lassa, fulda kesinlıkle Cok kalitelı

Lastik Lassa kardeşim az sık kemerini lassa al
Diğer markaları düşünme bile

Bakın abartmıyorum 1997 yılında 900/16 römork lastiği aldı babam sürekli kullandığımız römork yeri gelir pancar çeker yeri gelir buğday çeker hayvan gübresi çeker. Ve hala kullanıyoruz 19 yıl oldu daha bi 5 yıl daha gider
Petlas kesinlikle alma zaten

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
Bencede lassa al lassanın ekmeğini çok yersin benim tt55b de tüm lastikler orjinal lassa idi önleri değistirdik gene lassa aldım goodyear bırakmasaydı üretimi goodyear alacaktik ama o paraları vermeye gerek yok traktörde bence en iyi lastik lassa.

Bende bir ara değişeceğim. Kendi ana lastikleri var daha üstünde. Şu "S" teker olan PIRELLI'lerden. "S" teker kullanıp faydasını gören oldu mu hiç aranızda? Tarla işinde düz olanlar daha iyi mi olur, fikriniz var mı? Birde aldığın zaman fiyat yazarsan sevinirim. Bir ara ben de değişeceğim.