New Holland TD4.B Serisi HP Secimi

02.01.2016
2,334
3,121

Degerli New holland kullanıcıları bir arkadaşımin 120 dönüm badem bahecesi var seneyede 100 dönüm daha kuracak. Şu an tt55 Junior kullanıyor arazinin bir kısmı engebeli olduğu için traktör den şikayetçi degistirmeyi düşünüyor. Bende aynı markanın td4.80 lik modelini önerdim, kendisi ise td4.75 i tercih ediyor. Bu traktörler çekiş ve sağlamlık bakımından nasıldır? Değerli bilgilerinizi rica ediyorum.

65-72-80 hp 3 sılındır 3 modelde aynı olcu ve agırlıklara sahıp 90 hp olan 4 sılındır daha uzun cevremde asırı derece 65-72 ve 80 modelı var kımse sıkayetcı değil 65 hp sahıbı ola en agır sartlarda 2500 saat yaptı halende sıkıntısız devam 80 olanın cekısı daha ustun ama bahcede aykırı zorlayıcı bır ıs yoksa yakıt olarak dez avantaj cunku 80 hp 320 nm bır motor ufak ıste yakıyor.benım gordugım bahcede en agır is dal parcalama 65 hp bıraz zorlanıyor 80 hp rahat cevırıyor ben olsam kuboto alırdım😃

yakıt çok fazla olduğunu biliyorum. ilaçlamada da yamaçta zorluk yaşayabilir. Ancak tam emin değilim bir deneyin derim. t4. serisi genelde yüksek oluyor boyut olarak. Bir de esneme payı çok az yine yamaçta devrilme riski olabilir. Bi değerlendir derim.

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez
yakıt çok fazla olduğunu biliyorum. ilaçlamada da yamaçta zorluk yaşayabilir. Ancak tam emin değilim bir deneyin derim. t4. serisi genelde yüksek oluyor boyut olarak. Bir de esneme payı çok az yine yamaçta devrilme riski olabilir. Bi değerlendir derim.
T4 dediğin eski tna serisin sanırım o traktörü kullanma fırsatım olmuştu 75 liği 4 silindir olması lazım sahibi yakıti biraz fazla ama kendi amorti ettiğini söyledi 1 ay kadar zeytin tarlasında orhangazide kullandım güzel traktör t4 serisi benim kullandığim 2006 model idi avrupa motor çok büyük avantaj bi kere en çok hasta olduğum özelliği dijital gösterge ve otomatik çiftçeker seceneği süper dümenlemeyi saymıyorum bile ve traktörlerin torku yüksek 8 gazda 1500 devire rahatlıkla ulaşıyor ama td seris 10 12 gazda anca 1500 deviri buluyor :)