motorunuz kac gazla pulluk sürüyor

Ynt: motorunuz kac gazla pulluk sürüyor

bacdat_88 link=topic=10092.msg119380#msg119380 date=1230131945' Alıntı:
bulgur gibi toprakta benimkide gidiyo 4 lüyle gelde bi çeltik yerine göreyim
ya birader banane senin çeltiğinden toprağından b enim toprağım bu traktörümde tt60 işimi dört dörtlük görüyorum sen ister sev traktörü ister sevme ya o kadar.

bacdat_88 link=topic=10092.msg119605#msg119605 date=1230143218' Alıntı:
ben bişey demedim sana sevdim yada sevmedim diye sen iddaa ediyorsun 4 lüyü çeker diye
nesini idda ediyorum ya ben kullanıyorum zaten 4 lüyü sen konuşoyon bizim burada şölede bölede banane senin oradan kardeşim ben 10 numara 4 lü pulluk kullanıyorum görmedin galiba yada sayamadın ayrıca iddaa değil gerçek bu sen kabullensende kabullenmesende ben kullanıyorum nokta.

3085 16 17 gazla...dönmde 1.7 2.0 arası yakıyo....5li 11 no
398 16 17 gazla 2.0 litre yakıyo 4lü 14
landini legend 125 17 gazda 2.0 l yakıyo....6lı 14
çizelde ise....
Landini, legend 125 tdi 16 gazda 11 li bacakları 75cm çizelde 1.5 lt -1.8l arası yakıo
3085 9 luçizelde 1.8 l yakıyo
TD85D 9 lu çizelde 1.3 ltre yakıyo.....
çizellerin sonunu batrıyoruz arkadaşlar

benim 285 ler 3 li 14 ü 14-17 gaz veriyorum bi depoyla hemen hemen 40 dönüme yakın sürüyo dogrusu budur ama bıçaklarım 3 lülerden biraz farklı arları açık resmini koyarım yakında bide bizim buranın topragı çok agır motorların anası aglıyo valla...

benim servet 80 4x4 5li 14 inçlik de 1,2 litre çok agır ve egimli rampalı yerde 1 vites normalde ve hızlı 1 de 1400-1500 gaz aralığında.4 lü 14 inçlikle 1500 devirde 1 litre ve altında da yakıyor.adam gibi sürmek koşulu ile. arzim kırkıklaka e kırşehir il sınırında çelebi-kaman arasında oradan geçen arkadaşlar bilir.kaman da arazim var kiralık orada toprak hafif 1 litrenin altın da sürüyorum.288 g tek çekerim var 4 lü12 inçle 2- litre ve üzerine az çıkıyor.erkunt tun tarla da vites aralıgı çok 4 ilerişanzumanda iki adet 1 vites bir adet 2 yavaş olanı,ayrıca takviye sürngen dediğimiz de iki adet 4 iki adet 3 leri de var.bu viteslerin hepsinde 1500 devirle gidebiliyor. hata rolantide bile çok rahat gidiyor.tarlada harika bir traktör.kazayagında ,dıskarroda,mübzerde daha bir başka
kullanan biliyordur tadını.

Arkadaşlar hepiniz doğru söylüyorsunuz.Çünkü; Her traktörün teknik detayında maksimum tork değeri var.Bu değerde yani traktörmetredeki devir saati doğru gösteriyor ise.Bu genel olarak 3 silindirli motorlarda 1500devir/dakika -4 silindire haiz motorlarda ise 1400Devir/Dakikadır.
Motoru maksimum tork değerinde kullanmak demek.Traktörle en az yakıtla en çok iş yaptığımız devirdir.
Bu devirleri aştıkça güç artışına karşılık depomuz çabuk boşalır.
Max.tork devrini kitapcığından öğrenerek kullanmak,daha az yakıt harcayacağımız için daha çok tasarruf,daha az döviz ,daha az yedek parça,daha az bakım gideri,daha temiz bir dünya demektir.
Saygılar.Selamlar.

yanılmıyorsam 1700 devir ama zor arzide gitmiyor.kayınpederin vardı.bendede ingilizi vardı. 87-88 model ingiliz çok güzeldi.285 kafa tutuyordu.her konuda ama digeri bayılıyordu,yırtılıyordu.yakıt ozaman önemli degildi.ucuzdu. şimdi farkına varıldı yakıtın.285-ve eskimf lerde 1700 devir çok idael.

ya arkadaşlar bu traktör yakıtlarının azlığı çokluğu önemli galiba.dünyada petrol 34 dolar oldu.hala hükümetin sattığı tüpraş ve yandaş kuruluşları mazota benzine zam yapıyor.ne hükümet ne bakanlar ne epdk kimse bu işe dur demiyor.artık birazda geçekleri görün de kaç litre mazot yakacagımıza oy ile karar verelim.