KABİN İÇERİSİ GÜRÜLTÜ

Arkadaşlar 110 crd ve 65e erkuntum var 2015 model ikisinide sıfır aldım çift surerken mısır biçerken traktörun icerisinde kafam bildiğin kazan oluyor 17 18 saat traktör uzerinde calisiyorum ve indiğimde resmen kulaklarim işitmiyor beynim zonkluyor arkadaşlar abartmıyorum traktor 2200 devirde calisirken 80db ses aliyor yetkililerin 60 db dediklerini duydum yalan kuyruklu yalan vallahi size yemin ediyorum 70 db ses alan bi traktorun icerisinde rahatsiz edici bi ses duymazsiniz teybin sesini 30 40 a kadar acma gereksinimi duymazsiniz her iki traktörümüde çalıştırdığımda satacam bunları diyorum yahu hepsini boş verin traktor rolantide calisrken icerisinde telefonla konusuyum karsidaki ne kullandigimi soruyor kabinsiz traktor gibi ses var ben almadan önce kullanmis olsaydim boylesi adi bi kabini olan traktörü almazdim çok samimiyim bu söylediklerimde kim ne derse desin nasil eleştiri yaparsa yapsin gerçek bu yakita yada cekise bisey demiyorum sanzimanina da söylenecek çok şey varda neyse

Turbolu ve kabinli traktorden o kadar ses cikmamasi gerekir.sanzumandan gelsede rahatsiz etmemesi gerekir ince ince gelir ses sanzimandan..kabin izalosyonu zayif o zaman..bituself ses yalitim bantlari var cok etkili..dosemelerin altina yapistirirsan belirli bi azalma olur

Turbolu ve kabinli traktorden o kadar ses cikmamasi gerekir.sanzumandan gelsede rahatsiz etmemesi gerekir ince ince gelir ses sanzimandan..kabin izalosyonu zayif o zaman..bituself ses yalitim bantlari var cok etkili..dosemelerin altina yapistirirsan belirli bi azalma olur
Öncelikle önerin için teşekkür ederim kardeşim yanlız sorun şu ki eğer kullandiysan bilirsin ön camdan öyle bi ses geliyor ki insani deli ediyor kapi fitilleri çok zayif camlar ayni şekilde çok zayif 2000 devir ve civarinda silaj biçiyorum silaj makinasinin sesini biliyosundur ancak traktörun sesinden makinanin sesini duyulmuyor powershift tavsana gecince ayri bi ses gelir takviyede ayri bises yuksek devirlerde ayri bi ses bunlar gürültü seviyesindeki sesler

Benim anlamdığım şu bildiğim kadarıyla new hollandin türk üretimlerinin kabinlerini hisarlar üretiyor new holland çok çok daha az ses alirken nasil oluyor da erkuntun kabinleri bu kadar ses aliyor kendi adima konuşuyum 130 bin tl ye aldığım traktör 60 db ses aliyor içine diyerek satilan ama 80db ses alan traktöre bizler daha sessiz ortam da çalışabilmek için çaresizlik içerisinde çare arıyoruz traktöre yalıtım yaptırmak istedim 2000 bin tl istediler onada garanti veremeyeceklerini söylediler ben hayati boyunca yalıtım yapmamış biri olarak ne kadar iyi bi yalıtım yapabilirim birde nerden baksan traktörün %70i sanirim cam ben tban ve tavana ne kadar yalitim yapabilirim bitüself uygulayabilirim ne kadar etkili olur

Eyvallah abi..makinenin sesini bile bastirmasi cok tuhaf.o zaman motorla sanzumanda uyumsuzluk olabilir.130.000 almissin heralde hayirli olsun da degistirmek istersen ben mf 5400 serisi tavsiye ederim guc desen guc rahatlik desen rahatlik. konfor cok onemli bi unsur traktorde hele bide pahali bi makineyse hak edecek parayi..yalitim yapmakta istersen 4rulo bituself isini gorur 200tl..

• Beğen
Tepkiler: atahan238
Bizimde sizin gibi iki erkuntumuz var biri 100 digeri 60 kabin icine ses geliyor ozelikle 100 luk balya yaparken epey ses alıyor .Bizde birde case jx75c var onunlada balya yapıyorum onda camları kapatınca sanki arkada makina yok dersin hic ses girmiyor iceri normalde erkunta casede yaris kabin ama casenin kabin ses izolasyonu daha iyi.Sessiz traktor istiyorsanız cözum avrupa traktor bugun bir balya yapan class axosa bindim iceride cok az ses var ve konforlu .

bunun bir sefer daha konusu olmuştu hatta üyelerimizden nail yetek abi facebook sayfasına erkunt ile yolda giderken bi video çekip atmıştı kabin içi sesini benim motorda o kadar ses olmadığını söylemiştim hakkaten benim motorda o kadar ses yok ama bendeki e serisi özelden iletişim nunaranızı yazın size video göndereyim naik abinin videosundan sonra bende bir video çektim kabin içi sesini bakın bakalım arada fark varmı eğer varsa sizin traktörde izalasyon gereksinimi olabilir ben çok rahat telefon görüşmesi yapabiliyorum 1500...2000 devirlerde

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Ben Jx100 un kabinin den gayet memnunum.jd yi soulemiyorum bile her ikisiyle balya bağladım jd de gerçekten mükemmel o kulağı delen haşpay sesi bile olmuyor.jx100 u ilk aldığımız zaman bu konuda tereddutum vardı.fakat jx inde izslasyonu gayet iyi balyada dahi içeride çok cûzi bir ses var.jx in klasik kasa kabin karsan yapımı.erkuntun kabin izalasyonuyla beraber kabinin tamamen bağımsız takozlarla olmamasında dolayı sorun olduğunu düşünüyorum.bildiğim kadarıyla sadece arkada takozlar ve müşteri sorduğunda varmı var oluyor.

Ben Jx100 un kabinin den gayet memnunum.jd yi soulemiyorum bile her ikisiyle balya bağladım jd de gerçekten mükemmel o kulağı delen haşpay sesi bile olmuyor.jx100 u ilk aldığımız zaman bu konuda tereddutum vardı.fakat jx inde izslasyonu gayet iyi balyada dahi içeride çok cûzi bir ses var.jx in klasik kasa kabin karsan yapımı.erkuntun kabin izalasyonuyla beraber kabinin tamamen bağımsız takozlarla olmamasında dolayı sorun olduğunu düşünüyorum.bildiğim kadarıyla sadece arkada takozlar ve müşteri sorduğunda varmı var oluyor.

Yok öndede takoz var ama kabinde en ufak esneme yok takoz yok gibi şaseyle bir oynuyor servise dedim şu takoz civatalarinı gevşet biraz abi kabin esnesin sesde azalabilir dedim adam dalga geçiyorum zannetti yok abi şaka değil gevşet dedim olmaz dedi tutturdu bende o öyle deyince kendimde gevşetmedim bişey olsa servis biz ilmaz dedik deyip geçecek

Erkunt son yaptığı modellerde bu sorunu çözdü diye biliyordum ama demekki hala aynı sorunlar var bence garantisi biter bitmez bakım yaptırın ayıraca bütce ayırabilirseniz satıp avrupa alın. Bende tümosan var 2012 aynu sorunları yaşıyorum yalıtıma dair hiç birşey yok traktörde. Bunu birazda Türkiyedeki çiftçilere suç buluyorum çünkü çoğu bunu sorun olarak görmüyor yıllarca ferguson ve mf sürdükleri için eğer bu giib sorunlar sert bir dillerle fabrikaya ve servislere iletilse sorun çözülebilir gibi. Ayrıca firmaya mail atmanızı öneririm bu konu ile ilgili belki faydası olur.

Erkunt son yaptığı modellerde bu sorunu çözdü diye biliyordum ama demekki hala aynı sorunlar var bence garantisi biter bitmez bakım yaptırın ayıraca bütce ayırabilirseniz satıp avrupa alın. Bende tümosan var 2012 aynu sorunları yaşıyorum yalıtıma dair hiç birşey yok traktörde. Bunu birazda Türkiyedeki çiftçilere suç buluyorum çünkü çoğu bunu sorun olarak görmüyor yıllarca ferguson ve mf sürdükleri için eğer bu giib sorunlar sert bir dillerle fabrikaya ve servislere iletilse sorun çözülebilir gibi. Ayrıca firmaya mail atmanızı öneririm bu konu ile ilgili belki faydası olur.
Yeni serilerde alta keçe koymuşlar hem şanziman ısısı icin hemde ses için ama hiç kullanmadım

Arkadaşlar 110 crd ve 65e erkuntum var 2015 model ikisinide sıfır aldım çift surerken mısır biçerken traktörun icerisinde kafam bildiğin kazan oluyor 17 18 saat traktör uzerinde calisiyorum ve indiğimde resmen kulaklarim işitmiyor beynim zonkluyor arkadaşlar abartmıyorum traktor 2200 devirde calisirken 80db ses aliyor yetkililerin 60 db dediklerini duydum yalan kuyruklu yalan vallahi size yemin ediyorum 70 db ses alan bi traktorun icerisinde rahatsiz edici bi ses duymazsiniz teybin sesini 30 40 a kadar acma gereksinimi duymazsiniz her iki traktörümüde çalıştırdığımda satacam bunları diyorum yahu hepsini boş verin traktor rolantide calisrken icerisinde telefonla konusuyum karsidaki ne kullandigimi soruyor kabinsiz traktor gibi ses var ben almadan önce kullanmis olsaydim boylesi adi bi kabini olan traktörü almazdim çok samimiyim bu söylediklerimde kim ne derse desin nasil eleştiri yaparsa yapsin gerçek bu yakita yada cekise bisey demiyorum sanzimanina da söylenecek çok şey varda neyse

sen bıde deutzun agrolux serısıne bın 10 dölüm yer sür bir araba dayak yemıs gbı olursun :D :D

• Beğen
Tepkiler: MehmetMe.

Mail attim fabrikaya henüz bi geri dönüs olmadi bakalım ne diycekler alirken tek düşüncem milliyetçi olmaktı bundan önceki traktörlerim avrupa hatta erkuntlardan sonra 3. Traktörümü landini aldım memnunum tmm ondada bazı eksiklikler var yok demiyorum aman aman bi traktör değil belki ama rahatım kardeşim niye yalan söyleyeyim yani