case ıh jxc ve nh tt4 serileri

merhaba arkadaslar biliyorsunuzki new holland yeni tt4 traktör çıkardı ve neredeyse heryeri aynı yani jxc nin çakması diyebiliriz arka difransiyel vites kolları vites sayısı birebir aynı fakat kafama takılan ise jxc piyasaya çıkalı dört yıl olmasına rağmen neredeyse hiç bir değişiklğe uğramadı onu bitarafa bırakalım daha yeni çıkmış bi traktörde ek kaldırma pistonundan tutunda powerşatılına kadar ve herşey elektronik intercooler vs ful bi traktör .jxc ve nh aynı bandtan iniyor neden jxc yi boş olarak üretip nh yi ful üretiyorlar ikiside aynı segment traktör bu işte bi adaletsizlik yokmu sizce... bi görüşünüzüde alayım hangisini tercih ederdiniz...

Tt 4.65 jx 55c yerine tercih edilebilir.iki traktörün diferansiyel şanzimanı ve hidrolikleri aynı fakat motor ve en önemlisi tabiki euro IVECO 4 silindir motor. işte bu yüzden daha öne çıkıyor.newholland da ise tamamen satış politikası kar marjı fazla diye düşünüyorum.newholland türk çiftçisine gerçekten önem verse T4. Serisini satışa sunarlar. Ve gerçekten kaliteyi kullanırdık.td serisini bitirip T4.55 65 75 85 95 serisini süreler ya.ama td ile jx kime satacak?

Resimler ve ekler

• 20160708_104628.jpg
    20160708_104628.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 351
  • IMG-20160223-WA0000.jpg
    IMG-20160223-WA0000.jpg
    288.6 KB · Görüntüleme: 320
Yukarıda ki fotolar ilki kullandığım case c serisine ait.yani case c serisini satın aldıktan sonra otomatik çift çeker,otomatik diferansiyel kilidi,takviye piston,çamurluk kumanda kolu.bunları yaptırabilirsiniz.önümüzdeki dönemde uygulanacak bu donanımlar.ama 2020 yi bulur :)

Case nin sahibi değilsin ya, adaletsizlik diye düşünmüyorum, internetten dahi özellikleri cogu kişi tarafindan biliniyor, satin alirken öncelik sirasini belirlemek lazim. Madem TT4 serisi özellikli, jxc satilmaz.

bende 75c var dönerli 4lü 12 lik pulluk almak istiyorum fakat kaldırmada problem yasarım diye almıyorum ama tt4 te ek piston olduğu için rahatlıkla kaldıracaktır insan bunları göz önune getirdiğine gercekten kafası bozuluyor

masallah sizdekide 75c sanırım peki dediğim gibi dönerli 4lü 12 no pulluk takabilirmiyim hidrolik kaldırırmı zorlarmı sizçe çekişte sıkıntı yaratmaz çok güçlü traktör ama kaldırma ve taşımada hiç denemedim ...

Jxclerin avrupaya gidenlerinde gösterge panelinde hız kuyruk mili devri göstergeleri kabinin önunde arkasında ek aydınlatma lambaları var ama Turkiyedekilerde cogu ozellik yok ama piyasadaki diger traktorlere gore özellik olarak iyi bir traktor bizde onunla avunuyoruz:D

1 hafta falan oldu yeni inşaat duvarın üzerinde duruyordum cep telefonundan aradılar bi bayan 11 dakika boyunca Case traktör ve servisle ilgili soru sordu konfor yedek parça servis hizmeti memnuniyet çevrenizdekilere tavsiye vs. İlerde hangi traktörü tercih edersiniz diye sorunca Mf dedim :) ben eksikleri olsada genel olarak memnunum çeker kolu sert değiştirdiler üzerine iyice basmadan inmiyor. Hidrolik ortakol alacaktım in bin olacak diye vazgeçtim. Kabine az ses alması ve süspansiyonu iyi.

Son düzenleme:
JXC daha iyi. TT4 serisi genel olarak JXC ye benzese de TT4 ün motoru 3 silindir 2.9 litre yerli TTF marka, JXC ise 4 silindir 3.2 litre İtalyan NEF motora sahip. Kaldırma kapasitesi emsallerine göre düşük olsa da kullanıcılar genel olarak yeterli diyor. Ek piston da takılabilir.