BUGDAY TOHUM SECIMI

Flamura 85 Rumeli buğdayından her açıdan üstün. Rumeli biraz seçici yıla göre memnunda edebilir üzedebilir. Bu sene hasat ettiğim Rumeliler 580 kg ortalama gelir 560 tann 610 a kadar hasat etmiştim yanlış hatırlamıyorsam. Kendi sıfır Flamura 85 im 640 küsür geldi. Quality bekleneni veremedi en iyi 580 en kötü 500 biçtim albenili olan bir buğday değil bana göre. Tavsiyem Flamura 85 olur.

Daha önce bir konu açmıştım bakmanızı tavsiye ederim.

http://www.trakkulup.net/showthread.php?t=80695

Flamura 85i donume kac kg tohum kullandiniz?tabana gubre konusunda bilgi verir.misiniz?

iki yıldır rumeli ekiyorum verim ve kalite olarak memnun kaldım.benden çok daha tecrübeli olan kişiler trakya için ideal tohum olduğunu ancak nitrat gübrenin diğer çeşitlere göre on gün kadar sonra atılmasını önerdiler.

Ahmet aga gerckden verimli bir cesit gecen yıl kiracta 40 donum denedik.300 donum de kiziltan ekmistim.kiziltan 280-300 gibi bi ort. Verdi ahmet agadan 40 donumden 17 ton aldim. 400 un uzerine cikti. Fiyat olarak ofise kiziltan 840 ahmet aga ise 760 a verdim. Bn ahmet agayi daha yuksek fiyata aliyorlar sanmistim. Ama buna da sukur

Kiziltani bilmiyorum ama ahmet ağayi iyi paralara sattilar.

şuanda tarlamın tamamında 10 dönüm adagio hariç 105 dekar civarı rumeli köydeki tek köyün çoğu pehlivan ve odeska özellikle pehlivan çok fazla köydeki tek ilçedeki benle beraber 2 kişide var artık ne olur bilemem 5 ekimde kuruda ekim yapıldı toprakta 0 tav vardı yaklaşık 15 gündür kuruda yatıyor yağış bekliyoruz
rumelinin kuzeni pehlivandan kırıkkaleliler çok memmun umarım rumeli beni üzmez...
geçen sene verimde midasa kafa tuttu satışta onu geçti o yüzden rumeli ile devam ettim midas rengi dönme yapıyor rumeli kötü topraktada kırmızı rengi var selektörde elemede elenirken elek altı ve kırık buğda çok az çıktı elemeci buyday iyi olursa malzeme az çıkıyor abi dedi
artık kürdün dediği ya harro ya merro...:confused:

şuanda tarlamın tamamında 10 dönüm adagio hariç 105 dekar civarı rumeli köydeki tek köyün çoğu pehlivan ve odeska özellikle pehlivan çok fazla köydeki tek ilçedeki benle beraber 2 kişide var artık ne olur bilemem 5 ekimde kuruda ekim yapıldı toprakta 0 tav vardı yaklaşık 15 gündür kuruda yatıyor yağış bekliyoruz
rumelinin kuzeni pehlivandan kırıkkaleliler çok memmun umarım rumeli beni üzmez...
geçen sene verimde midasa kafa tuttu satışta onu geçti o yüzden rumeli ile devam ettim midas rengi dönme yapıyor rumeli kötü topraktada kırmızı rengi var selektörde elemede elenirken elek altı ve kırık buğda çok az çıktı elemeci buyday iyi olursa malzeme az çıkıyor abi dedi
artık kürdün dediği ya harro ya merro...:confused:
Senesi bol olsun Şadi bey. Gelişmelerden haberdar et. Bende bu yıl daha önceden yazdıgım çeşitleri ektim. Lazarka ve Merlın bakalım nasıl olcak. Ekim işinide senden 2 gün önce bitirdim

• Beğen
Tepkiler: umut71