TÜMİŞ OT TOPLAMA TIRMIĞININ RESTORASYONU 2016...!!!

TÜMİŞ OT TOPLAMA TIRMIĞININ RESTORASYONU 2016...!!!

06/06/2016

Arkadaşlar geçtiğimiz Haziran ayında bizim eski ot toplama tırmığını çok eskidiği için bir restore edelim dedik. Bende sizler için restorasyondan bazı fotoğraflar çektim. Şimdi sizlerle paylaşıyorum....;)

Kullanılan Boyalar:
1- Çit Yeşili
2- Fosforlu Sarı

Yapılan uygulamalar:
1- Kopuk tellerin değiştirilmesi
2- Taşlamaya zımpara takılması ile zımparalama
3- Havalı ile tel fırça çekimi
4- Çit yeşilinin uygulanması
5- Fosforlu sarının uygulanması

alipasalierkan.....;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Güzel olmuş yeniden kıymetli gibi :) bizim de eskiden kalan turkay ın toplama tırmıkları var hatta resimdekiyle birebir diyebilirim.onunda kopuk telleri çok vardı birde gobekte boşluk yapmıştı.bizde sezon başlayınca çel mak tan hem makina hemde toplama tırmığı almıştık.gecen gun turkayın tırmığını topladık bizde.boya ister ama dışarda kalıyor.yeniyi içeri biyere sıkışttıyorum.bu arada taşları da boyamışsın erkan :) evdekiler başka prodüksiyonlara izin vermeyebilir artık :)

Güzel olmuş yeniden kıymetli gibi :) bizim de eskiden kalan turkay ın toplama tırmıkları var hatta resimdekiyle birebir diyebilirim.onunda kopuk telleri çok vardı birde gobekte boşluk yapmıştı.bizde sezon başlayınca çel mak tan hem makina hemde toplama tırmığı almıştık.gecen gun turkayın tırmığını topladık bizde.boya ister ama dışarda kalıyor.yeniyi içeri biyere sıkışttıyorum.bu arada taşları da boyamışsın erkan :) evdekiler başka prodüksiyonlara izin vermeyebilir artık :)

Yorum için teşekkürler. Bizimkisi de hep dışarda duruyordu. Ondan bu kadar çok eskimişti. Hep gözüme batıyordu. Sene de 3-4 gün anca kullanılıyor. Ama traktörün arkasında çok viran duruyordu. Bende bu sene çıkarmışken ortaya. Parçalamadan bir boyayım dedim. Şimdi yeni gibi oldu. Hemde garaja kondu. Kıymete bindi...:D Yerlerde boya kalmadı ya. O gün hava rüzgarlıydı. Kompresörle atınca toz olarak çok uçtu. Sarı fırça ile olmadı güzel. Kompresör ile attım. İki kutu harcamak zorunda kaldım. Ondan öyle sarı durdu yerler. Yıkayınca çıktı hemen. Sorun yok yani. Taşları tek tek ellerimle döşedim. Boyamam zaten...:D