Erkunt Haşmet 110 Lüks Case Jx110 Hangisi Sizce?

Bence Case sizin için daha iyi bir seçim olur. Bir akrabamızda Erkunt 90 Lüks var sürme fırsatım oldu yolda nakliye konumunda Case'den oldukça hızlı gidiyor fakat içerisine fazla ses alıyor aynı akrabamızda New Holland TD110'da var yani Case 110'un birebir aynısı onuda sürme fırsatım oldu içine yok denecek kadar az ses alıyor yani korna basınca sesi zor duyuluyor bence Erkunt'a göre Case daha konforludur. Yakıta gelince ise dekara New Holland'ı 2 litrenin altına indiremediklerini söylüyorlar aynı zamanda Erkunt'uda...

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Ne aldınız bilmiyorum ama bende 4 çeker olarak hem Case jx110 var hemde Case jx100, tek çeker olarakta Fıat 750S ve Başak 2073 var. Caseleri 0 olarak aldım kullanıyorum. Aynı beygirdeki traktörlerde Casenin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Casenin en büyük sorunu özellikle 90-100 ve 110 da ki fren sisteminin zayıf olması. Özellikle 110 beygirlik traktöre koyduğu fren 70 beygirlikle aynı ona göre sen düşün. Normalde genel hatlarıyla düşünüldüğünde Case jx110 al derdim ama senin için fren önemliyse Case almanı önermiyorum. Fren konusunda Casenin kendi servisi de şikayetçi Case servisi bu konuda en iyisi MF olduğunu söylemişti. 2. konu eski traktörler aşırı dayanıklı bende ki İtalyan 750S 74 model ama hala çok iyi. Yeni nesil Türk yapımı markalar o kadar ömürlü olacağını sanmıyorum. İnşallah işini görecek olanın en iyisini almışsındır

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg
Selam değerli çiftçi klubu dostları. 300 dönümlük bir arazimiz var yollarımız engebeli ve karasorlerimiz 4 teker bu sebeple aldığımız traktörün frenlerinin sağlam olması gerekiyor. Mf285 bu konuda bize sıkıntı çıkarıyordu. Fren namına pek bişeyi yok açıkçası kara düzen bildiğiniz. Bu sebeple başlıkta belirttiğim gibi Erkunt Haşmet 110 lüks veya Case Jx110 alma düşüncemiz var veya Case Jx100 de olabilir. 2 traktörde ortalama 1000 saatte ve 2014 modelleri 85 bin ila 90 bin arasında değişiyor pazarlıkla fiyat biraz daha düşecektir. Benim aklım ilk başlarda Case diyordu fakat Erkunt da aklıma yatmaya başladı. Erkunttaki İleri geri levye olmaması ve yan koltuk olmaması kararsız bıraktı. Fakat Caseye göre biraz daha iyi gidiyor galiba arazide. Kabin konforuda benim için önemli Case ve Erkut bu konuda nasıllar içeri tatlı bir ses mi giriyor yoksa rahatsız edici bir sesmi. Akrabamın Mccormick cx85 inin kabin konforu çok hoşuma gitti içeri çok tatlı bir ses veriyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Case ses izalasyonunun videosunu attım gecen gün izle konularda abi kardeş nadasta diye. Ben traktörlerimi 1 ay önce aldım bende senin gibi 110 case valtra A95 ve haşmet 110 erkunt arasında kaldım case aldım Gözlemlediğim kadarıyla erkunttun pazarlama ve servis sıkıntısı var onlarıda göz önünde bulundur derim sonuçta bi traktöre servet ödüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Bolgenizin piyasası kararınızda etkili olmalı.erkunt bolgenizde tutuluyorsa etkili bir servisi varsa crd motorlusu alınır.crd olması arkanın daha etli ve kuvvetli duruşu elektronik hi lo.casede olan shutle sistemine nazarende mt shutleda olsa bir kaç noktada artılı olur.case de alsanız zaten pişman olmazsınız.jx veya td ler zaten ülkede pazar lideri.pişman etmez.ama size artı sağlaması onemli

Her iki traktörde uzun yol için yetersizdir. Bunların yerine Erkunt yeni çıkan CRD+D veya case farmall C daha iyi olur. Fren konusunda john deere çok iyidir,ikinci el temiz 105M sağlam ve uzun seneler hizmet görür.

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg
Case ses izalasyonunun videosunu attım gecen gün izle konularda abi kardeş nadasta diye. Ben traktörlerimi 1 ay önce aldım bende senin gibi 110 case valtra A95 ve haşmet 110 erkunt arasında kaldım case aldım Gözlemlediğim kadarıyla erkunttun pazarlama ve servis sıkıntısı var onlarıda göz önünde bulundur derim sonuçta bi traktöre servet ödüyoruz.

aynen katılıyorum koyumde erkunt 110crd var 11 gundur servısde parca gec geldı gelen parcada yanlıs gelmıs ta sonunda sahıbı fabrıkayı aradı oylece sorun cozuldu...

• Beğen
Tepkiler: Taha261992

aynen katılıyorum koyumde erkunt 110crd var 11 gundur servısde parca gec geldı gelen parcada yanlıs gelmıs ta sonunda sahıbı fabrıkayı aradı oylece sorun cozuldu...

Ne yaptınız la adamın Haşmete.
Arasaydı beni 11 gün beklenecek ne oldu servis mi işi bilmiyor, kabahat kimin servisin mi erkuntun Ramo.

Erkunt 110 mu? case 110 mu? Hımm şimdi erkunt 110 haşmet elektronik lifli, yeni versiyonlarında vites joystikli , el gazına da sağ tarafta çevirmeli yapmış.kalıpta güzel. Büyük ve ismi gibi haşmetli. Arka yan kolların biri ve orta kol lifli. Yani aşağı inmeden çok kolay ayar yapabilirsiniz. Hidrolik çıkış ve giriş yani hidrolik kontrol kol sayısı 4. Sese gelince bence bunda bir yanılgı var. Erkunt kabin sesi case den fazla yada az değil. Çekiş için bir şey diyemiyolum yani kıyaslama yapamıyorum. Özelliklere bakarsak erkunt ağır basıyor. Erkunt her yönden bana göre case ih jx 110 dan daha iyi bir traktör. İkinci El pazarında zayıf. Nedenleri tartışılır. Aslında her sene üstüne koyan bir marka yaptığı yeniliklerle. Çiftçiyi dinleyip taleplerini bir sonraki versiyonda yerine getiriyor.şahsen ben seviyorum ve sempati geliyor. Case ih gelince bana sanki daha ticari bir bakış yapıyorlarmış gibi geliyor. Düşünsenize adamların yılık satış miktarını ve bu miktar üzerinden bir lambayı çıkardığını ve de sonucunda yapacağı kar miktarını. Yapıyorlarmı peki. Bilmiyorum, bana göre yapıyorlar geliyor. Farmall c Avrupa diyorlar ama avrupadakilerin arka kabin lambası 4 adet. Buradakiler iki adet. Şimdi diyebilirsiniz bir lamba maliyeti nedir ki? Maliyetini düşünün pardon iki lamba diyecektim ve bunu yıllık satış miktarına çarpın ve göreceğiniz rakam ağzınız açık kalabilir. Bu sadece sıradan bir lamba hımmm ya daha pahalı bir parça olsa acaba o zaman ne kadar maliyetden kar edilir acaba. Neyse konu dağıldı. Arkadaşlara katılıyorum öyle yüksek güçlü traktöre , şartlardan anladığım kadarıyla gerek yok. Bence o kadar ileri zamanı düşünmeyin. Yine arkadaşların dediği gibi traktör büyüdü ama papuçlar büyümedi ,bir de malzeme değiştiriyim deyipde ek masraf etmeyin. Ama alırsanız 80÷95 bg arası ideal geliyor bana. Bu sizi uzun bir zaman götürür. Traktör olarak kabinli lüks serisi erkunt düşünürdüm. Çünkü erkunt ms_fergu. kadar olmasada seri motor. Geriye bir elektronik lift kullanım kalıyor ki çağ buna gidiyor zaten. Kullanabilirim diyorsan ve farelere yedirmem kemirtmem diyorsanız . İyi , yoksa düzünü alın va da 80.3 lüks ki onda elektronik lift kontrol yok. Birde perkis motorun sesine alışmışsınızdır. Öteki motorlar alışmak zor olur.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ