Erkunt Haşmet 110 Lüks Case Jx110 Hangisi Sizce?

Selam değerli çiftçi klubu dostları. 300 dönümlük bir arazimiz var yollarımız engebeli ve karasorlerimiz 4 teker bu sebeple aldığımız traktörün frenlerinin sağlam olması gerekiyor. Mf285 bu konuda bize sıkıntı çıkarıyordu. Fren namına pek bişeyi yok açıkçası kara düzen bildiğiniz. Bu sebeple başlıkta belirttiğim gibi Erkunt Haşmet 110 lüks veya Case Jx110 alma düşüncemiz var veya Case Jx100 de olabilir. 2 traktörde ortalama 1000 saatte ve 2014 modelleri 85 bin ila 90 bin arasında değişiyor pazarlıkla fiyat biraz daha düşecektir. Benim aklım ilk başlarda Case diyordu fakat Erkunt da aklıma yatmaya başladı. Erkunttaki İleri geri levye olmaması ve yan koltuk olmaması kararsız bıraktı. Fakat Caseye göre biraz daha iyi gidiyor galiba arazide. Kabin konforuda benim için önemli Case ve Erkut bu konuda nasıllar içeri tatlı bir ses mi giriyor yoksa rahatsız edici bir sesmi. Akrabamın Mccormick cx85 inin kabin konforu çok hoşuma gitti içeri çok tatlı bir ses veriyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Case almanı öneririm çünkü erkunt uzun vadede sorun çıkartabilir ayrıca konfor olarak case seni daha mutlu edecektir. Hatta birkaç gün önce bir konu açıldı erkunt ses problemi ile ilgili konu başlığı GÜRÜLTÜ idi bakarsan erkunt bölümüne bakarsan görürsün

300 Dönüm için 110 beygir bence baya bi lüxtür
erkunt ile case arasında case tabiki ama başka markaların 2.ellerinede bakın derim illa 100 110 beygir alacaksanız
konfor önemli demişsiniz dediğim gibi 110 beygire vereceğiniz para yerine case jx75c alın derim(temizini bulmak lazım tabi) kalan paraylada arkasına düzgün ekipman alırsınız tabi bu benim düşüncem saygılar...

Koyu bir erkuntçu olarak erkunt vs şu demem bugüne kadar da kimseye dememeye çalıştım.
Önemli olan herkesin kendi kararını kendi vermesidir.
Burada A marka bir kullanıcı çıkıp kendi traktörünü yere göğe sığdırmıyor sanki eşsiz bir traktör ve diğerler markalara kara çalarak kararsız kişileri de belki kendisi için uygun olmayan markalara yönlendiriyorlar bu yanlış bir davranış.
Her iki traktörde güzel birbirlerinden avantajı dezavantajı var.
Zaten 2. el düşünüyorsunuz her iki traktörü kullanın inceleyin kendinizce karşılaştırın sonrasını kendiniz karar vereceksiniz.
Motor, şanzuman, hidrolik donanım vs ile de karşılaştırın.
Hakkınızda hayırlı olan neyse o marka olsun.

Son düzenleme:
Öneriler için teşekkürler. Fakat şöyle bir durum var biz aldığımız traktörü uzun yıllar kullanıyoruz örneğin Mf 285 i 23 senedir kullanıyoruz yani aldıktan sonra günümüzü düşünerek değilde ileriyi düşünerek almak daha mantıklı. Bu sebeple aldığımız traktörün 100 hp veya üstü olması bence gerekli ki zaten 90 lığı ile 100 lüğü arasında fiyat farkı pek de yok. Tabiki farklı yorumlara da açığım ancak sadece çift çeker diye kendi satacağım traktörle arasında pek bir çekiş farkının olmayacağı traktörü almak da pek akıl işi değil açıkçası. 70hp lik bir traktörüm 285s ile fazla bir farkının olmayacağı da aşikar.

• Beğen
Tepkiler: sezgin39
Öneriler için teşekkürler. Fakat şöyle bir durum var biz aldığımız traktörü uzun yıllar kullanıyoruz örneğin Mf 285 i 23 senedir kullanıyoruz yani aldıktan sonra günümüzü düşünerek değilde ileriyi düşünerek almak daha mantıklı. Bu sebeple aldığımız traktörün 100 hp veya üstü olması bence gerekli ki zaten 90 lığı ile 100 lüğü arasında fiyat farkı pek de yok. Tabiki farklı yorumlara da açığım ancak sadece çift çeker diye kendi satacağım traktörle arasında pek bir çekiş farkının olmayacağı traktörü almak da pek akıl işi değil açıkçası. 70hp lik bir traktörüm 285s ile fazla bir farkının olmayacağı da aşikar.
Sen bir 70 beygir çift çeker kullan bak bakalım 285 ünün yanına yanaşa bilecek mi çiftçekerler çok farklı dostum 100 beygir traktöre ayrı ekipman Alman Laz'ım

Sen bir 70 beygir çift çeker kullan bak bakalım 285 ünün yanına yanaşa bilecek mi çiftçekerler çok farklı dostum 100 beygir traktöre ayrı ekipman Alman Laz'ım

Mccormick Cx85 kullandım açıkçası 285 Mf den aman aman bir farkı yok illaki ağırlıktan dolayı Mf bir yere kadar ama Herkte New holland Td65 inde gerisinde kalmıyor. Bizim 285 İngiliz çekişi gayet iyi tabi tek çeker olunca yokuş aşağı sıkıntı yaratıyor.

Mccormick Cx85 kullandım açıkçası 285 Mf den aman aman bir farkı yok illaki ağırlıktan dolayı Mf bir yere kadar ama Herkte New holland Td65 inde gerisinde kalmıyor. Bizim 285 İngiliz çekişi gayet iyi tabi tek çeker olunca yokuş aşağı sıkıntı yaratıyor.

Hiç 285 kullanmamış değilim kalıbının motoru degil İngiliz degil isterse uzaylı olsun fark etmez sonuçta tek ceker

S.A hocam şahsi fikrim olarak 300 dönüme 110 bg bir traktör bayağı büyük değil mi? bizim ( 350 dönümü ) 255 ep çeviriyor. 65 75 bg arası bir makina işini gayet görür artan parayla da ister yatırım yaparsın ister de hayan yada makina alırsın buraya kadar şahşi fikrim. erkunt 2 farklı motor kullanıyor perkins mi deutz motor mu dersen perkins motor derim, ama case mi erkunt mu dersen de sadece silindir hacminden dolayı case derim.