Zirai Kredi Borçları Ertelendi

Ereğli ziraat bankası müdürü bir hafta önce aynen şunu söylemişti yüzüme
" banane kardeşim senin ektiğin ürünün ne zaman hasat olacağından, dolu zararından. Geçen yıl slaj ektin bu yıl niye çekirdek ekiyorsun. Öyle kafana göre ürün ekip benden iki ay erteleme isteyemezsin. Ben anlamam genel müdürlük kararını erteleme haberini falan borcunu ödeyeceksin. Hadi sana bi iyilik yarısını getir kalani erteleyim"

Sana da sıra gelecek müdür bozuntusu

Ereğli ziraat bankası müdürü bir hafta önce aynen şunu söylemişti yüzüme
" banane kardeşim senin ektiğin ürünün ne zaman hasat olacağından, dolu zararından. Geçen yıl slaj ektin bu yıl niye çekirdek ekiyorsun. Öyle kafana göre ürün ekip benden iki ay erteleme isteyemezsin. Ben anlamam genel müdürlük kararını erteleme haberini falan borcunu ödeyeceksin. Hadi sana bi iyilik yarısını getir kalani erteleyim"

Sana da sıra gelecek müdür bozuntusu
Şikayet etmeliydiniz bence ertelenecegi belliydi zaten

Traktör kredileri ertelendimi acaba ?

Ah bu banka müdürleri ah, 2015 mayıs ayı 2 arkadaş, traktör kredisine başvurmuşuz, ben direk usulunce başvurdum, arkadaş referans ile gitti. 140 Bin Tl Kredi 569 Dekar kendi malım 150 dekar icar toplam 719 Dekar Çks ile Bana Krediyi çıkartmadı ( Banka ile sicil problemim olmamasına rağmen ) 300 küsür dek. çks ile arkadaşım 173 bin tl krediyi şap dadanak aldı.

Sonra müdürle ikili tartışma sonucu vazgeçtim, Ankaraya bi iş için gittiğimde Ziraat bankası genel müdürlüğüne uğramak aklıma geldi, biraz veryansın ettikten sonra sağolsun ilgilendiler dosya masrafsız ücreti almadan 140 bin tl krediyi aldım Bünyan şubesinden.

Müdür mü ? Yeminle bankaya gittiğimde bir ilgi alaka bir ilgi alaka sanarsın, yağlı kaymaklı müşteriyim :)

İşin özeti müdürlerle iyi geçinin lakin gıcıklık yapanada silsile yolu ile haddini bildirin bakın nasıl kuzuya dönüyorlar

Traktör kredileri ertelendimi acaba ?

Ah bu banka müdürleri ah, 2015 mayıs ayı 2 arkadaş, traktör kredisine başvurmuşuz, ben direk usulunce başvurdum, arkadaş referans ile gitti. 140 Bin Tl Kredi 569 Dekar kendi malım 150 dekar icar toplam 719 Dekar Çks ile Bana Krediyi çıkartmadı ( Banka ile sicil problemim olmamasına rağmen ) 300 küsür dek. çks ile arkadaşım 173 bin tl krediyi şap dadanak aldı.

Sonra müdürle ikili tartışma sonucu vazgeçtim, Ankaraya bi iş için gittiğimde Ziraat bankası genel müdürlüğüne uğramak aklıma geldi, biraz veryansın ettikten sonra sağolsun ilgilendiler dosya masrafsız ücreti almadan 140 bin tl krediyi aldım Bünyan şubesinden.

Müdür mü ? Yeminle bankaya gittiğimde bir ilgi alaka bir ilgi alaka sanarsın, yağlı kaymaklı müşteriyim :)

İşin özeti müdürlerle iyi geçinin lakin gıcıklık yapanada silsile yolu ile haddini bildirin bakın nasıl kuzuya dönüyorlar
Traktör filan ne varsa ertelendi

Bu banka mudurlerini anlamak cok zor bir kac ay once para lazim oldu maas aldigim bankaya gittim dedim durum boyle boyle tamam yardimci olalim ipotekle ugrasma 1 kefil getir kullandirayim miktar 80500 tl aldik parayi 1241 lira bilmem kac kurus odemesi cikti 2. Taksitte nasip oldu krediyi kapattim.krediyi kapatiken bizim mudur bozuk atiyo senden masrafda almamistim sudur budur.dun 20.000 tl ver diye gittim vermedi akilli ya baska subeden alamam sanki baska subesinden cektim cektigim dakikada diger subeyi hem musteri hizmetlerine hemde mail ile sikayet ettim geri donus olmadi henuz...Banka ozel banka...

Bu konuda dikkatli olmakta fayda var, soyle ki:

Resmi gazetede yayimlanana kadar erteleme gerceklesmiyor, yani kredimizin odeme gunu bugun ise ve henuz resmi gazetede yayimlanmadi ise, pasa pasa gidip oduyoruz. Resmi gazetede yayimlandiktan sonra ben bunu odemistim ama ertelesek demek gibi bir sansimiz haliyle yok.

Erteleme yarin yayimlanirsa ilce tarima dilekce verip onu onaylatip o yazi ile ziraat bankasina gidip yetisirse yarinki odemeyi erteletiyoruz. Bu sekilde subvansiyonlu faiz oranlari ile gerceklesiyor erteleme, mailiyeti yuksek olmuyor.

5 yila bolme seklindeki uygulama zaten mayis ayinda cikartildi, ancak ziraat bankasinin 5 yila bolelim kampanyasi subvansiyonsuz olarak yapiliyor, dolaysiyla her hangi bir bankadan piyasa kosullarinda kredi almis gibi muamele ediliyor, ve bunun bir daha ertelemesi ve saire yok, gidip x bankasindan kredi kullanmis gibi islem goruyor, dolaysiyla pahali bir urun.

2-3 yıl önce tarım krediye resmi gazetede kuraklık nedeniyle borç ertelemeye geldim dedim sen sigorta yaptırmamışsın erteleyemem dedi bu yılda sigorta yaptırmadım çks yaptırdım tarım krediden yine kredi kullandım yine ertelemeyecek ben biliyorum yine bi arkadaş benim gibi tarım krediye borç ertelemeye gitmiş kuraklık nedeniyle onada senin sigortan tam yapılmamış diyerekden ertelememiş di