mazot dökmek için bidon kapağı :D

28.07.2010
2,411
371
KONYA

arkadaşlar bir film capsında gördüm harika bir bidon kapağı :D
mazotu bidonla dökerken saga sola döküyruz hep böyle bir şey gören kullanan varmı resim atıyorum :D

Resimler ve ekler

• bidon kapağı.png
    bidon kapağı.png
    723.3 KB · Görüntüleme: 416
Bizde metal bidona 10 ve 20 litreye takilan hortumlu olani vardi iyi is görüyordu mazot doldururken ama zaman ailyordu
Simdi 12v elektirikli dinamo aldik daha rahat oluyor ama buda kesinlikle isini görür.

Mazot bidonuyla ilgili konu açılmışken.
200 lt plastik mazot varili var elimde ama daha önce ne icin kullanıldını bilmedigim icin cesaret edipte mazot koyamadım icine .
Varili nasıl kullanışlı hale getirebilirim ,icini neyle yıkamam lazım mazot koyabilmem için acaba.
Bilgisi olan arkadaşlar bi yardımcı olurmusunuz bi zahmet.

İçinde yapışkan pislik yoksa su ile yıkayıp az bi mazot ile durulama yeterli olur.
Kapağı süt bidonlari gibi komple kapaksa iş görmez sakatlık çıkarır ama ufak kapaksa sıkıntı olmaz.
Plastik bidon daha kullanışlı geliyor bana. Hem hafif hem küf pas derdi yok.

İçinde yapışkan pislik yoksa su ile yıkayıp az bi mazot ile durulama yeterli olur.
Kapağı süt bidonlari gibi komple kapaksa iş görmez sakatlık çıkarır ama ufak kapaksa sıkıntı olmaz.
Plastik bidon daha kullanışlı geliyor bana. Hem hafif hem küf pas derdi yok.

Cevap için teşekkürler ,Ömer bey.
Ufak kapaklı ,baya bide 65 lt bidonlardan var onlarda cok güzel kullanışlı. Peki yapışkan varsa napmam lazım. İcine mazot koyup denedim mazotun rengi, kokusunu bile degişti bende bidaha ugraşmadım .

Ufak kapaklı ,baya bide 65 lt bidonlardan var onlarda cok güzel kullanışlı. Peki yapışkan varsa napmam lazım. İcine mazot koyup denedim mazotun rengi, kokusunu bile degişti bende bidaha ugraşmadım .

Dikkat etmen iyi olmuş abi bizim köyden biri içinde demir talaşı kalıntısı bulunan bidona mazot koyup Valtra A85 e doldurdu motor uzun süre tarlada yattı daha sonra tamir edildi ama motor hurdaya çıktı internette yeni sahibini gördüm Kahramanmaraş'tan biri almış kim bunun sahibi diyor :D

Mazot bidonuyla ilgili konu açılmışken.
200 lt plastik mazot varili var elimde ama daha önce ne icin kullanıldını bilmedigim icin cesaret edipte mazot koyamadım icine .
Varili nasıl kullanışlı hale getirebilirim ,icini neyle yıkamam lazım mazot koyabilmem için acaba.
Bilgisi olan arkadaşlar bi yardımcı olurmusunuz bi zahmet.

Üst kapağı geniş ve kelepçeli olanlardanmı o varillerde genelde kumaş fabrikaları için zehirli kimyasal ürün oluyor dikkat etmenizde fayda var.

Abi içine deterjan döküp suyla tamamını doldur. Bikaç gün güneşte beklesin ara sıra sağa sola yuvarla. Sonra suyu boşaltıp varsa basınçlı yıkama ile yıka. Ardına tekrar mazotla kontrol et büyük ihtimal temizlenecektir.