Römörk alacağım yardım

Arkadaşlar kimse alınmasında 60bg'lik traktöre 10-15 tonluk römork önermek pek akıl karı değil. Bunun birde durması var. Bizim 105'lik John deree'nin üzerinde kara düzen frenle en fazla 8 ton, hidrolik frenle 14, havalı frenle 25 ton çeker yazıyor. Tabi bunlar kelle koltukta değil güvenli gitmek için sınırlar. Önerilerinizi biraz daha gözden geçirin derim.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
arkadaşım önceklikle hayırlı olsun. alamaya niyetlemişsin kesinlikle tır tipi ( yani tandem olsun)lastikleride tır tipi olsun unutma 285x70x19,5 olsun kesinlikle motora basmaz ve motoru yormaz 10 tonluk çok rahat edersin .arazin çok aşırı dik değilse ve traktör 4x4 ise hiç korkma . ben td85td ye 14 ton sarıyorum banamısın demiyor . tabi bizim arazi genelde düz . KISA ÇEKİ olsun hiç korkma kesinlikle 2 teker alma traktör çekisine çok basar. 2 tekere ve boşuna para verme 1 defa alınır .10 ton ideal ben 2 römork 11 tonda bayır aşağıya bakınıyordum . peder 8 tonluk veya 1o tonluk tandem alalım diyordu . ama ben ısrarla 14 tonluk aldım şimdi peder amma rahatmış diyor.şimdi bununla 13 veya 14 ton çok rahat hiç traktörü kovalamıyor. tek çekerde 7 veya 8 ton senin motoru yılma aşağıya yorar ama tandemde yormaz ve hiç te kovalamaz. denemek için bir arkadaşından 1 defalık al kullan. sadece dar dönüş yapma . motorun ne kadar rahat gittiğini görürsün. markada en önemlisi dingil dolu dingil olması .TABAN SACI MÜMKÜNSE 5 MM olsun. sağlamlık açısından sıralama dersen .ben şahşen 1 GÜRŞAH (TABAN SAÇI 5MM)2 CASELLİ 3 KÖKSAL DERİM . KARAR SİZİN .AMA UNUTMAYINIZ KESİNLİKLE TANDEM ALIN DERİM .
Teşekkürler kardeşim motorum 4x2 nh 60 56 ve Ben max 6 tondan fazlasını cekmez diye düşünüyorum 6 tonluk tandem için o kadar masrafa değmez

60 56 ya o tonajlar cok fazla cekermi ceker tabiki fakat hem traktor cok cabuk yipranir hemde sofor olarak sıkıcı deneyim olusur 10 tonluk ramork 60 56 nin harci degil maks 6 tonluk ramork ideal olur tandem yada tek dingil arazinizde rampa yoksa 4 tekerli daha fazla tonaj daha seri is demek fakat ranpa varsa bulasmayin para yatirmayin 10 luk ramorklara taki cogu rampada 2 vites birden dusuyor 6056 bos ramorkla bende vardi
Aynı fikirdeyim

http://www.gursahromork.com/index.p...tek-dingil-damperli/tek-dingil-damperli-6-ton

http://www.gursahromork.com/index.php/k2-items/urunlerimiz/4-tekerli-damperli

Gürşah Römork al, ömürlük kullan.
5 mm saçtan imal ediliyor, kaliteli işçilik.
kanatları şaseye bağlayan demirler kaynaklı değil, vidalı olsun.
kanatlara dikkatli bakarsan ne dediğimi anlarsın. şimdi burda tarif edemeyeceğim...
Bunların Fiyatı konusunda bi bilgim yok ama listeme girdi

tokat yapısı Güleryüz vagonları var tek dingil kamyon tekerli römörkleri gerçekten süper hirolik fren filan var bizim buralarla kavakçı römörkü diye nam saldı (0356) 212 09 64 numarası internet sitesi yok lakin katalog fotoğraflarını istetebilirsiniz
Bende aksarayliyim burada uretim yapan kabay römork var oda guzel caselli de aksaray uretim sanırsam

karabulut römorkun ne gibi sıkıntısı var? kaynak nerelerinde eksik? dıştan görüntüsü hoş duruyor, bir bilgi alalım.
bizim buralarda bu sene karaarslan römork meşhur oldu. denizli yapımı. üzerinde 4 ton yazıyor ama ilaveleri yüksek, rahat 8 ton alır. şekli şemali düzgün gibi bir incele istersen.
karabulut tantem 7.5 tonluk almısdım bu yıl ıkıncı sezonuydu tantemın ıkı dıngılı baglayan yerlerı devamlı sıkıntı cıkarıyor ama alısmısdık artık bu harmanda ıkıncı seferı yaptım ama garaja yıgınlı olsun dıye kucuk arka kapaktan helezonla bosaltma yapıyordum daha 50 cm fln kaldırmısdıkkı arkadakı damper sasesının bAGLANDI NOKTASINDAKI MENTESE DIYEYIM ARTIK ordan kaynak attı makına halıyle hertarafı ozellıkle sase ve pıstonu tutan baglantı noktası bukuldu fabrıkayı aradım uzun ugrasdan sonra yetkılısıne ulasdım ılgılenıyor gıbıler ama ıcraat yok en son aldıgım baııye gıdmemmı sıkıntıyı gıderılecegı soylendı taktım 35 km yol yaptım baıyı malı benden almadın dedı ınkar ettı ya dedım ustundekı senın ısmın ne dıyınce gerı adım attı ama babam almıs ben odemısdım netıcede ben almamısdım neyse sanayıde kaynakcıya yolladı olmadı parasını karabulut odeyecekdı yapılmamıs ıse bırde para odedım duruyor sımdı ama ılcede yol kenarına koyacagım ozurlu mal dıye

Tandemi yukarda Erol abi anlatmis..

Biz tabiri caizsse hepten mokunu cikardik 90 lik motora tandemle 22 tona kadar attik.. hatta buyuk tandem + buyuk 4 teker bile pespese taktik.. paylasildi forumda.

Kisaca ufak tefek dezavantaji varda da agir yukte "tandemden baskasi yalan" vesselam!

Size tavsiyem 2. El kamyon römork u bulup onu traktör e uyumlu hale cevittirin. Hem ucuza maal olacak HEMDE sağlam damper için ise yağ depo koydurursun ve kutlruk milinden güç alarak kullanırsınız. Tekerleri frenli olacaktır onun gücünü de piston çıkışlarıyla besleyip rampa aşağı inişlerde traktörü kovalama yaptığı anda kontrol edersiniz. Sorunuz olursa cevaplarim

Tandemi yukarda Erol abi anlatmis..

Biz tabiri caizsse hepten mokunu cikardik 90 lik motora tandemle 22 tona kadar attik.. hatta buyuk tandem + buyuk 4 teker bile pespese taktik.. paylasildi forumda.

Kisaca ufak tefek dezavantaji varda da agir yukte "tandemden baskasi yalan" vesselam!
Umut abi 6 7 tonda Ben tandemi gereksiz buluyorum onun yerine tandemsiz çift dingil ve tek dingil uygun olmazmı

Size tavsiyem 2. El kamyon römork u bulup onu traktör e uyumlu hale cevittirin. Hem ucuza maal olacak HEMDE sağlam damper için ise yağ depo koydurursun ve kutlruk milinden güç alarak kullanırsınız. Tekerleri frenli olacaktır onun gücünü de piston çıkışlarıyla besleyip rampa aşağı inişlerde traktörü kovalama yaptığı anda kontrol edersiniz. Sorunuz olursa cevaplarim
Kim uğrasacak onunla

sayın yusuf bey almaaya niyetlendiyseniz sizleri faabrikamıza davet ediyorum gelin konuşalım tanışalım üetimimizi yerinde görün ve size yardımcı olalım. iyi günler

Caselli Final1.png

• Beğen
Tepkiler: Alexander
kamyon römorku denilen tandem ve iki tekerlekli römorklar arazi düz değilse devrilme riski yüksek. ayrıca bu römorkları traktör olmadan bir yerden bir yere götüremezsiniz. bence 4 tonluk iki tekerlekli damperli taban sacı kalın boyası iyi, makasları ilaveli bir römork düşünün