www.trakkulup.net
Sayfa 1/3 123 SonuncuSonuncu
38 sonuçtan 1 ile 15 arası gösteriliyor

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

New holland 70-66s DT'nin motoru çok ısınıyor neden olabilir yardımcı olun lütfen!!!!

Trakklüpe yeni üye oldum cümleten s.a.

1 ay önce aldığımız 70-66 nın motoru ısınıyor neden olabilir acaba.Motor bitmiş olabilir mi? Başka biryerinde arıza olabilirmi?Yardımcı olursanız sevinirim.
    1 km çalıştırsak bile hararet göstergesi yarıyı biraz geçiyor belki normaldir bilemiyorum eski traktörümüz 54c idi onda 70-66 kadar ısınma yoktu 70-66 nın motoru büyük olduğu için mi ısınıyor acaba yeni aldığımız için pek bilemiyorum mazur görün.
    Konu Serdaar tarafından (13.Ağustos.2016 Saat 18:06 ) değiştirilmiştir.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Cevap: New holland 70-66s DT'nin motoru çok ısınıyor neden olabilir yardımcı olun lüt

traktörü çalıştırırken veya rölentide bekletirken anormal sesler gelmiyor gayet güzel çalışıyor fakat rölentide bile bekletsek traktörün motoru ısınıyor

İSMAİL TUTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Cevap: New holland 70-66s DT'nin motoru çok ısınıyor neden olabilir yardımcı olun lüt

Soğutma sisteminin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol ettiniz mi? Devirdaimde sıkıntı olabilir.. Normalde Fiat familyasının hatırladığım kadarıyla tümü hararet yapmaz..

Motor yağınıda kontrol edin, yağ seviye çubuğunun yerine tam oturduğundan emin olun..

Serdaar teşekkür etti.
    Konu İSMAİL TUTAR tarafından (13.Ağustos.2016 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.

srtys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Bizim 70 56 yarıyı asla geçmedi hararet göstergesi. Zaten ısınmasın eşek kadar çekmez 😀. Bir kere sona vurdu ondada termostat bozulmuş değiştirdik. Ben yazın tarla sürerken sıcaktan debriyaja basamazdım ama burdan ne söylesek yalan olur.

Adı geçen
    8 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Radyatör ömrünü tamamlamış olabilir peteklerin arasını ve hava filtresini kontrol edin.

Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

bir çok nedeni olabilir. termostat açmıyor olabilir. arkadaşların dediği devirdaimden , traktörün içinde ki antifiriz yıllardır değişmediğinden, radyatör petekleri içten veya dıştan tıkalı olabilir ya da en kötüsü motor bloğunda ki su kanalları tıkanmış olabilir.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı İSMAİL TUTAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soğutma sisteminin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol ettiniz mi? Devirdaimde sıkıntı olabilir.. Normalde Fiat familyasının hatırladığım kadarıyla tümü hararet yapmaz..

Motor yağınıda kontrol edin, yağ seviye çubuğunun yerine tam oturduğundan emin olun..
    motor yağını aldığımda değiştirdik hararet yapıyor demeyelimde 100de olarak verirsek %55 65 civarında oluyor gösterge yağ cubuğunun da yerine oturduğundan eminim ama dakikalar içinde ciddi bir ısı artışı söz konusu

Black.Boyss.37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Kesinlikle yarilara kadar degil beyaz cizgiyi zor gecer normalde fiatlar isininca cekmezler. Bi ustaya gosteriniz devirdaim termostat vb sorunlar olabilir

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

kardeşim fiat kullanmadın herhalde zaten kontağı açınca beyazın bitimi ile yeşilin başlangıcı arasında oluyor gösterge beyazı geçmemesi saçmalık yeşilin ortalarını geçincede hararet yepıyor benim bildiğim kontağı açtığın zaman çizgi yeşilde olur zaten Senin deyiminle traktör daha çalışmadan ısınıyor

iskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    14 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Motorun çalışma saati nedir.üfleme varmı? Temel olarak buralardan yola çık.

Serdaar teşekkür etti.

ismail_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    6 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Gosterge bozuk olabilir . gercekten isi yukseliyormu onemli

Serdaar teşekkür etti.

İSMAİL TUTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Serdaar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim fiat kullanmadın herhalde zaten kontağı açınca beyazın bitimi ile yeşilin başlangıcı arasında oluyor gösterge beyazı geçmemesi saçmalık yeşilin ortalarını geçincede hararet yepıyor benim bildiğim kontağı açtığın zaman çizgi yeşilde olur zaten Senin deyiminle traktör daha çalışmadan ısınıyor
    Eski turuncu kaporta Fiatlar (640-480) hararet göstergesini tam beyazın bitip yeşilin başladığı yerde sabitliyordu. Yeni tip 46-56 ve 66 serisi Fiatlar ise hararet göstergesini yeşilin ortalarında sabitliyordu. Ne kadar uzun çalışırsa çalışsınlar bahsettiğim seviyede kalıyordu hararet.

Neyse, buradan sağlıklı bir yorum yapılamayacak gibi duruyor, bence bir usta görse daha iyi olur. Tekrar geçmiş olsun.

Black.Boyss.37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

6066 var bende fiat kullanmadin diyorsunda bu 4. Fiat kapimdaki. Traktoru normal sartlar ve uygun devirlerde kullan bak bakalim yesille beyaz in tam birlestigi yeri geciyormu benim traktor kesinlikle gecmiyor fakat 2500 devir rotovatorle temmuz sicaginda oglenleyin yesile bi tik gectigini biliyorum yarilara kadar ne kadar zorladiysamda gelmiyor getiremedim

Serdaar teşekkür etti.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Black.Boyss.37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6066 var bende fiat kullanmadin diyorsunda bu 4. Fiat kapimdaki. Traktoru normal sartlar ve uygun devirlerde kullan bak bakalim yesille beyaz in tam birlestigi yeri geciyormu benim traktor kesinlikle gecmiyor fakat 2500 devir rotovatorle temmuz sicaginda oglenleyin yesile bi tik gectigini biliyorum yarilara kadar ne kadar zorladiysamda gelmiyor getiremedim
    nasıl olur anlamıyorum traktörü çalıştırmadan kontağı açınca zaten beyazın bitiminden başlıyor çalıştırdıktan bir süre sonra yeşilde oluyor senin devir saatin bozuk olabilirmi yani ne kadar fiat gördüysem yeşilden başlıyor çalıştırmadan daha ayrıca benim traktörüm new holland olmasından farkeder mi bilmiyorum farkedeceğinide zannetmiyorum motor bölümünden mezun arkadaşım var ona gösterdim traktörden de çok iyi anlıyor motorun bi sorunu olmadığını daha %80 inin durduğunu ve ısınmanın anormal olmadığını söyledi yardımlarınız için teşekkürler ama gerçekten senin traktörün nasıl yeşile gelmez anlamıyorum

Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

radayatörünü antifizini(antifiriz hararetinde öneüne geçiyor) ,termostatını ve devirdaim pompasını kontrol et 4 ünden birinden çıkar maddi sorun yoksa pervaneyide değiştirebilirsin az kanatlıysa çok kanatlı olan ile

Serdaar teşekkür etti.

Sayfa 1/3 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog