New holland 70-66s DT'nin motoru çok ısınıyor neden olabilir yardımcı olun lütfen!!!!

Cevap: New holland 70-66s DT'nin motoru çok ısınıyor neden olabilir yardımcı olun lüt

Benim traktore gore anormal calistigi zaman isininca yavasca beyaz ve yesil arasindaki cizgiye geciyor 1 2 dakkika icinde ve dahada ileri gitmiyor ancak k.mili calisinca devirli cok sicak havalarde yesile geciyor o gosterdigin yete kadar en zor kosullarda bile gelmedi ondan iki tik assagisina geliyor

• Beğen
Tepkiler: Serdaar
Cevap: New holland 70-66s DT'nin motoru çok ısınıyor neden olabilir yardımcı olun lüt

Oncelikle yapilmasi gerekenler..
1-traktorun govdesindeki sicakligi kontrol edin
2-kaputu kaldirip radyatorun hortumlarini kontrol edin(ust hortum sicak alt biraz daha az sicak olmali)
3-radyator sicakligi normal ise hararet gostergesi sase si kontrol edin.
4-radyator soguksa motor sogunca radyatore giren usteki hortumun basini sokup termostadi cikarin geri takmayin deneyin isinma yoksa termostad bozuktur
5-yag filtresi de olmak uzere yagi kontrol edin.
6-komple temizlik yapin kalorifer hortumlari dahil varsa
7-yada motor su kanallari pasli olabir dolasim yavas olur
Nacizane bildiklerim tesekurler..

Son düzenleme:
  • Beğen

Benim traktore gore anormal calistigi zaman isininca yavasca beyaz ve yesil arasindaki cizgiye geciyor 1 2 dakkika icinde ve dahada ileri gitmiyor ancak k.mili calisinca devirli cok sicak havalarde yesile geciyor o gosterdigin yete kadar en zor kosullarda bile gelmedi ondan iki tik assagisina geliyor

black boyss kardeşim senin traktöründe termostat var mı yok mu merak ettim

Bir komşumun böyle sorunu vardı. Tamirciler bütün parçalara baktılar hepsi sağlam ve normal.

Sonunda bulundu; RADYATÖRÜN PETEKLERİN ARASI ARPA-SAMAN TOZU DOLMUŞ o yüzden yeterince soğutma olmuyormuş.

• Beğen

Radyatör dolmuştur kompresörle hava tutun biz 640a öyle yapiyoruz her tozlu işin icine girince evde hava tutuyoruz ama hararet çizgisi yerinden kalkmıyor..

• Beğen

Eniştenin İşborası yerinde bile çalışsa 30 dakika sonra hararet 90'ı geçiyordu. Ben kullanırken kolluyordum ama enişte kollamadı ve iki kere su kaynattı. Neyse taşıma işleri bittikten sonra patosa girmeden radyatörü söktüm. Peteklerin gözenekelerinde biriken toz toprak, saman çamurlaşmış ve kurumuş bildiğin kerpiç olmuştu. Petekleri şişledim, gözenekleri iyice yıkayıp temizledim. Patosa girdik, vallahi motor kara duman çıkarıyor ama hararet 75'i hiç geçmiyordu.

• Beğen

Son durum nedir sorunun kaynağı anlaşıldı mı?

Çifte girdik bi sorun yok gibi ama biraz az çekiyor gibi bu arada termostat bozulmuş yaylı olan yeri çıkmış değiştirdik onu 1 derece düşüğünü aldık vlack boyss nasıl bu kadar soğuk kalıyor traktörün anlamış değilim en son nereye kadar geldiğini bi fotoğraf olarak atarmısın

• Beğen
Tepkiler: ENES4422

Bizim 640 en fazla aşağıdaki fotoğraftaki gösterge panelinde beyaz ile yeşilin birleştiği yere kadar gelip orada sabitliyor harareti, eski 70 56 ise tam ortasında yani yeşil ile temsil edilen alanın ortasında sabitliyordu.
5388c13d7915028eac46b49fb35014c8.jpg

İstisnai olarak 640 ile en fazla yeşilin ortasına kadar geldi bir kez. O da vantilatör kayışı koptuğunda 1 km o şekilde yola devam edince. Onun haricinde hava ne kadar sıcak olursa olsun hep beyazın bitip yeşilin başladığı yerde durur hararet göstergesi. Bu da kayış kopup 1 km yol gidince hararet seviyesi
d9090bcbfe3dd23ecca0ddd2374bb799.jpg

• Beğen

Radyatör sökülüp şişlenecek petekleri dolmuştur. Traktörü yakarken de radyatöre su tutmayın yanlızca hava ile içten dışa doğru temizleyin. İş yoğunluğunuza göre sık sık hava tutun.

• Beğen

Yardımlarınız için teşekkür ederim öncelikle..
Bu konuyu açtığımda havalar bayağı sıcaktı ve resimde sarı ile işaretlediğim yere geliyordu çizgi(not:termostat arızalıymış onu değiştirdikten sonrada sarı işaretli yere geliyordu).
şimdi havalar soğudu biraz (ısparta keçiborludayım) geçen hafta tarla sürerken sarı ile işaretlediğim yere geliyordu çizgi ama şu anda tarla sürüyorum ve kırmızı ile işaretlediğim yeri geçmedi çizgi (4 saattir sürüyorum).Ve geçen hafta tarla sürerken stop ediyordu traktör, bunun için ayrı bir konu açmıştım zaten artık stopda etmiyor (stop etmenin ısınmayla alakası olduğunu düşünmüyorum zaten pislik kaçtı galiba)..
4 saattir tarla sürüyorum vites 3-1 de kırmızı ile işaretlediğim yeri geçmedi çizgi, anormal bir durum var mı sizce şu anda ?????

Resimler ve ekler

• 20160801_193702.jpg
    20160801_193702.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:

Yardımlarınız için teşekkür ederim öncelikle..
Bu konuyu açtığımda havalar bayağı sıcaktı ve resimde sarı ile işaretlediğim yere geliyordu çizgi(not:termostat arızalıymış onu değiştirdikten sonrada sarı işaretli yere geliyordu).
şimdi havalar soğudu biraz (ısparta keçiborludayım) geçen hafta tarla sürerken sarı ile işaretlediğim yere geliyordu çizgi ama şu anda tarla sürüyorum ve kırmızı ile işaretlediğim yeri geçmedi çizgi (4 saattir sürüyorum).Ve geçen hafta tarla sürerken stop ediyordu traktör, bunun için ayrı bir konu açmıştım zaten artık stopda etmiyor (stop etmenin ısınmayla alakası olduğunu düşünmüyorum zaten pislik kaçtı galiba)..
4 saattir tarla sürüyorum vites 3-1 de kırmızı ile işaretlediğim yeri geçmedi çizgi, anormal bir durum var mı sizce şu anda ?????
Sanmıyorum bir anormallik olsun. Bizim 70-56s DT traktörün de hararet göstergesi hep bahsettiğiniz seviyelerde gezerdi. Fazla takılmayın.