New holland 70-66s DT'nin motoru çok ısınıyor neden olabilir yardımcı olun lütfen!!!!

Trakklüpe yeni üye oldum cümleten s.a.

1 ay önce aldığımız 70-66 nın motoru ısınıyor neden olabilir acaba.Motor bitmiş olabilir mi? Başka biryerinde arıza olabilirmi?Yardımcı olursanız sevinirim.
1 km çalıştırsak bile hararet göstergesi yarıyı biraz geçiyor belki normaldir bilemiyorum eski traktörümüz 54c idi onda 70-66 kadar ısınma yoktu 70-66 nın motoru büyük olduğu için mi ısınıyor acaba yeni aldığımız için pek bilemiyorum mazur görün.

Son düzenleme:
Cevap: New holland 70-66s DT'nin motoru çok ısınıyor neden olabilir yardımcı olun lüt

traktörü çalıştırırken veya rölentide bekletirken anormal sesler gelmiyor gayet güzel çalışıyor fakat rölentide bile bekletsek traktörün motoru ısınıyor

Cevap: New holland 70-66s DT'nin motoru çok ısınıyor neden olabilir yardımcı olun lüt

Soğutma sisteminin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol ettiniz mi? Devirdaimde sıkıntı olabilir.. Normalde Fiat familyasının hatırladığım kadarıyla tümü hararet yapmaz..

Motor yağınıda kontrol edin, yağ seviye çubuğunun yerine tam oturduğundan emin olun..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Serdaar

Bizim 70 56 yarıyı asla geçmedi hararet göstergesi. Zaten ısınmasın eşek kadar çekmez 😀. Bir kere sona vurdu ondada termostat bozulmuş değiştirdik. Ben yazın tarla sürerken sıcaktan debriyaja basamazdım ama burdan ne söylesek yalan olur.

bir çok nedeni olabilir. termostat açmıyor olabilir. arkadaşların dediği devirdaimden , traktörün içinde ki antifiriz yıllardır değişmediğinden, radyatör petekleri içten veya dıştan tıkalı olabilir ya da en kötüsü motor bloğunda ki su kanalları tıkanmış olabilir.

Soğutma sisteminin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol ettiniz mi? Devirdaimde sıkıntı olabilir.. Normalde Fiat familyasının hatırladığım kadarıyla tümü hararet yapmaz..

Motor yağınıda kontrol edin, yağ seviye çubuğunun yerine tam oturduğundan emin olun..

motor yağını aldığımda değiştirdik hararet yapıyor demeyelimde 100de olarak verirsek %55 65 civarında oluyor gösterge yağ cubuğunun da yerine oturduğundan eminim ama dakikalar içinde ciddi bir ısı artışı söz konusu

Kesinlikle yarilara kadar degil beyaz cizgiyi zor gecer normalde fiatlar isininca cekmezler. Bi ustaya gosteriniz devirdaim termostat vb sorunlar olabilir

kardeşim fiat kullanmadın herhalde zaten kontağı açınca beyazın bitimi ile yeşilin başlangıcı arasında oluyor gösterge beyazı geçmemesi saçmalık yeşilin ortalarını geçincede hararet yepıyor benim bildiğim kontağı açtığın zaman çizgi yeşilde olur zaten Senin deyiminle traktör daha çalışmadan ısınıyor :D :D :D

kardeşim fiat kullanmadın herhalde zaten kontağı açınca beyazın bitimi ile yeşilin başlangıcı arasında oluyor gösterge beyazı geçmemesi saçmalık yeşilin ortalarını geçincede hararet yepıyor benim bildiğim kontağı açtığın zaman çizgi yeşilde olur zaten Senin deyiminle traktör daha çalışmadan ısınıyor :D :D :D

Eski turuncu kaporta Fiatlar (640-480) hararet göstergesini tam beyazın bitip yeşilin başladığı yerde sabitliyordu. Yeni tip 46-56 ve 66 serisi Fiatlar ise hararet göstergesini yeşilin ortalarında sabitliyordu. Ne kadar uzun çalışırsa çalışsınlar bahsettiğim seviyede kalıyordu hararet.

Neyse, buradan sağlıklı bir yorum yapılamayacak gibi duruyor, bence bir usta görse daha iyi olur. Tekrar geçmiş olsun.

6066 var bende fiat kullanmadin diyorsunda bu 4. Fiat kapimdaki. Traktoru normal sartlar ve uygun devirlerde kullan bak bakalim yesille beyaz in tam birlestigi yeri geciyormu benim traktor kesinlikle gecmiyor fakat 2500 devir rotovatorle temmuz sicaginda oglenleyin yesile bi tik gectigini biliyorum yarilara kadar ne kadar zorladiysamda gelmiyor getiremedim

• Beğen

6066 var bende fiat kullanmadin diyorsunda bu 4. Fiat kapimdaki. Traktoru normal sartlar ve uygun devirlerde kullan bak bakalim yesille beyaz in tam birlestigi yeri geciyormu benim traktor kesinlikle gecmiyor fakat 2500 devir rotovatorle temmuz sicaginda oglenleyin yesile bi tik gectigini biliyorum yarilara kadar ne kadar zorladiysamda gelmiyor getiremedim

nasıl olur anlamıyorum traktörü çalıştırmadan kontağı açınca zaten beyazın bitiminden başlıyor çalıştırdıktan bir süre sonra yeşilde oluyor senin devir saatin bozuk olabilirmi yani ne kadar fiat gördüysem yeşilden başlıyor çalıştırmadan daha ayrıca benim traktörüm new holland olmasından farkeder mi bilmiyorum farkedeceğinide zannetmiyorum motor bölümünden mezun arkadaşım var ona gösterdim traktörden de çok iyi anlıyor motorun bi sorunu olmadığını daha %80 inin durduğunu ve ısınmanın anormal olmadığını söyledi yardımlarınız için teşekkürler ama gerçekten senin traktörün nasıl yeşile gelmez anlamıyorum

radayatörünü antifizini(antifiriz hararetinde öneüne geçiyor) ,termostatını ve devirdaim pompasını kontrol et 4 ünden birinden çıkar maddi sorun yoksa pervaneyide değiştirebilirsin az kanatlıysa çok kanatlı olan ile

• Beğen

Kardesim traktor beyazin basindan baslayip beyazin sonunda duruyor harareti 1600 dv dk calis her iste gram gecmiyor o dereceyi fakat disarinin sicagina gore asirisicaklarda zorlayip 2000 3000 devir arasi sadece kuyruk milinde yesile geciyo bi tik ordan dahada ileri gitmiyor bi ara kendi kendine oynuyodu hararet gostergesi kontrol ettim termostatin kafasindaki elektrik kablosunun yuzugu gevsemisti pense ile onu sıktm devam gosterge felan canavar gibi hic bir zamanda denk gelmedim fiat kullanirken hararetin o derecelere geldigini 480 7056dt 6056 6066 lar kullaniyoruz en cok zorladigimiz 7056 bile hararet o seviyelere yukseldigini hatirlamam hatta motor yatak sardi 70 56 nin o zaman bile hararet yukselmezdi ortalara kadar

Ben de 70 veya 80in hiç hararet yaptığını görmedim sadece hiç durmadan 48 saat tarla sürdüğünde hararet yapıyormuş onu da en son yapalı yaklaşık 10 sene oldu.

• Beğen

Ve sunuda soylemek istiyorum harareti yukselen fiatla ne model olursa olsun asla yolda tam deviri deviremiyor benimki yesile az gectigi anda 2900 devir diyor dahada demiyor. Fiatlar calisma prensibi olarak devirli ve soguk dedigimiz motor tipi vardir sicakta en guzel fiat calisir fakat isindikcada sismeye cekmemeye baslar bir ingiliz mf ford vs isindikca gaz yiyip ceker cok gicik kullanimi var fiatlarin bende makina teknikeriyim sen bi termostat basta olmak uzere devirdaim bi elden gecirt radyerorde problem olacagini sanmam ama kontrol ettir.ben simdiye kadar gormedim yani fiati atesin icine koysan gine hararet yapmaz

• Beğen

Ve sunuda soylemek istiyorum harareti yukselen fiatla ne model olursa olsun asla yolda tam deviri deviremiyor benimki yesile az gectigi anda 2900 devir diyor dahada demiyor. Fiatlar calisma prensibi olarak devirli ve soguk dedigimiz motor tipi vardir sicakta en guzel fiat calisir fakat isindikcada sismeye cekmemeye baslar bir ingiliz mf ford vs isindikca gaz yiyip ceker cok gicik kullanimi var fiatlarin bende makina teknikeriyim sen bi termostat basta olmak uzere devirdaim bi elden gecirt radyerorde problem olacagini sanmam ama kontrol ettir.ben simdiye kadar gormedim yani fiati atesin icine koysan gine hararet yapmaz

Tavsiyelerin için teşekkür ederim eski traktörümüz fiat 54c yi 94 yılında 0 almıştık o da aynı şekilde çalıştırmadan kontağı açtığında yeşil ve beyazın birleştiği noktadan başlıyordu

20160801_193716.jpg
Kontağı açınca kırmızı ile gösterdiğim yerden başlıyor beyaz ile gösterdiğim yeride geçmiyor sizce sorun var mı?Arkadaşım normal olduğunu söyledi...