Şahin-San 19 ayak mekanik Buğday ekim mibzerimiz teslim edildi..

Arkadaşlar Merhaba..

Malumunuz harman bitmek üzere, ufukta buğday ekimi gözüküyor. Son yıllarda sıkıntı olmaya başlayan mibzer olayını bu yıl çözmeye karar verdik. Birkaç firma ile görüşüp daha önce eski mibzerlerini kullandığımız Şahin-San firmasından sıfır bir mibzer satın almaya karar verdik.

Makine sıfır, ayaklar arası mesafe 130mm. Makinenin çalışma genişliği 247cm, yaklaşık 2,5 metre. Lastikler dahil toplam genişlik 3,05 metre. Makinenin boş ağırlığı 600 kg.

Makine satın alımı sırasında fikirleriyle yardımcı olan sitemiz üyelerinden senol_84 ve keskın 39 ve de firma imalatçısı Selman Şahin beye teşekkürlerimi sunuyorum.

Fiyat olarak ise: Tabiki Allah'ın bildiğini kuldan saklayacak değiliz fakat imalatçının izni olmadan ve kendisinin bile internet kanallarında açıktan yayınlamadığı bu bilgiyi burada teşhir etmenin doğru olmayacağını düşündüğüm için burada yazmıyorum. Zira konu açıldıktan sonra herhangi bir arama motoruna ürün adını giren bir kimse kısa sürede bu konuya ulaşabilir. Fiyat konusunda ayrıntıya girmeden sadece özelden yanıt verebilirim.

11 Ağustos 2016

52e49b5eaf1745cadfb4df9abed5a0e6.jpg

09467066068893ce09f33f521f5f7147.jpg

cb907aa831fb95a96befd41656a672cc.jpg

1bc551300124ebda1d6cc848be7dffc3.jpg

6aaddd639b22e9ef68d971e7b9a12e56.jpg

c25727901aa47a742a6fb8cffbeeb36a.jpg

c8270b4817d1e0e96fe285737357bfbc.jpg

5c3f0d7c7bb1564e774f8ff5d0f1b3f3.jpg

f3b18da8dda3b54aadfb382b88c79c4c.jpg

678affe5df06dee9ca8f34cf1902f9e2.jpg

e0e1d2778f0aee9d917aa039e264667b.jpg

4f48151f91c736630543aa26efb57ed0.jpg

aeefdb1ae2df9b92182fd216264ff786.jpg

2cabef766366129d52a9a2b952d3671d.jpg

917a3473212f53568b7d9495aecbdc90.jpg

2b37504e57dad579a0b87e0f35cf538a.jpg

8feed92fc4fb5146d4f51e8bf324f724.jpg

8d38cea95e4a6565ac539aa2abeedcf6.jpg

Son düzenleme:
Güle güle kullanın.
Böyle ürünlerde fiyat yazmamak doğru olabilir çünkü bir ay sonra demir zamlanır ,internetten fiyat araştıran kişi buradaki fiyatı görür üreticinin kapısına dayanır şu kişiye şu fiyattan vermişsin ben de isterim diye.Bir de; tanışlık,eski makinanın aynı marka olmasından dolayı müşteri bağımlılığı indirimi,marka,tip,boyut,kalite,nakliye,fuar indirimi,kampanya,vade gibi birçok etken fiyatı değiştirebilir.Zaten artık hemen hepimiz en doğru fiyat kalite çarpanını bulmak için birçok araştırma yapıp ona göre karar veriyoruz.

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Güle güle kullanın.
Böyle ürünlerde fiyat yazmamak doğru olabilir çünkü bir ay sonra demir zamlanır ,internetten fiyat araştıran kişi buradaki fiyatı görür üreticinin kapısına dayanır şu kişiye şu fiyattan vermişsin ben de isterim diye.Bir de; tanışlık,eski makinanın aynı marka olmasından dolayı müşteri bağımlılığı indirimi,marka,tip,boyut,kalite,nakliye,fuar indirimi,kampanya,vade gibi birçok etken fiyatı değiştirebilir.Zaten artık hemen hepimiz en doğru fiyat kalite çarpanını bulmak için birçok araştırma yapıp ona göre karar veriyoruz.
Teşekkürler ederim abi, dediğin gibi 1 ay sonraki şartlar ne olur bilemeyiz. Normalde fiyat yazardım sorun değil ama google'a Şahinsan yazsan ilk sayfada bu konu çıkacak, imalatçı görse belki hoşnut olmayacak. Zaten Trakkulup profilim gayet şeffaf. Fotoğrafım, adresim, numaram vs. meydanda (benim için sıkıntı yok tabi) ama sonrasında bir sürü istenmeyen durum, anlayın işte..

Hayırlı ve bereketli olsun. Ben fiyat açıklanmamasını doğru bulmuyorum. Her iletinin tarihi ve saati yazıyor. O konunun sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Fiyatlar konusunda bir standart olmalı. Şark kurnazlığı zihniyetinden kurtulmamız gerekiyor.

Hayırlı ve bereketli olsun. Ben fiyat açıklanmamasını doğru bulmuyorum. Her iletinin tarihi ve saati yazıyor. O konunun sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Fiyatlar konusunda bir standart olmalı. Şark kurnazlığı zihniyetinden kurtulmamız gerekiyor.

Ben zaten her aldığım malzemenin fiyatını açıklıyorum.Benim demek istediğim; alıcıya çeşitli nedenlerle çok özel bir fiyat uygulanmışsa ve bu fiyattan herkese verilemeyecekse ve fiyatın yayınlanmaması istenmişse fiyatı bildirmemek hoş görülebilir.Yoksa hepimiz fiyatları kalite/özellik ögeleriyle tama yakın kestirebiliyoruz.Arkadaşlarda genellikle her aldıklarının fiyatını bildiriyorlar.

Abi Fiyat dediğimiz şey devlet sırrı değil telefon ya da e-posta ile veriyor çoğu yer ama takdir edersinki ekipman satan firmaların belkide tamamı kendi internet sitelerinde bile fiyat bilgisi paylaşmıyor. Bu durumda benim bir bilgi paylaşmam belki doğru olmayabilir diye düşündüm ki zaten konu arama motorlarında üst sıralarda yer alabiliyor. İnternet ortamındaki bilgi kahve muhabbeti gibi değil, kimin neye nasıl tepki verebileceğini kestiremediğim için fiyatı ifşa etmek istemedim.

Onun dışında kimseyle fiyat gizliliği anlaşması yapmadım. Herhangi bir özel fiyat durumu yok.

Mibzer almayı düşündüğümüz andan itibaren birkaç firma ile görüştük. Kimisiyle yüzyüze, kimisinin bayisiyle, kimisine telefonla, kimisine tanıdıklar vasıtasıyla kimisinede e-posta yoluyla ulaştık. E-posta ile fiyat aldığımız firmalardan biride Şahin-San idi. Daha sonra görüşüp, anlaşıp, makine teslim edilip karşılıklı iyi dilekler sunulup gayet güzel bir alışveriş yaptık. E-posta gönderdiğimiz zaman kimse birbirini tanımıyordu doğal olarak, şimdi içimizden biri gidip bir şekilde ulaşıp fiyat alsa muhtemelen aynı fiyatı söyleyecektir. Çoğu firma için geçerli bu.

Hayırlı olsun bereketi bol olur inşallah

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın....

Hayırlı olsun güle güle kullan çok güzel.

Yorum ve iyi dilekleriniz için çok sağolun arkadaşlar ve abilerim. Allah sizlere daha iyilerini nasip etsin.

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
hayırlı olsun, şanzumaanlı dğil galiba, yada ben görememiş olabilirim, ekilen ürün miktarı nasıl ayarlanacak :)
Mekanik diyorlar bunlara Nail abi.. Ayar kolu burada, Tarlaya girmeden makineyi doldurup hidroliklerle kaldırarak askıya alıp, çalışma genişliği ve teker turu ile metre kare hesabı yapıp, biraz boşta çevrilip branda üzerine tohum akıtılarak dökülen tohum miktarı ölçülüp, deneme yanılma yöntemi ile ayarlanabilir. Tohum ve gübre için ayrı Ayar kolu var..

2fcb2adb854c5f89a7d65aebb0c87515.jpg

• Beğen
Tepkiler: nailyetek
İsmail hayırlısı olsun .bol bereketli mahsuller eker inşallah.sade yapılı bi urun ihtiyacına cevap verecek özellikteyse yeterli,oneri olarak gubresiz sadece buğdaylı almanı tavsiye ederdim işimi bölmeden gun için de daha çok iş sağlardı gubre için önden saçıp yer hazırlarken karışırdı.yinede iyi tekrar hayırlısı olsun

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR