Buğday tohumu ilaçlama yardımcı olabilir misiniz

Arkadaşlar iki gün sonra köye tohum elemesi ve ilaclamasi yapan selektör gelecekmiş. Bizimde 2300 kg yakın olan óualty buğdayıni ilaclayalim dedik . Şu herkesin kullandığı kırmızı ilaç ile beraber birazda biraz besleme iyi olur dedim. İlk aklıma gelen nutriseed di aslında ama bizim bayilerde bulunmuyor. Kargo ile istemeye de zaman yok sanırım. İlçede tek olan candem bayisine gittim. Ordada tohum kaplama preperadin dan sadece 500 gr lik iki kutu kalmıştı onlarda ancak 500 kg buğday yetiyor. Alternatif olarak sadece drt tarimin docto_zinc %15 lik çinkodan üç kutu ve içinde şelatli mikro elementler bulunan hunter de 1 kg aldım . Hunter ambalajı üzerinde tohum kaplama da kullanılması hakkında bir şey yazmiyor. Onu da diğer lerine aslında hepsini bir birine karıştırıp kullansam olur mu. Bide selektör sahibi kullan diklari ilaçin birisinin hektaş süper.. diğer pahalı olanının bayer lamardor olduğunu söyledi görüsleriniz benim için önemli lütfen yardımcı olur musunuz.
d5c7306bf531214f1803f7015a1382ad.jpg
7ebacf0e2f7f9c9d9628b7cea3bba42c.jpg
0a46c1f4101c66fd59e0dcc708460a8e.jpg
18c8e116ab67a877c015d62bcfc83293.jpg
1831370a7cc4328a89f50fef605bfc7b.jpg

İsa bey iyi gunler
Surme rastık kok curugu icin yeni nesil Lamador FS 170 kullanabilirsiniz. Su an piyasada etkili oldugu hastalarılar bakımından önde görünüyor. Çinko ve diger konuda pek bir bilgim yok . Eger kurt bocek sorununuz var ise %25 Chlorpyrifos içeren ilaçlar kullanabilirsiniz. Piyasada cesitli markalarin bu ilacı var.
Kolay gelsin

İsa bey iyi gunler
Surme rastık kok curugu icin yeni nesil Lamador FS 170 kullanabilirsiniz. Su an piyasada etkili oldugu hastalarılar bakımından önde görünüyor. Çinko ve diger konuda pek bir bilgim yok . Eger kurt bocek sorununuz var ise %25 Chlorpyrifos içeren ilaçlar kullanabilirsiniz. Piyasada cesitli markalarin bu ilacı var.
Kolay gelsin
Abi mesajın için teşekkürler. Bizim bölgede kök çürüklüğüne pek rastlamadım. Ama ilaclamasi fayda var hayır akşamlar.