[GoPRO]CLAAS ARES 557 ATX VE MATRİS ARMONİ DiSK TİLLER İLE TARLA SÜRÜMÜ 2016...!!!

27/07/2016

Arkadaşlar geçtiğimiz ay nohut yerini ve bağlanan anız yerlerinin bazılarını CLAAS Ares 557 ATX ve Matris Armoni 3 metre disk tiller ile sürmüştüm. Bende sizler için birkaç fotoğraf çektim ve bir gopro video hazırladım. Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler.....;)

alipasalierkan............;)

Video GoPro HD....!!!

https://www.youtube.com/watch?v=oMngFfglF-8
[video=youtube;oMngFfglF-8]https://www.youtube.com/watch?v=oMngFfglF-8[/video]

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

First CLAAS.....!!!

Cevap: [GoPRO] CLAAS ARES 557 ATX VE MATRİS ARMONİ DiSK TİLLER İLE TARLA SÜRÜMÜ 2016.

Erkan çekimler harika olmuş.Disk tilleri alalı bir yıl oldu sanırım.Bu sırada gözlemlediğin eksi ve artı yönlerini bizlerle paylaşırmısın. Çeşitli toprak koşullarındaki (kara toprak , kumsal ) çalışmalarından bağsedermisin.

Cevap: [GoPRO] CLAAS ARES 557 ATX VE MATRİS ARMONİ DiSK TİLLER İLE TARLA SÜRÜMÜ 2016.

Kolay gelsin video güzel olmuş Erkan abi:D, disk tillerden memnun musun abi? anızlara güzelde, nadaslara nasıl oluyo yabancı ot ile mücadelede?

Erkan bol kolajlı olunca daha güzel olmuş.Bunu daha çok beğendim.Kısa kısa ama fazla kesit olması ve müziğin uyumu etkileyici olmuş.İşten fırsat bulup bu kadar çekim yapabilen bir sen varsın bu arada :)

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

Kolay gelsin Erkan abi matris anizda iyi iş çıkarmış anizlari cizelle sürseniz daha iyi olmaz mıydı...
Yerler çok kurudu. Ne zamandır yağmur yağmıyor. Şu şartlarda çizel çekmek traktöre eziyet. Ayrıca çok kelle çıkartır. Biz anızlar kıyılsın diye çektik. Sonra yerleri hazırlarken zor oluyor.

Güzel paylaşım olmuş.kuru olmasına rahmen iyi işçilik çıkarmış.bunları kanola için mi,çekiyorsunuz
Düz ara tüm anızlara çektik bu sene. Başka alet pek çalışmıyor kurakta. Matrisi zaten sırf bu iş için aldık. Kurakta derin çalışabiliyor. Anızlar bu sene çok kaldı tarlalarda. Çok rüzgarlıydı. Uçanlar ve balya makinasının almadıkları çok. Kanola yerlerine ilk etapta Matris çektik. 1 hafta 10 gün sonra geçtikten sonra. Geçen gün ben üstüne Özdöken ile birkez daha geçtim. Anızlar iyice kıyılsın ve topaçlar ufalansın diye. Nerdeyse ekilecek kıvama geldi. Ama sanırım yağmur yağarsa akabinde bir çizel çekebiliriz üstüne. Geçen sene anızları önden bozmadık sonra ekerken çok sıkıntı yarattı. Bu sene ondan işi şansa bırakmıyoruz.

Erkan çekimler harika olmuş.Disk tilleri alalı bir yıl oldu sanırım.Bu sırada gözlemlediğin eksi ve artı yönlerini bizlerle paylaşırmısın. Çeşitli toprak koşullarındaki (kara toprak , kumsal ) çalışmalarından bağsedermisin.
Çalışmasına diyecek yok diyebilirim. Anız bozmada diğer disk tillerlara göre bir adım önde. Çok derin işliyor. Kurak olması fark etmiyor pek. Yalnız aktarma üzeri bozmada falan diğer disk tillerlar daha iyi gibi. Onların diskleri dik olduğuna topaçları daha iyi kıyıyorlar. Bu kavisli geliyor. Ondan kıyması pek işlevsel değil. Yani o tür bir çalışma da Matris' e gerek yok. Anız bozma için daha uygun. Arıza olarakta civata kesme sorunu yaşıyoruz. Daha sonraki serilerde civatalar değişmiş. Ama bizdekiler eski tip. Kesmesi de pek problem değil. Alıp takınca sorun kalmıyor. Ama takması çok dert. 3 kişi zorla takıyoruz. Yay kastığı için çok zor oluyor. Bunun için bir aparat mevcutmuş. Bakalım fabrika yollayacaktı. Bu yakınlarda gelmesi lazım.

Kolay gelsin.fuardaki ufuklar ile çekildiğimiz fotoyu paylaşırsın birara.
Paylaşacağım abi ilk fırsatta.

Kolay gelsin video güzel olmuş Erkan abi:D, disk tillerden memnun musun abi? anızlara güzelde, nadaslara nasıl oluyo yabancı ot ile mücadelede?
Disk tilerdan memnunuz. Yaptığı işçilik çok güzel. Nadaslarda da kullanılabilir. Ama sadece o iş içinse diğer tür disk tillerlar da kullanılabilir. Çünkü bunun disk açısından dolayı topaç kıyması daha zayıf gibi. Çok büyük keseklerde diskler keseği alıp sadece yer değiştiriyor. Eğer kurak şartlarda çekersen. Ama tavda olursa sorun olmaz. Diğer model disk tillerlar da diskler dik geldiği için kurakta topaç kıymada daha iyiler.

Çok güzel paylaşım bir ara sanki ben kullanıyorum zannettim. Traktörün işçiliği çok güzel. Bize de bir bakış atmışsınız videoda :)
Özel bir bakış değildi. Arada kamerayı kontrol ediyorum. Editlerken fark etmedim. Yoksa başka kısımda koyabilirdim.

Erkan bol kolajlı olunca daha güzel olmuş.Bunu daha çok beğendim.Kısa kısa ama fazla kesit olması ve müziğin uyumu etkileyici olmuş.İşten fırsat bulup bu kadar çekim yapabilen bir sen varsın bu arada :)

İleriki partlarda daha farklı açılarda var abi. İzlemede kalın. Vallah in bin biri görse nabıyor bu diyecek....:D

Güzel paylaşım matris armoniler bizim buradada çoğalmaya başladı nadas ikilemesinde güzel iş yapıyor.