TİLLERMİ KAZAYAĞIMI

Tillermi Kazayağımı

• Tiller

Kullanılan: 1 50.0%
  • Kazayağı

Kullanılan: 1 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
ikisininde iyi yanları da kötü yanlarıda var bence

tiller;
-sürme kattiyen yapmıyor ne yaparsan yap
-nadastan sonra ilk işlemde bitirim ince üzerindeki ayaklarla şahane yapıyor toprağı merdaneli veya merdanesiz fakat üçlemede dörtlemede kaz ayağı papucu takıyoruz eğer çok ot varsa temizlemek aşırı zor oluyor tiller 3 sıra olduğu için, mesela kaz ayağını ortalama (otlar çok toplanmadan)30 saniyede temizliyorum arkasına geçip tillerde üzerine çıkıpta temizliyorum 2-3 dakikada, altına girmek sakıncalı bu şekilde ölen tanıdığımız var
-otları çok iyi öldürüyor 3 sıra olduğu için ot hemen hemen hiç kaçırmıyor fakat dediğim gibi temizlemesi sakat eğer otsuzssa tarla mükemmel oluyor:D

kaz ayağı;
-ayrıklı tarlada dağılmasın diye sürekli temizliyum kaz ayağını. ayrıklı olan tarlaların hepsinin ayrığını bu şekilde temizledim (ben tarlaya gitmediğim zamanlarda önceden şöför çalışıyodu ayrık vs dağılıp gidiyodu) yani diyeceğim ayrık gibi kamış gibi tarlayı felç eden kanser yapan otlarda mücadele daha kolay tillerde bu şekilde bir şans yok :)
-taşlı yerlerde tillerden kat kat dayanıklı(tiller lastik ayaklı değilse tabi)

aklıma gelen avantajları dejavantajları yazdım umarım yaralı olmuştur:)
tiller alacaksanız lastik takozlu alın derim hala pişman ediyoruz:( kazayağı alacaksanız kafanıza göre takılın:)

NOT:tillerciyim;)

• Beğen
Tepkiler: kekec19