John Deere 1450 cws & 6420 Ayçiçeği Hasadı 2016 [Lüleburgaz]

Merhaba arkadaslar.Bugün hayırlısı ile ayçiçeği hasadına başladık.Daha evvelinde birkaç müşterimize biçim yapmıştık.Bugunde kendi yerlerimizden ilk biçimimizi yaptık.Biçilen tohum Limagrain 5542 idi.Arazilerimizde en son ektiğim yerlerdi ve ilk biçilen yerler buraları oldu.Verim olarak diğer arzilere göre düşük beklediğim yerler olarak totalde 225kg dekarda mahsul oldu.Yağ oranı ilk servis % 39.65 ikinci serviste % 42 lerde oldu.Şimdi bugun kü yapılan çekimleri sizlerle paylaşıyorum herkeze keyifli forumlar.

[video=youtube;I8ZXtYOkEFA]https://www.youtube.com/watch?v=I8ZXtYOkEFA[/video]

Güzel paylaşım. Bereketli olsun. Bizde daha biçen yok. Bakalım nasıl olacak sezon...

Sağolasın buralarda biçim,bayağı hızlandı yağlı tohumlarda aktif çalışıyor.
Bu sene ayçiçeği sezonu erken biter buralarda.

Bereketli olsun Trakyada ayçiçek fiyatları nasıl üretici memnunmu?

Şuan henüz fiyat yok piyasada tüccarlardada alım var onlardada fiyat yok.Genelde tuccarlar Trakya bolgesin de yağlı tohumlar üzerinden fiyat belirliyor.bizde yağlı tohumlara döküyoruz.orayla kıştan alışverişimizde oluyor gubre hayvanlar için yem vs ona göre de hesap görüyoruz.iyi tarafı ofis gibi ileride fiyat değişikliğinde fark odemesi yapılıyor çiftçiye

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Bereketli olsun, biz bitirdik sayılır. Verim güzel..
Sağolasın ismail hepimize bereketli olur inşallah.yerler kuruyken sopaları kıyarız arkasından
Kolay gelsin bereketli olsun:) bende ayçiçeği hasadını sabırsızlıkla bekliyorum
Gorkemim sağ olasın kardeşim.pek bişey kalmamıştır ay sonunda olur tahminim :)
Kolay gelsin Bereketli olsun
Sağolun teşekkurler
Bereketli olsun,Edirne ye göre verimler oldukça güzel. Maşallah.

Biz henüz baslamadik. 10 gün sonra ancak başlarız.
Sağolsun hepimize.edirnede 108 lerde baya sıkıntı oldu galba bu sene.hava şartlarıda etkili.bizim burda çiçeğe gelmeden hafif bi yağmur vurmuştu o bile yetti ondan once bor da atmıştık.
Bereketli olsun İskender.
Sağolasın abi bi ara denklersek biyerde çay içelim :)
Adaşım kolay gelsin.maşallah bol bereketli olsun.makina sanırım çok temiz biçmiş
Adaşım sağ olasın hrpimize bereketli olur inşallah şuayip abiyle birlikte teklifi yakınlardaki arkadaslarda dahil bişeyler yapalım :)

Bereketli olsun İskender.Çiçek temiz biçilmiş.Verimde bence seneye göre 200 ün üzeri iyidir.Bizim bölgede bir hafta daha ister.Bazı bölgelerde biçim bitmiş bile.Yağ oranları dalgalı geliyor.Gözlemlediğim LG 5580 ve 5582 gibi çeşitler erken dönmüş yani kurumuş.
LG harmanı bitti Alper abi, Pioneer'ın bazı çeşitleri hala yaş demişlerdi banada, biçimine 1 hafta kadar var diyorlar. Pioneer biçen yaş biçiyormuş ama Yağlı tohumlarda sıkıntı yaşayan duymadım.

Bereketli olsun güzel paylaşım.
Sağolasın Ercan :)
Bereketli olsun İskender.Çiçek temiz biçilmiş.Verimde bence seneye göre 200 ün üzeri iyidir.Bizim bölgede bir hafta daha ister.Bazı bölgelerde biçim bitmiş bile.Yağ oranları dalgalı geliyor.Gözlemlediğim LG 5580 ve 5582 gibi çeşitler erken dönmüş yani kurumuş.
Sağolasın abi,benimde o arazilerden beklemediğim verimler oldu.diğerleride boyle olsun kâfi bereket versin.108 ler bizimde yaş daha ay sonunu doldurabilir.
LG harmanı bitti Alper abi, Pioneer'ın bazı çeşitleri hala yaş demişlerdi banada, biçimine 1 hafta kadar var diyorlar. Pioneer biçen yaş biçiyormuş ama Yağlı tohumlarda sıkıntı yaşayan duymadım.
Aynen ismail lg ler burdada çoğu biçildi en son ekmeme rahmen ilk onlar oldu pıooner 108lerğ bekliyorum ardından may ler var

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR