Millet yeniye ben eskiye hasret MF 135 dyna_3 :D

evet 60-66 sabahları vurdurarak çalıştırıyoruz mf 135 kibrit mübarek.640 da ısıtmadan çalışmıyor 1 dk ısıtıp hava filtresinden pof diye ses çıkıp basınca yaz aylarındaki gibi hemen alıyor.
Valla bende ford 3610 var motor yeni pompa yeni yine calişmiyor kızdiriciyada basiyorum pof da etmiyor geçen sinirden basa basa aküyü bitirdim götürdüm sarja verdim komsuda 135 e 90 lik akü aldi basiyor cayir cayir calişiyor

MF 135 alınca yapılacak modifiye var. 1-Ön dingili düz tipe çevirip tam hidrostatik direksiyon taktırmak, 2- Debriyajı 240 MF lerdeki 2 kademe baskı balata ile değiştirmek, tadına doyum olmaz bir daha, nasıl bir 3 nokta askı sistemi vardır bilemiyorum, 98 6056 nın önünü yere bastırmayan hidrolik askılı 25 bıçaklı ertuğrul orak makinası MF 135 in önünü kaldırmıyor, hala anlamış değilim.

Masseylerin önü agırdir bizde önceden 98 disk fren 240 vardi 2200 kg di
Bu iki kademeli debriyaj baskisini nasil oluyor

mf 135 de debriyaja bastın mı; hidrolikler ve kuyruk milide devre dışı kalır, yani tek baskı ve balata vardır. 240 larda ise<, debriyaja yarıya kadar bastığında sadece vitesle boşa çıkar, hidrolikler ve kuyruk mili çalışır, tamamen bastığın zaman kuyruk mili ayrılır.