Millet yeniye ben eskiye hasret MF 135 dyna_3 :D

Arkadaşlar bayadır 640 ın yanına yardımcı arkadaş arıyordum.Kazandığım paraları demire yatırmak istemediğim için ucuz kelepir motor aramaktaydım.Bir ara ruhsatsız enter 654 bulmuştum,3500 tl ye anlaştım fakat daha galeriden çıkmadan vites kilitlemesi vs.Şeyler oldu vaz geçtim.Aradan birkaç ay sonra yine ruhsatsız toplu 135 geldi diye haber ettiler gittim baktım beğendim 5 bine kasım vadeli anlaştım aldım geldim.08 blok değil ama diferansiyel kilidi var.birde çift baskı felan diyolar ne gibi özellikleri dikkat edilmesi gereken konular var bilmek isterim.şidiye kadar öğrendiğim Çok tuhaf huyları var bunlar sırası ile ;
1- hidrolik kollarını tam kaldırdımı römork hidrolik damperini kaldırması.
2-ayağın debriyajda iken hidrolik kollarının kalkmaması
3-motoru istop ettiğinde hidrolik kollarının yere inmesi
acaba 4 ve 5 e eklemenmesi gereken özellikler var mı ? :D

Hayırlı olsun Eyüp, dediğin gibi huyları varsa bilmeyen adamı çok üzer. Geçen Mayıs ayında muhabbeti geldi banada bir 415 Fiat varmış bizim taraflarda sahibi 1000 liraya veriyormuş. Hani eski 415'çiyiz fiyat çok uygun olunca içim kıpırdadı ama '-Bu paraya motor olurmu masrafı vardır' diye ilgilenmedim.

Bazen yeni traktörler bile şöförlüğü öğrendiğim Fiat 415'in tadını vermiyor bana. Eskinin tadı ayrı.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun Eyüp, dediğin gibi huyları varsa bilmeyen adamı çok üzer. Geçen Mayıs ayında muhabbeti geldi banada bir 415 Fiat varmış bizim taraflarda sahibi 1000 liraya veriyormuş. Hani eski 415'çiyiz fiyat çok uygun olunca içim kıpırdadı ama '-Bu paraya motor olurmu masrafı vardır' diye ilgilenmedim.

Bazen yeni traktörler bile şöförlüğü öğrendiğim Fiat 415'in tadını vermiyor bana. Eskinin tadı ayrı.
Aynen bilmeyen biri emanet alırsa vay haline :) dediğin gibi sürmesi çok keyifli bakalım bu yıl kullanalım sorun cikarmazsa birde hidrolik direksiyon alırım buna mis gibi olur :)

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Hayırlı olsun Eyüp abi piyasada en ucuzu 10 bin lira civarı, onlar da pek işe yarar kılıkta değil. Seninkinin fiyatı çok uygunmuş. Sadece trafikten düştüğü için mi bu kadar ucuz? Bir de ne marka ayçiçek patozu kullanıyorsunuz?

Hayırlı olsun Eyüp abi piyasada en ucuzu 10 bin lira civarı, onlar da pek işe yarar kılıkta değil. Seninkinin fiyatı çok uygunmuş. Sadece trafikten düştüğü için mi bu kadar ucuz? Bir de ne marka ayçiçek patozu kullanıyorsunuz?

Sağol Talha.bizim buralarda mf fazla yok yer gök Fiat onun için mf biraz ucuz buralarda onun için olabilir.gorunurde sıkıntı yok.aycekirdegi makineside SMS kullanıyoruz çok memnunuz.baska markalar da kompresör fazla üfleme yapmiyor.elek sistemi felanda güzel.elek başında insan beklemesi gerekmiyor seri calisiyor yani.

Sağol Talha.bizim buralarda mf fazla yok yer gök Fiat onun için mf biraz ucuz buralarda onun için olabilir.gorunurde sıkıntı yok.aycekirdegi makineside SMS kullanıyoruz çok memnunuz.baska markalar da kompresör fazla üfleme yapmiyor.elek sistemi felanda güzel.elek başında insan beklemesi gerekmiyor seri calisiyor yani.

SMS güzel makina geçen yıl bi akrabadan ödünç aldık tarlada yürür sistemli olanından. Ama bizim kendi makinamız biraz eski kompresör yok başında adam olması lazım. Ayçekirdeği kelleleri biraz gevşekse makina çok iyi çıkarıyor yeşil olduğu zaman yemiyo tıkıyo. İtimat marka patozlar da çok iyi yeşil de olsa çok iyi çıkarıyor.

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN

Abi hayırlı olsun [emoji1] aslında cok iyidir yakıtı cekisi falan ama frenine ve o kendi kendine atan viteslerine hiç güvenme ayrıca arazi cok dikse önüne ağırlık atmanda fayda var [emoji18] difransiyel kilidi derken biraz acar mısın abi

Abi hayırlı olsun [emoji1] aslında cok iyidir yakıtı cekisi falan ama frenine ve o kendi kendine atan viteslerine hiç güvenme ayrıca arazi cok dikse önüne ağırlık atmanda fayda var [emoji18] difransiyel kilidi derken biraz acar mısın abi

traktörü aldığımdan beri 100 saat çalıştım.Frenlerin balatasındanmıdır bilmem ama gayet güzel yumuşak sadece birden kilitliyo.Vites atma değilde vites kilitleme birkaçkez oldu onun yöntemi de kolay.diferansiyel kilidi derken patinaj pedalı her traktörde olduğu gibi şanzumanın sağ tarafında minik bir pedal iki tekerinde aynı anda dönmesini sağlıyor.Ayrıca çift baskıymış yani ayağın debriyajdaykende kollar kalkıyor.