Yeni motora ekipman takmA ile ilgili sorularim var CASE jx100 ve motorun özellikleri

Yan kollar kancalı tip bu kolları daha önce görmediğim için ekipman takarken normal takiyorum nasıl daha kolay ekipman takarim bu arada o kancalara zincir takmak için filan yuvarlak şey takiliyor

Resimler ve ekler

• images.jpg
    images.jpg
    22.6 KB · Görüntüleme: 123
1-Yuvarlak bilyeleri ekipmana takın ilk öce bilyenin yanlarına büyük pullar oluyor, büyük pul takın bilye sağa sola hareket etmeyecek şekilde (birkaç pul) sadece bilye takarsanız ekipmanın takıldığı yerlere zarar verir !!!!!bu çok önemli!!!! ekipmanın takıldığı yerlerde oyuklar oluşur pul takmazssanız eğer

2-O parmağınız girecek gibi yeri yukarı kaldıracaksınız hidrolik kollarındaki yukarı çekince kilitlenir(tam açılır)

3-Ekipmana yanaşın yan kolları tam bilyelere girecek şekilde ayarlayın

4-Traktörün arkasına geçin arkadaki koldan yavaş yavaş kaldırın bilyeler aşıklara oturduktan sonra 2.maddede anlattığım şeyi aşşağı indirin(bilyeyi kafese alın yani)

5-Ekipman iki hidrolik koluda kilitledikten sonra orta kolu klasik şekilde takın( pistonluysa pistonu göz kararı baya açın arkadaki indirip kaldırma kolundan hafif hafif oynayarak pimi geçirin)

Ben bu şekilde ekipman takıyorum (1,5- 2 dakika bile sürmüyordur) bundan kolayı yoktur heralde;)