Traktör seçiminde bilgilerinize ihtiyacım var !

Merhaba ben siteye yeni katıldım.Daha önce siteye girip başlıklara göz atmıştım.Boluda ikamet ediyorum.Patates , buğday , silaj ile çoğunluk ile uğraşıyoruz. Massey Ferguson 135 lik ufak bir traktörümüz. Bugüne kadar bizi çok iyi idare etti ve hala daha kullanıyoruz. Ama artık bir tane de güçlü ve büyük bir motor almak istiyoruz. Ayrıdığımız ücret 50 bin ile 55 bin arası bir para.Marka ve model olarak yardımlarınızı bekliyorum.Alacağım motorun çok yakmamasını istiyorum.Acaba bana yardım edebilirmisiniz.

Kolay gelsin, işin en zor kısmı burası.
araştırma o kadar zor,
65 hp arıyorsun, bi bakıyon 85 liklere bakıyon...
Gözüne güzel bir 70 lik kestiriyon, ya olmaz o üç silindir diyorlar...
Aha bu nun fiyatı iyi, üstelik yüksek modelmiş diyon;
Aynı markanın düşük modelleri ni daha pahalı görüyon, kıllanıyon...
Alıyon, ne pahalı almışsın diyorlar...
Daha neler neler...
Anlıcan ben de arıyorum bi 70 lik dört çeker...
Velhasıl kolay gelsin,
İşin hayli zor...

şimdi kafan karışır biraz kardeşim işin zor tarafı burası.ikinci eli iyi olan bir tratör her zaman iyidir. ancak performans ve yakıt bizim aradığımız. new holland düşünüyorsan tt 65 olabilir tabiki 4wd. çok güzel traktör. massey düşünürsen buçuklu vitesli olanları tercih et derim 285s gibi.erkuntların ilk çıkardığı zf şanzımanlı traktörleri bence çok güzeldi şimdikiler onlar kadar değil. dayanıklılık konusunda da deutz fahr ama çok kullanmadığım için deutz hakkında yorum yapamayacağım. allah yardımcın olsun zor iş

• Beğen
Tepkiler: uğur14bolu