www.trakkulup.net
10 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Tarımsal üretim gümrük birliği kapsamina aliniyor

Bakalim başımıza neler gelicek avrupadan vergisiz tarim ürünü gelmeye başladığında, buyurun link: http://aa.com.tr/tr/ekonomi/ekonomi-...lacagiz/630929

ofas teşekkür etti.

iskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    7 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Cevap: Tarımsal üretim gümrük birliği kapsamina aliniyor

Ambalajı küçük olan ürüne destek gelecekmiş o nasıl bişey çok ilginç.

Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı iskender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

olmalı zaten şöyle bir örnek te vereyim: yıllar önce teneke ile peynir satarken haftada ortalama iki teneke peynir satıyordum. gün geldi peynir poşete vakumlanınca hem fiyatı arttı hemde satışı düştü.

Ancak konuda anlatılmak istenen ürettiğimiz malların para etmeyeceğini anladım.

Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Hesaplarını doğru yapmışlardır umarım. Başta Hayvancılık olmak üzere pek çok ürün çok kötü etkilenebilir

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı egemena Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hesaplarını doğru yapmışlardır umarım. Başta Hayvancılık olmak üzere pek çok ürün çok kötü etkilenebilir
    Hesap mı? Haberde ki açıklamalara bakılırsa bakan izim ürünlerin avrupayı istila edeceği düşüncesinde. Bu iş gerçekleşirse Türkiye'de meyve hariç tarımsal üretim çöker gider. Adamların sulama masrafı yok, sulasa bile elektrik daha ucuz, mazot daha ucuz, makineleşme yüksek insan gücü ihtiyacı düşük. Bu maliyetlerle Türkiye avrupa ile yarışamaz, tarımla uğraşanlar iflas eder gider.

Ali Dmr, egemena, FEHİM, wallace22 teşekkür etti.

Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Açıkçası durum günden güne kötüye gidiyor. Yakın zamanda ürünümüzu satacak tüccar bulamayacagiz.

ertunç teşekkür etti.

Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı vasago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hesap mı? Haberde ki açıklamalara bakılırsa bakan izim ürünlerin avrupayı istila edeceği düşüncesinde. Bu iş gerçekleşirse Türkiye'de meyve hariç tarımsal üretim çöker gider. Adamların sulama masrafı yok, sulasa bile elektrik daha ucuz, mazot daha ucuz, makineleşme yüksek insan gücü ihtiyacı düşük. Bu maliyetlerle Türkiye avrupa ile yarışamaz, tarımla uğraşanlar iflas eder gider.
    Bana da öyle geliyor. Ithalat tamamen serbest kalmayabilir diye düşündüğüm için sizin kadar kesin konuşmadım. Eğer isteyen istediği ürünü ithal edebilir hale gelirse ülkede en azından Hayvancılık biter.

ofas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    21 Mesaj
    Etiketlenme
    1 Konu

Yıllarca Turkiye'yi gümrük birliğine soktu diye ekonomiyi çökertenlere kız sonra...

Alıntı iskender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceden kuru üzüme destek veriyorduk, şimdi ise üzümü işleyip paketleyeni destekleyeceğiz hatta küçük paketlerde destek artacak diyor. Kazandığı parayla saadet olmayacağını bilen, gözü tok sanayici ise elbette bu payı çiftçiler ile paylaşacaktır(!) .

Ülkeye girecek olan ürünler aslında daha ucuz ama gümrük vergilerinin yüksek olması nedeniyle fiyatı yüksek oluyor. Buda iç pazarda fiyatların yüksek kalmasina sebep oluyor. Böylece halk ucuza tuketemiyor. Örneğin yağlık ayçiçeğini gümrük duvarını kaldırınca daha ucuza ithal edeceğiz. Ya üretici? Zaten korumacı politika guttugumuz ortada artık spekülatif(!) bir durum olursa belki bir miktar mudehale olabilir.

Kısaca desteği ağırlıklı olarak sanayici alacak. Çiftçi ürettiği ürünün pazarlamasında diğer ülkelerle rekabet edecek. Tüketici ucuza alış veriş yapacak.

Gemisini kurtaran kaptan.

Not: Bu uygulamanın çiftçiye faydasını gören varsa bir zahmet açıklarsa çok sevinirim.

aslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    8 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

1996 da Turkiye gumruk birligine girdi seker pancarina kota geldi.Simdi tarimsal uretimin tamami gumruk birligi kapsamına girerse artik herseye kota gelir.

fatihcastle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    26 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı ofas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllarca Turkiye'yi gümrük birliğine soktu diye ekonomiyi çökertenlere kız sonra...

Önceden kuru üzüme destek veriyorduk, şimdi ise üzümü işleyip paketleyeni destekleyeceğiz hatta küçük paketlerde destek artacak diyor. Kazandığı parayla saadet olmayacağını bilen, gözü tok sanayici ise elbette bu payı çiftçiler ile paylaşacaktır(!) .

Ülkeye girecek olan ürünler aslında daha ucuz ama gümrük vergilerinin yüksek olması nedeniyle fiyatı yüksek oluyor. Buda iç pazarda fiyatların yüksek kalmasina sebep oluyor. Böylece halk ucuza tuketemiyor. Örneğin yağlık ayçiçeğini gümrük duvarını kaldırınca daha ucuza ithal edeceğiz. Ya üretici? Zaten korumacı politika guttugumuz ortada artık spekülatif(!) bir durum olursa belki bir miktar mudehale olabilir.

Kısaca desteği ağırlıklı olarak sanayici alacak. Çiftçi ürettiği ürünün pazarlamasında diğer ülkelerle rekabet edecek. Tüketici ucuza alış veriş yapacak.

Gemisini kurtaran kaptan.

Not: Bu uygulamanın çiftçiye faydasını gören varsa bir zahmet açıklarsa çok sevinirim.
    Yani her zamanki gibi çiftçinin kazanacagi 3 kuruşu 2 kuruşa indirip fiyat ucuzlatmak ve sanayicinin kazancını sürümden çogaltmak, iç piyasada üretilen ürünün karşısına avrupali ciftçinin binlerce dönüm bol yagmur alan arazisinde sulama bile yapmadan ürettiği ucuz ürünü sunup BAK BU FIYATA VAR İSTER SAT İSTER SATMA sen bilirsin batarsan bat

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog