Traktör tavsiyesi T480 4wd mi yoksa tt55 4wd mi john dere 5055e mi karar veremedim

Selamlar
Bir çaylak olarak aranıza yeni katıldım

60 dönüm badem bahçesi kuruyorum bu sene dikim yapıcam 2500 fidan
öncelikle traktör kullanmadım daha önce ilk traktörüm olacak rotavatör ,pulluk ,1 tonluk taral kullanıcam
torağım hiç işlenmemiş yoz toprak sert yani ve taşlı
bazı kesimler eğimli olduğu için 4x4 almam gerek diye düşünüyorum
nh t480 4wd , nh tt55 , JD 5055e bunları araştırıyorum
tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum

saygılar

Birkaç gün önce t480s 2015 model sahibi biriyle konuştum.Daha önceden 450 fiat kullanıyormuş, 450 ile çıktığım yerden yeni aldığım, t480s ile çıkamıyorum dedi.Cer dişli olmadığı için tt55 e göre verimi düşük t480s'in...

60 dönüm badem çok çok iyi.
altın gibi bir yatırım valla.
Allah muvaffak etsin.

2500 fidan, ağaç başına 10 kg badem, kilosu 20 TL'den
500.000 TL yıllık

çiğ bademin kilosunu bilmiyorum
kuruyemişçilerde çiğ badem içinin kilosu 35 TL civarı.

hayırlı olsun,

traktörler konusunda bilgim yok,
ağaç, dal yüksekliği, ağaçlar arası mesafe, toprağın hangi aletlerle işneceği vs. hepsinin düşünün,
ona göre karar verin.
en az 5 sene hiç badem alamayacağınızı da hesap edin.

S.A hocam ilk önce hayırlı uğurlu olsun Allah muaffak etsin. bulunduğunuz yerde tutulan bir traktör markası var mıdır? önerdiğiniz markalardan yarın birgün işi büyütme veya ek birşeyler ekme olanağınızı filan da düşündünüz mü? t480 2014'den önceleri tam bir fecaat elinizde kalır mazallah, tt55 iyi traktör işini görür de artar bile, jd 5055 hakkında bir bilgim yok lakin eski jd kalitesini bulamayacağınızı tahmin ediyorum, size 1 traktör de tavsiye edeyim case jx55c 2 gün pullukta kullandım ve çok bu bg aralığında en iyi traktör diyebilirim ve yarın birgün garantisi dolduktan sonra pompa ayarıyla gücü yükseltilebiliyor, parçaları newholland t4 serisiyle aynı piston çapları haricinde, 4 silindirli bahsettiğinize göre toprağınız sert ve taşlı 3 silindir traktör sert taşlı toprakta biraz hayal kırıklığı yaratabilir, nacizane tavsiyem böyledir tabi son karar sizindir hayırlı günler

Egimli arazide t480 hafif kalır diye düşünüyorum
Bu senenin başında tt55 4wd aldım gayet memnunum.
Bütçeniz müsait ise t4.65 bahçe serilerine bakın derim..

Verdiğin modellerin devrilme riski var ve eğimli arazide maalesef ki t4.90 new holland turbo ilaçlamayı çeviremedi. Yüzde kaç eğim var arazinizde bilmiyorum. Gelenekselden bozma bahçe traktörleri hem yakıt hem de boyut olarak ileride sıkıntı açabilir başınıza. Gerçek bahçe traktörü bakın derim.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim
İyi dilekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.
Evet uzun zamandır araştırdığım ve hayal ettiğim bir yatırım çok şükür başladık bir yerden.
Toprak kireçli doğal olarak da ph 8 civarı toprak hiç işlem görmemiş şimdiye kadar hümik asit ve mikronize bentonitli kükürt ile toprağı ıslah edeceğiz ilk etapta.
İş çok yani ayrıca derin patlatma da yapılacak birsürü taş çıkacak dipten toplanacak o yüzden
T480 den vazgeçtim bugün 2. El 2013 model erkunt nimet70 buldum 70 beygir ingiliz perkins motor 300 saatte ve çok temiz ,kullandım çok pratik ve seri kafam çok karıştı 50 bin istiyor son.
Servisi de var bulunduğum yerde
Tavsiye eder misiniz.

traktörle ilgili soruna bilgim olmadığından cevap veremicem.

ama derin patlatma yapçam demişsin,
manisa gibi yerde, derin patlatma yaparsan,
neler çıkacağı hiç belli olmaz :eek:
hazine, define, gömü, mezar hediyeleri, mezar steli, lahit, oda, tünel, mahzen vb...
rastgele :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: Usakstyle64
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim
İyi dilekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.
Evet uzun zamandır araştırdığım ve hayal ettiğim bir yatırım çok şükür başladık bir yerden.
Toprak kireçli doğal olarak da ph 8 civarı toprak hiç işlem görmemiş şimdiye kadar hümik asit ve mikronize bentonitli kükürt ile toprağı ıslah edeceğiz ilk etapta.
İş çok yani ayrıca derin patlatma da yapılacak birsürü taş çıkacak dipten toplanacak o yüzden
T480 den vazgeçtim bugün 2. El 2013 model erkunt nimet70 buldum 70 beygir ingiliz perkins motor 300 saatte ve çok temiz ,kullandım çok pratik ve seri kafam çok karıştı 50 bin istiyor son.
Servisi de var bulunduğum yerde
Tavsiye eder misiniz.

Bahsettiğin traktörü kullananlar memnun. Fakat şu da var ki; 50 bin liraya 4x4 traktör alabilirsin mesela 70-56 4x4 traktörler kendini ıspatlamış ve pazarda aranan bir modeldir. Eğer Erkunt alacaksan ve imkanın var ise mutlaka 4 çeker al.