480 s8 duzden takviyeye geçerken tak diye ses geliyor neden ?

Arkadaşlar bizim 480s8 taraktorumuz var
Düz 1 de giderken takviyeye dusurmek istiyorum tak diye bir ses geliyor neyi vardır yeni herseyine baktirildi herşeyi tmm
480 s8 genelindemi böyle bi sorun var sormak istedim

Bizim 640 ta da benzer bir ses oluyor. Sebebi tahminimce yüksek devirde bir dişli düşük kademeye geçişte anında uyum sağlayamıyor şanzıman. Düşük devirde sorun yok ama. Traktörde senkromeç olsaydı bu durum olmazdı. Bizim 640 ta 3'ten 2'ye yüksek devirde geçerken 'garrtç' sesi duyuluyor. Ama 4 ve 3 birbirine yakın olduğundan vites düşerken olumsuzluk yaşamıyor.

Traktörünüzde sorun yok. Sadece takviye vitese düşük devirde geçirin.

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Abi saten bir sorun yokmuş .boşluk var dediler onu yaptırdım sırf o ses için yollamistim motoru denedim aynı yine var motor deviri yüksek olduğu için bu ses geldiğini dusunuyorum
Ciger dışlisini filan kırılır diye korkuyorum takk diye bi ses çıkıyor
Çok tuhaf bir ses yani

Tmm abi
Sana bir sorum daha var abi
Biz 240 s kullanıyorduk bu sene 480 s8 aldık ve bu çok mazok yakıyor nedendir acaba bunların hepsimi yakıyor yoksa

480S9'e uyarmı bilemem ama böyle bir set ile 12 vites oluyor. İlanı veren sitenin sahibinin Trakkulupte üyeliği var. ama nickini hatırlamıyorum. Yakıt konusunda ise yazacak vaktim yok, ama kısa süre sonra yazarım.
http://sayarotomotiv.com.tr/urun-357437-surungen_vites_disli_seti_fiat_54c55_serisi.html