80 bine 2015 Tumosan Maxima 9115 Alınır mı?

Selam değerli dostlar. 80 85 bin civarına 2014 2015 tumosan maçına 9115 ler alınabiliyor. Sizce bu fiyatlara alınabilir mi bu maximalar.Yoksa biraz daha verip Haşmet 110 luk mu aksak fikirlerinizi bekliyorum. Yanlız yorum yapacak arkadaşlar kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmasin rica ediyorum.

Selam değerli dostlar. 80 85 bin civarına 2014 2015 tumosan maçına 9115 ler alınabiliyor. Sizce bu fiyatlara alınabilir mi bu maximalar.Yoksa biraz daha verip Haşmet 110 luk mu aksak fikirlerinizi bekliyorum. Yanlız yorum yapacak arkadaşlar kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmasin rica ediyorum.

9115 sıfır olanlara yaklaşık 130-140 isteniyor. Zaten 2014-2015 modelleri 90-100 bin arasında galerilerde. Bu durumda 80 ve daha aşağı almak cazip olur.

Bu arada maxima 9115 ve haşmet ikiside 4 silindir. Biri 115 diğeri 110 beygir. İkisi de iyi makina haşmette deutz motor var. Benim tavsiyem hangisini alırsan al mutlaka servisinde kontrolden geçir.

Tereddütsüz erkunt al her halükarda maximadan iyi ve kaliteli , maxima yakınımda var malzeme kalitesi müthiş dercede kötü yinede karar senin ama erkunt al derim.

Tereddütsüz erkunt al her halükarda maximadan iyi ve kaliteli , maxima yakınımda var malzeme kalitesi müthiş dercede kötü yinede karar senin ama erkunt al derim.

Hocam Haşmetler 10 bin lira daha yüksek fiyatlı. 1 ay önce tanıdığın Kıymet 90E 2014 model bin saatteki traktörünü bindim kafam kazan oldu desem yeridir aşırı derecede ses alıyordu. İç mekanıda gerçekten kalitesizdi hostest koltuğu da yok ve aşırı derecede zıplıyordu motor arkada 2 teker karasör de 4 ton yük olmasına rağmen. Bin saatte de klima kayış sıyırmıştı. Şanzımanını bilmediğim için birşey diyemem tabi. Fakat biz aldığımız traktörü narin kullanırız fazla zorlamayız ve bakımlarını da eksik etmeyiz hiçbir zaman. ,93 den beri Mf285s var 3800 saatte daha anahtar değmedi.

Sizin akrabanızdaki Maxima 9115 kaç saatte ve bu zamana kadar arıza vermişmi bir bilğiniz varmı merak ettim.

80 bin istiyorlarsa kesin defolu yada arızası vardır kardeşim. çok çok şikayet var zaten tümosanlardan. erkunt daha iyi bence
Yok kardeş piyasası bu motorun. Fiyatların geneli 80 90 bin arasında birde pazarlık eklenince bu fiyatlara alınabiliyor. Has metin içeri aldığı motor sesi de çok tatlı geliyor insanın kulağına. Hafiften inleme gibi bir ses ben beğendim baya. Fakat kullanan birinin yorumunu almak istiyorum 9115 hakkında. İnternette konu açanlar basit sorunlardan ibaret şanzıman ile ilgili tek bir kişi açmış.

Hocam Haşmetler 10 bin lira daha yüksek fiyatlı. 1 ay önce tanıdığın Kıymet 90E 2014 model bin saatteki traktörünü bindim kafam kazan oldu desem yeridir aşırı derecede ses alıyordu. İç mekanıda gerçekten kalitesizdi hostest koltuğu da yok ve aşırı derecede zıplıyordu motor arkada 2 teker karasör de 4 ton yük olmasına rağmen. Bin saatte de klima kayış sıyırmıştı. Şanzımanını bilmediğim için birşey diyemem tabi. Fakat biz aldığımız traktörü narin kullanırız fazla zorlamayız ve bakımlarını da eksik etmeyiz hiçbir zaman. ,93 den beri Mf285s var 3800 saatte daha anahtar değmedi.

Sizin akrabanızdaki Maxima 9115 kaç saatte ve bu zamana kadar arıza vermişmi bir bilğiniz varmı merak ettim.

Geri verdiler zaten tümosanı kendilerinin anlatması alt kısımdan yağ gelmiş ama neressi bilmiyorum yakıtta çokmuş bende bindim şahsen çok beğenmedim ama herkesin zevki ayrı tabi , bide mali konular var eğer dediğin gibi hor kullanmayıp bakıcaksan motoruna tümosan al arıza yapmaz o kadar işten , tümosanın arıza yapması bir yana motoru çok güçlü o konuda hakkı yenmez tümocanın :D

Maxima kullanıcısı olarak sorunuza cevap vereyim. Bizim traktörümüz 2014 model 1300 saatte şuan en yoğun olarak lazerli tesviye için kullanıyoruz onun haricinde ufak işler için yine Tümosan 6080n traktörümüz var. Şimdiye kadar traktörden genel olarak son derece memnunuz hemen hemen her markanın her modelinde olduğu gibi bununda kronik problemleri yok değil. Mesela fabrikadan üzerinde gelen jantları ön ağırlıkları taşımıyor bir süre sonra çatlıyor garantiden değiştiriyorlar. Bizim traktörde sorun yok ama 2014lerin ilk serilerinde debriyaj sorunu yaşanmış ve servisler hepsini garantiden değiştirmişler. Bunlar haricinde koltuk yayının kırılması silecek motorunun bozulması vs.. ufak tefek şeyleri saymazsak kronik bir problemi kimseden duymadım. Gerekli olan kısımlara gelirsek yakıtı bizim için mükemmel 4 metre lazerli tesviye ile saatte ortalama 6 litre yakıyor. En kötü şartta bile 8 litreyi geçmedi. Bunda buçuklu şanzımanın etkisi çok büyük istediğiniz vitesi ayarlıyorsunuz 1400 devirde her işi bayılmadan yapıyor. Kabin ferah ve geniş olmasına rağmen klima performansı mükemmel. Ses yalıtımı avrupa standartlarında değil tabiki ama iş yaparken aynı zamanda telefonla rahatlıkla konuşabiliyorsunuz. 15-16 saat üzerinden inmediğim oldu aşırı bir yorgunluk baş ağrısı yaşamıyorsunuz. Elektronik hidrolik sisteminin kullanımı çok başka bir rahatlık olmuş. Çekiş gücü kendi sınıfına göre gayet güzel ağırlığı tarlada büyük avantaj. Aldığım gün merak edip kantara girdim 5800kg geldi bu ağırlıktaki traktör için torku,seriliği en önemlisi yakıtı çok iyi tarlada eski serilerde olduğu gibi ağırlık kesinlikle dezavantaja dönüşüp traktörü baymıyor. 5 li 10numara pulluk ile çeltik arazisinde arkasında takılı birşey yokmuş gibi gidiyor. Kötü yanları ise vites geçişleri daha yumuşak olabilirdi. Shuttle için hiç ihtiyaç hissetmedim de powershift olsaymış tadından yenmezmiş. Sırf elektronik hidrolikleri için bile maximayı tavsiye ederim pişman olmazsınız.Fiyat olarakta üçe beşe bakmayın temizini alın derim.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar soracağınız bir şey olursa cevaplarım. Erkunt 110la alakalı bilgim yok bir şey söyleyemeyeceğim. Tek duyduğum aşırı ses alıyormuş.(tabi buda duyum) Erkunt kullanan bir arkadaşta paylaşırsa bizde öğrenmiş oluruz. Herkese hayırlı akşamlar.

Maxima kullanıcısı olarak sorunuza cevap vereyim. Bizim traktörümüz 2014 model 1300 saatte şuan en yoğun olarak lazerli tesviye için kullanıyoruz onun haricinde ufak işler için yine Tümosan 6080n traktörümüz var. Şimdiye kadar traktörden genel olarak son derece memnunuz hemen hemen her markanın her modelinde olduğu gibi bununda kronik problemleri yok değil. Mesela fabrikadan üzerinde gelen jantları ön ağırlıkları taşımıyor bir süre sonra çatlıyor garantiden değiştiriyorlar. Bizim traktörde sorun yok ama 2014lerin ilk serilerinde debriyaj sorunu yaşanmış ve servisler hepsini garantiden değiştirmişler. Bunlar haricinde koltuk yayının kırılması silecek motorunun bozulması vs.. ufak tefek şeyleri saymazsak kronik bir problemi kimseden duymadım. Gerekli olan kısımlara gelirsek yakıtı bizim için mükemmel 4 metre lazerli tesviye ile saatte ortalama 6 litre yakıyor. En kötü şartta bile 8 litreyi geçmedi. Bunda buçuklu şanzımanın etkisi çok büyük istediğiniz vitesi ayarlıyorsunuz 1400 devirde her işi bayılmadan yapıyor. Kabin ferah ve geniş olmasına rağmen klima performansı mükemmel. Ses yalıtımı avrupa standartlarında değil tabiki ama iş yaparken aynı zamanda telefonla rahatlıkla konuşabiliyorsunuz. 15-16 saat üzerinden inmediğim oldu aşırı bir yorgunluk baş ağrısı yaşamıyorsunuz. Elektronik hidrolik sisteminin kullanımı çok başka bir rahatlık olmuş. Çekiş gücü kendi sınıfına göre gayet güzel ağırlığı tarlada büyük avantaj. Aldığım gün merak edip kantara girdim 5800kg geldi bu ağırlıktaki traktör için torku,seriliği en önemlisi yakıtı çok iyi tarlada eski serilerde olduğu gibi ağırlık kesinlikle dezavantaja dönüşüp traktörü baymıyor. 5 li 10numara pulluk ile çeltik arazisinde arkasında takılı birşey yokmuş gibi gidiyor. Kötü yanları ise vites geçişleri daha yumuşak olabilirdi. Shuttle için hiç ihtiyaç hissetmedim de powershift olsaymış tadından yenmezmiş. Sırf elektronik hidrolikleri için bile maximayı tavsiye ederim pişman olmazsınız.Fiyat olarakta üçe beşe bakmayın temizini alın derim.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar soracağınız bir şey olursa cevaplarım. Erkunt 110la alakalı bilgim yok bir şey söyleyemeyeceğim. Tek duyduğum aşırı ses alıyormuş.(tabi buda duyum) Erkunt kullanan bir arkadaşta paylaşırsa bizde öğrenmiş oluruz. Herkese hayırlı akşamlar.

Verdiğin detaylı bilgiler için teşekkür ederim toprağım.

Ancak 4 mt laser ile saatte 6 lt yakıt biraz iddalı geldi bana?

Kullanmasam biri bana söylese bende inanmazdım ama her gün depoyu doldurak litre saat hesabı yaptım ortalama neredeyse her gün buralarda kaldı toprak çekme olduğu günlerde 8buçuğu geçtiği oldu ama bu sezonda 2 yada 3 gün. (Tabi bu yakıt değerleri her sabah filtre radyatör temizliği yaparak ve devir 1500ü geçmeden)

Bu kullanımla silver 110un da daha fazla yakacağını sanmıyorum.Ben teşekkür ederim.

Ayrıntılı açıklamanız için gerçekten teşekkürler. Sormak istediğim sorular. Direksiyon ve debriyaj sertliği nasıl. Motor kalkışta titreşimli mi çünkü tümosanlarda motor titreşiminin düşük devirlerde fazla olduğundan bahsedilmiş. Traktörün sesi kabin içindeki sesi tatlı bir sesmi yoksa yorucu ses mi. Özellike Haşmet 110 lukların kabine yansıyan şanzıman sesi çok tatlı ve bu benim hoşuma gidiyor. Önemli bir diğer konuda fren performansı 5800 kg ı düşündüğünüzde nasıl yokuşlardan inerken basınca kilitlenen türdenmi yoksa tekerler kızaklayıp tutmayan türdenmi. Traktörde zıplama oluyormu daha önce tanıdığın Kıymet 90E sine binmiştim şase kısa olduğu için çok zıplama yapıyordu traktör. Birde şöfor koltuğunun solundaki ileri geri vitesi bizim bildiğimiz shuttle yani levye gibi bir sistemmi yoksa farklı bir işlevi mi var? Sorularım bu kadar.

Merak ettiğim diğer hususta malum sitedeki 2. el olarak 2014 400 500 saatte oldukça 9115 maxima var bunun sebebini merak ediyorum neden bukadar kişi satmak istiyorum düşünmeden edemiyorum. Çekişinden yana şüphem yok tümosan motor konusunda kesinlikle hakkını veriyor fakat sürüş kolaylığı yumuşaklık gibi konularda şüphelerim var. Bu sebeptenmi alan satmak istiyor yoksa farklı bir mevzu mu var merak ediyorum. Bu konuda görüşü olanların cevaplarını da bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: okan6445
Bilgi paylaştıkça çoğalır ben size teşekkür ederim asıl bu tür forumlarda bilmediğimiz şeyleri daha kolay öğreniyoruz.Sorularınıza gelirsem;

Direksiyon çok yumuşak öndeki ağırlıkları sökünce dahada yumuşuyor(lazer tesviye haricinde ağırlık kullanmıyoruz)

Debriyaj sertliği eski modellerden çok daha yumuşak ve kullanışlı ama yeni New Holland'ların debriyajı kadar yumuşak değil onlarda parmakla bile basabiliyorsunuz.

Kalkışta titreşim eski modellerde de duymadım bunda da yok seri 1 ile yokuş yukarı hiç gaz vermeden kalkış yapabiliyor veya düşük devirde kullanımda hiçbir titreşim hissetmedim.

Motor ve şanzıman sesi rahatsız edici yorucu değil bu konuda aşırı beklentiniz yoksa çok memnun kalırsınız.Bahsettiğiniz gibi bunda da tatlı bir ses var.

Fren performansı beklentimin çok az altında kaldı bunun sebebi de bundan önce 8280dt vardı ve şuan 6080n de var onların frenleri çok güzel ve yumuşak bunun ise iyi tutuyor ama pedal biraz sert. Pedala dokunduğunuz anda ön tekerleri otomatik olarak bağladığı için kızaklama şansı neredeyse yok. Yani sürekli 4 tekerden fren yapıyor. Tek kötü tarafı yokuşta frene basarak 1-2 dakika durmak zorunda kalırsanız fren pedalı biraz ayağınızı yoruyor fren ucunda değilde yarıya kadar basınca tutuyor.

Zıplama her traktörde olduğu kadar diyebilirim aldığımızda lastik havaları fazlaydı biraz zıplıyordu havalarını azalttım şuan gayet güzel.

Soldaki kol ileri-geri levye olarak geçiyor. Yani debriyaja basıp ileri veya geri çekip istediğiniz yöne gidiyorsunuz. Shuttle ise ileri geri için direksiyonun altında küçük bir kol oluyor ve bu kolu debriyaja basmadan kullanıyorsunuz yani levyenin debriyaj kullanılmayan gelişmiş versiyonu.

2.el piyasasında ise sizin gibi bende düşünüyorum ve merak ediyorum. Sürüş kolaylığı konusunda Tümosan'ın eski serilerinden çok daha üstün bir traktör ben çok memnunum(viteslerin biraz sert olması hariç)kullanımı gayet yumuşak ve konforlu bence(Alman malı traktörlerle karşılaştırmazsak).

Ama bütün bunları yeni Tümosanlar ilk zamanlarda insanı servisle yakın iletişim içinde tutar.Bu güne kadar garantiden değişenleri sayarsam;

Ön 2 jant(ağırlıktan çatladı)
Kaput kilidi(tekerleklerin manevrası fazla açık olduğu için dönüşte tekerlek kaputa çarparak kilidi kırdı)
Klima gazı dolumu yapıldı(fabrikada eksik basılmış)
Koltuk yayı
Silecek motoru
Hidrolik pistonlu orta kolun keçesi
Kuyruk mili bağlantı dişlisi.
Pervane kayışı

Yani sıfır traktör alıyorsunuz eski traktörünüzle ustanın yolunu bilmezken yenisiyle ufak tefek şeyler yüzünden sürekli yakın oluyorsunuz. Belki satma sebepleri büyük oranda budur ve servis memnuniyetsizlikleridir diye düşünüyorum. Tümosanı kurumsal olarak pek sevmem müşteri memnuniyeti yeterince iyi değil bölge yöneticisi ile sorunlar yaşadık falan ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler kalite konusunda herkes avrupa traktörleriyle karşılaştırıyor fiyat konusunda kimsenin bir şey dediği yok. Kendi fiyat segmentinde 10 defa traktör alsam yine aynısını alırdım size de tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: okan6445 ve umut71
Merhaba arkadaslar bende yeni maxima almaya karar verdim 2014 900 saatte 80 bın tl. Yanlız cok yorum okudum motor harıc cok arıza verıyo dıyolar kullanan bilen varsa yardımcı olabilir mi

Selam ben malkaradan hakan şu an uzunköprü kılıçlarda bi maxima var traktörü belki tanıyorsunuzdur diye size sorayım dedim sorunsuz ise talip olucamda 22 p ile başlayan plakalı