Nohut ekecegim acillll yardim

Arkadaslar öncelikle herkese iyi aksamlar 50 dönüm nohut ekmeyi dusunuyorum. Dekara(1000m2) ne kadar tohum ekiyoruz. Ekdikden sonra silindir cekip ilacmi atacagiz. Dekara ortalama ne kadar verim aliniyor. Birde nohut kac lira iyi para ediormu. Nohuta dair ne varsa eken arkadaslarimdan yardim bekliyorum.

Arkadaslar öncelikle herkese iyi aksamlar 50 dönüm nohut ekmeyi dusunuyorum. Dekara(1000m2) ne kadar tohum ekiyoruz. Ekdikden sonra silindir cekip ilacmi atacagiz. Dekara ortalama ne kadar verim aliniyor. Birde nohut kac lira iyi para ediormu. Nohuta dair ne varsa eken arkadaslarimdan yardim bekliyorum.
Dekara eger tohumunuz ufaksa 12,5 kg yeterli ektikten sonra biçerdöverle hasat yapacaksanız silindir çekebilirsiniz ama elle hasat edecekseniz hiç bişey çekmeyin ot ilacı atılacak çıkış öncesi ilaçlar vardı ama şimdi yasaklandı çıkış sonrası bayerin chelleger marka ilacı var biz onu kullanıyoruz fiyatı bu yıl iyi 5.5 tl idi ama seneye ne olur bilemeyiz verim de şartlarla alakalı 300 kg de olabilir 30 kg de mevsim şartları çok önemli eğer hastalığa yakalanırsa hiç verimde alamaya bilirsin

Gökçe en uygunu hem verim iyi hem hasatı iyi olur hem hastalıga dayanıklı sarı 98 var bide oda iyi bir çeşit fiyat olarak yüksek ikisinden birini tercih edebilirsiniz

Bicer suan hepsini biciyor sik ekersen nohut boyuna uzuyor oyuzden sn onlari sorun yapma suan ben esnaftan elenmis aldin 5tlden sertifikalida 7lira civari nohutta sararma gordugunde bellis diye ilac var 2 defa uyguluyorsun birde azkani satmasi cok kolay