Tümosan Eksantrik Mili Değişim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tümosan 6065 Traktörüm Var Çekişinden Gidişinden Baya Memnunum Gücünü Arttırmak İstiyorum Eksantrik Mili Değiştirerek Kaç HP Güç Alabilirim Yakıtta Ne Gibi Farklar Olur Teşekkürler.

Ne gibi sorunlarımız olur

En çok yapılan mevcut blokta piston yataklarını genişletip daha büyük piston koymak, eksantrik milini değiştirip uzun veya kısa piston kolları koyarak deviri arttırıp hızı düşürmek gibi çalışmalar.

Fakat bu çalışmalar artık üretilmeyen ve çok eski traktörlerde parça sorunundan dolayı mecburen yapılıyor. Zaten makina eski ve hurda kaybedecek bir şeyi yok, başarılı olursa eşek niyetine kullanancak.

Yeni traktörlerde büyük arıza verebiliyor. Blok çatlaması, çabuk hararet, kol çıkarma, motor kitleme... Hiç bir şey olmasa bile "Tat vermiyor" diyorlar.

Hatta benim bir arkadaşım traktör tamircisi, vitesi hızlandırmak için hız dişlisi taktırıyorlar "o bile sorun yaratıyor sonradan düzen bozuluyor" dedi.

Fakat en güzeli eğer traktörde turbo yoksa takdırabilirsin, yada her kes gibi gidip büyük modelini alırsın. En azından borcunu bilirsin ama başın ağrımaz "keşke hiç kurcalatmasaydım" demezsin.

Saygılı olun düzgün konuşun TÜRKİYEDE değiştiren çok kişi var ve memnun

Güzel kardeşim böyle bir fanteziye girişen tek bir kişi yada tek bir usta göster seni alnından öpçem. İşin komiği iddia ediyosun yok öyle bir dünya. Ha bu eksantrik sana kaça patlar sirkülasyonu olmadığı için minimum 2000 lira. Eksantriğin takılması tekrardan sübap ayarlanması tekrardan avans vrrilmesi işçiliği minimum 2000 lira etti sana 4000 lira en çıplak haliyle. Yaptığın masraf bir yana alakası olmasa bile çıkabilecek bir arıza da motor garanti dışı.

• Beğen
Tepkiler: LORD59

En çok yapılan mevcut blokta piston yataklarını genişletip daha büyük piston koymak, eksantrik milini değiştirip uzun veya kısa piston kolları koyarak deviri arttırıp hızı düşürmek gibi çalışmalar.

Fakat bu çalışmalar artık üretilmeyen ve çok eski traktörlerde parça sorunundan dolayı mecburen yapılıyor. Zaten makina eski ve hurda kaybedecek bir şeyi yok, başarılı olursa eşek niyetine kullanancak.

Yeni traktörlerde büyük arıza verebiliyor. Blok çatlaması, çabuk hararet, kol çıkarma, motor kitleme... Hiç bir şey olmasa bile "Tat vermiyor" diyorlar.

Hatta benim bir arkadaşım traktör tamircisi, vitesi hızlandırmak için hız dişlisi taktırıyorlar "o bile sorun yaratıyor sonradan düzen bozuluyor" dedi.

Fakat en güzeli eğer traktörde turbo yoksa takdırabilirsin, yada her kes gibi gidip büyük modelini alırsın. En azından borcunu bilirsin ama başın ağrımaz "keşke hiç kurcalatmasaydım" demezsin.

Enes abi ne kadar güzel özetlemişsin ağzına sağlık

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
New hollandın yerli traktörlerinde (td serisi) yüksel modellerde euro3 motor var, emisyon oranlarındaki standartı tutturmak için.Bu işi eksantrik mili üzerinden ayarlamışlar.Motoru euro2'ye geçirmek için mili değiştirenler var.

Binek araçlarda dereceli eksantrik miliyle supapların açılıp kapanma süresini uzatarak güç artışı alınabiliyor ama traktörde nasıl olur erbabına sormak lazım.

New hollandın yerli traktörlerinde (td serisi) yüksel modellerde euro3 motor var, emisyon oranlarındaki standartı tutturmak için.Bu işi eksantrik mili üzerinden ayarlamışlar.Motoru euro2'ye geçirmek için mili değiştirenler var.

Binek araçlarda dereceli eksantrik miliyle supapların açılıp kapanma süresini uzatarak güç artışı alınabiliyor ama traktörde nasıl olur erbabına sormak lazım.
Evet ankarada. Sahin ve doğanlara yaparak baya güç sağlıyorlar
Nh ye gelince td 75 dye yapan biri vardı halil cankalda görmüştüm facede

• Beğen
Tepkiler: sertackrbck

Tümosan 6065 Traktörüm Var Çekişinden Gidişinden Baya Memnunum Gücünü Arttırmak İstiyorum Eksantrik Mili Değiştirerek Kaç HP Güç Alabilirim Yakıtta Ne Gibi Farklar Olur Teşekkürler.

Tebrik ederim iyi düşünmüşsün. Traktöründe belirgin bir şekilde güç artışı olucaktır. Emisyon değerleri değişir. Değişmesi bi bakıma iyi çünkü Euro normlarından önceki yani euro 0 motorlardaki güç maalesef şu andaki yeni nesil traktörlerde yok. Emisyon değerleri düşmesi için intercoll muhabbetini çıkardılar pompadan yakıtı düşürüp eksantriklerle oynadılar. Daha az yakıtla eski Euro 0 normlarındaki beygir güçlerini yakalamaya çalışıyorlar bu sebepten motorlar iyice baygın oldu. Fazla yakıt = yüksek emisyon = yüksek güç.
Az yakıt = düşük emisyon = düşük güç .

• Beğen
Tepkiler: Gürkan Sarıksız
herşey teknolojiyle olur sen euro2 yi sadece eksantirik milinden ayar vererek euro3 yaparsan tabi çekişi baygın olur geliştiriciler az yakit verimli yanma için motor teknolojileri geliştiriyor turbo interkol crd pompa egr adblue vs vs

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...