8441-Ön/Arka Bicerle Hasat

Zorla Zetor aldıracaksın bize :)) Takip ediyorum sahibinden de aynı traktörler aylardır ilanda satan da alan da yok, riskli.. Alalım satalım ekonomiye can katalım ama zetor da bu yok. Nasıl olacak tekrar satışı..

valla face den seyredemeyenler için 1 saat aradım youtube Videosunu da attim..

10 saniyelik video alıcısı için yeter de artar bile:)

işin garibi bizde zetor biniyoz ama seyrederken bizi de sasirtiyo:)

dur aynı motorun arka kol videosu var atayım.. sakin seyretme yoksa sabah ilk iş zetor ararsin demedi deme:)

Zorla Zetor aldıracaksın bize :)) Takip ediyorum sahibinden de aynı traktörler aylardır ilanda satan da alan da yok, riskli.. Alalım satalım ekonomiye can katalım ama zetor da bu yok. Nasıl olacak tekrar satışı..
Çok güzel bir soruna degindin patron. Senin gibi bende favori aramalarıma kaydettim ZETORu ama hep aynı yüzler ne olacak bu iş alsak satamama korkusu uyandırıyor insanda😰😰😰

Diğer konu ise modelindeki herhangi bir traktör ile Zetor'un kaportasını bir kıyaslayın derim. Dökülüyor kaptan.. Toplama olan bir Türk FIAT kadar bile değil bir çok yeri.. Sürekli takip ediyorum Zetor'u bize yakın yerde satılık var yaklaşık bir senedir ilanda.. Değerinde satamadıktan sonra almamın hiç bir faydası yok.. Dökülüp hurdaya çıkana kadar elde tutmamızın bir manası da yok. Çekişine, yaptığı işe laf yok, amenna..

8441 hidrolik guc/denge.. artı videolardakiler ESKI kasa yani yeniler 1-2 tık daha ustun:)

https://youtu.be/p-ApMa6nIkE

Zetor 2. el konusunda suan için haklisiniz.. ya ucuz 2. el alip deger kaybindan kurtulmali.. yada sifir alincaksa uzun yillar binmek niyetiyle alinmali..

kaput-kabin vs.. ana yapı dışındaki yerler Zetor da çok süper yada çok lux değil.. ama kesinlikle kalitesiz de değil.. avrupa ortalaması diyebiliriz..

ama esas kısımlar video larda görünüyor.. çok çok kalite-iyi..

geçen dikkatimi çekti hortumlar bile goodyear/made in USA.. ama kaput-kabin normal-sade..

bahsettiğiniz zetor hangisi?

Her nakinenin +/- tarafi var..

Lakin ana yapi avrupadan gelip ayni kalite Turkiye'de montajlandigi gun piyasaya cok renk katar.. temiz/bakimli bi zetora binen kisi %99 daha once tanismadigina pisman olur:)

5211 & 6556 :)

Zetor 5211-65 56 nh cekismesi: http://youtu.be/8zqE63Wp4CA

Dogrudur.. zetor parca/servis olayi henuz oturmadigindan ozellikle eski kasalar bakimsiz olabilir.. ama o 5211 bile duz platform dikkat et.. cok da genistir kabinlileri..

Sahibinden-binicisinden bulup emin olmadikca da 5-10 yasin ustunde zetor acikcasi cok tavsiye edemem..

Tekrar ediyorum zetorun önunde degil yaninda gidebilen motor cok iyidir.. zetor bunu gercekten az yakarak yapabiliyor ayrica..

Kendi adima burda elimizde sifir major 80 var.. merak edip sorana baska bi 80'lik bundan iyi giderse/bundan az yakarsa parani geri verip.. bu isi birakiriz diyebiliyoruz:)

*major; cek cumh., slovakya, polonyada EN cok satilan traktorlerin basinda geliyor..

Daha luks daha rahat daha süslü emsali olabilir eyvallah..

O işler ha deyince olmuyor. UZEL batarken Erkunt'un zamanlaması çok güzel oldu.. bu şekil bir firma gümlerken araya kaynasa olurdu.. Piyasa tutturmak kolay değil.. burada montaj işini yapacak firma da çok önemli.. Hattat'ın Heması Unıversalı gibi olacaksa düşman başına.. Montaj da öyle kolay bir iş değil.. Montajdan ziyade distribütor önem arz ediyor, benim fikrim bu yönde. Servis ağı da tamamen bunla alakalı,ikinci eli kıymetli kılan servis ağı..

aynen.. piyasada yakar/çeker önemli ama 3. 5. sırada önemli.. önce parca/servis.. zetor suan konya dan iyi bi giriş yaptı.. herşey zaman/emek istiyor..

Zetor'un 70 yıllık mazisini-kalitesini montajda da bozmayacagini düşünüyorum.. Cek'ler için bi yerde milli kahraman milli marka..

Piyasaya çok renk katar çok iyi olur..

Uzel ülke tarımı adına büyük bi kayıp.. erkunt bi kazanc..