CLAAS ARES 557 ATX VE 13' LÜ ÖZDÖKEN ÇİZEL İLE TARLA SÜRÜMÜ 2016....!!!

CLAAS ARES 557 ATX VE 13' LÜ ÖZDÖKEN ÇİZEL İLE TARLA SÜRÜMÜ 2016....!!!

08/06/2016

Arkadaşlar geçtiğimiz Haziran ayında ota biçtiğimiz yulaf yerlerini çizel ile karıştırdıktı. Bende sizler için birkaç fotoğraf çekmiştim. Şimdi sizlerle paylaşıyorum.....;)

alipasalierkan.......;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

First CLAAS....!!!

Kolay gelsin bereketli olsun. Bu kulaklı ayaklardan gerçekten iyi iş çıkartıyor. Yanlız benim hoşuma gitmeyen nokta sigorta kestiği zaman anında fark etmen. Yoksa sigorta civatasının bağlandığı takoz sallantıdan yere düşebiliyor. Sonra işten güçten kalıyorsun. Bugün sanayide sağlı sollu çubuk kaynattırdım, artık emniyeti kessede yere düşemeyecek. O kadar iyi ayak tasarlıyorlar bu denli basit bir detayı atlıyorlar.

Yorumlar için sağolun arkadaşlar.....;)

Guzel paylaşım kolay gelsin. Çizel en fazla bu kadar mi batiyor? Kelebeklerin zarari var mi batma yönünden
Daha fazla batıyor. Ama gerek yok diye batırmadık. Yerler karalansın diye çektik. Zaten depoyu boşaltmak için takmıştık. Herhangi bir zararı yok. Bitki köklerini kopartıyor. Sadece çamurda çekilirse iş bitiminde çamur birikintisi ayaklarda çok oluyor.

Kolay gelsin bereketli olsun. Bu kulaklı ayaklardan gerçekten iyi iş çıkartıyor. Yanlız benim hoşuma gitmeyen nokta sigorta kestiği zaman anında fark etmen. Yoksa sigorta civatasının bağlandığı takoz sallantıdan yere düşebiliyor. Sonra işten güçten kalıyorsun. Bugün sanayide sağlı sollu çubuk kaynattırdım, artık emniyeti kessede yere düşemeyecek. O kadar iyi ayak tasarlıyorlar bu denli basit bir detayı atlıyorlar.

Bizim o dediğin takoz kaynaklı düşme olmuyor. Seninkisi eski model mi acaba?

Takım bu yaz geldi. Ayakların modeli şöyle:Ekli dosyayı görüntüle 13273

Hımm Sungurlar' ın yapımı heralde. Ayaklar Özdöken. O kırmızı kare olan takozları diyorsun yanlış anlamadıysam. Onlar Özdöken' de kaynaklı baş taraflarından. Düşmüyor yani. Ayrı şekilde geliyorsa belki parça olarak. Sungurlar kaynatmadan takmış olabilirler.

100_9976.JPG

Son düzenleme:
Hımm Sungurlar' ın yapımı heralde. Ayaklar Özdöken. O kırmızı kare olan takozları diyorsun yanlış anlamadıysam. Onlar Özdöken' de kaynaklı baş taraflarından. Düşmüyor yani. Ayrı şekilde geliyorsa belki parça olarak. Sungurlar kaynatmadan takmış olabilirler.

Ayaklar hariç hepsi onların imalatı. Şase U demirinden. Evet kırmızı kareler düşüyor. Resimdeki takım 2015 model denemek için almıştık komşudan. Bizimkiler siyah boyalı ama kaynaksız teslim ediyorlar muhtemelen müşteriye.

Ayaklar hariç hepsi onların imalatı. Şase U demirinden. Evet kırmızı kareler düşüyor. Resimdeki takım 2015 model denemek için almıştık komşudan. Bizimkiler siyah boyalı ama kaynaksız teslim ediyorlar muhtemelen müşteriye.

Büyük ihtimal takozları koyup, sigortalarıda sıktıktan sonra kaynatılması gerekiyor. Daha sonra kayıklık olmaması ve sorun çıkmaması için. Onlar bunun farkında değiller büyük ihtimal. O yüzden de kaynatmıyorlar. Kaynaksız düşmemesi mucize zaten...:D

Büyük ihtimal takozları koyup, sigortalarıda sıktıktan sonra kaynatılması gerekiyor. Daha sonra kayıklık olmaması ve sorun çıkmaması için. Onlar bunun farkında değiller büyük ihtimal. O yüzden de kaynatmıyorlar. Kaynaksız düşmemesi mucize zaten...:D

Aynen öyle bir kere kesti taşa takıldı. Onu fark ettim anında değiştirdim. Bir kaç gün sonra tekerleklerin arkasına denk gelen sol bacak kesmiş. Kabinden de gözükmüyor ters açı geliyor. Tarlada uzak tarla mecbur geri döndüm.

Bugün soğan yerine denedim ama çok kuru dengesiz batıyor takım. Topaçlarda baya büyük çıkıyor. 3 ay oldu yağmur almıyoruz.