ERKUNT 90-100-110 EHC - AHC HİDROLİK KONTROL KULLANIM ŞEMASI AÇILIMI

Herkese merhabalar arkadaşlarım abilerim.
Özel mesaj yolu ile bu konuyu soran bir çok üye arkadaşımız olunca böyle bir detaylı tablo hazırladım umarım yardımcı olacaktır, bende bile yok bu sistem ama iyi kötü öğrendik belki bir gün bizimde olur belli mi olur. Bu EHC sistemi bir çok traktörde görmek mümkün zaten çeşitli modelleri de mevcut.

1282-crop.jpg

5.jpg

Emeğe saygı :)

Paylaşım için teşekkürler Ercan abi birde bu düğmelerini hangi ekipman da nerde kullanıldığını yazsaydın çok güzel olurdu...

Önemli değil Ahmetim.
Herşey ortada o düğmelere bakarak ne işe yaradığını zaten çözeceklerdir ne işe yaradığını gördüler artık sıkıntı yok :)

Emeğine sağlık Ercan, sabitlenmesi gereken hayati öneme sahip bir konu olmuş bence.

Saol biraderim teşekkür ederim. :)

Cok guzel bir konuya değinmissiniz ercan bey.Fakat ben hala su hassasiyet ayarini bir turlu ogrenemedim pullukta traktor zorladiginda derinlik ayariyla oynuyorum.hassaiyet ayarini sol tarafin en sonuna getirip kullaniyorum hangi servise sorduysam oyle kullan dedi fakat forumda bikac kez gordum ortaya yakin kullananda var tam olarak bunun mantigi nedir pullukta kazayaginda neye gore nasil ayarlamaliyiz tavli toprakta ve kuru toprakta nasil ayarlamaliyiz.birde asagi ve yukari yanan isiklar var asagi sari yukari kirmizi yaniyo bazen asagi kirmizi yukari sari yaniyo traktorun kitapcigi bende olmadigi icin bu konuda bilgisizim servislerde tam olarak bilmiyorlar bilselerde aciklama geregi duymuyorlar.kitapcikta buraya deginen yerleri acaba resim olarak vatsaptan yada buraya atabilirmisiniz.bu konuda yardimci olursaniz cok memnun olurum

Paylaşım için teşekkürler.forumun bu şekilde detaylı ve yararlı paylaşımlara ihtiyacı var.aynı sistemi erkunt dahil claas axıs seriside kullanıyor.kullanışlı ve basit bir sistem

Teşekkür ederim :)

Guzel paylasim Ercan abi bizde kudreti ilk aldıgimizda hidrolik kolların yüzdürmesini ayarlamamız 2 gun sürmüstü;)

Rıdvan bizde sarı kırmızı kol ile devam :(

ercan bey kardeşim ellerine sağlık güzel paylaşım

Saol biraderim eywallah.

Cok guzel bir konuya değinmissiniz ercan bey.Fakat ben hala su hassasiyet ayarini bir turlu ogrenemedim pullukta traktor zorladiginda derinlik ayariyla oynuyorum.hassaiyet ayarini sol tarafin en sonuna getirip kullaniyorum hangi servise sorduysam oyle kullan dedi fakat forumda bikac kez gordum ortaya yakin kullananda var tam olarak bunun mantigi nedir pullukta kazayaginda neye gore nasil ayarlamaliyiz tavli toprakta ve kuru toprakta nasil ayarlamaliyiz.birde asagi ve yukari yanan isiklar var asagi sari yukari kirmizi yaniyo bazen asagi kirmizi yukari sari yaniyo traktorun kitapcigi bende olmadigi icin bu konuda bilgisizim servislerde tam olarak bilmiyorlar bilselerde aciklama geregi duymuyorlar.kitapcikta buraya deginen yerleri acaba resim olarak vatsaptan yada buraya atabilirmisiniz.bu konuda yardimci olursaniz cok memnun olurum

Yorum için teşekkürler aslında bizim traktörde bile bu sistem yok ben uzun süreli hiç kullanmadım şahsen şu desem yalan olur. Sadece hangi düğme neye yaradığını öğrenip bu şemayı çizdim zaten tabloya bakarak bu işi anlamak zor değil kullanım başka o ayrı.
sizin için bi kullananlara soralım bende öğreneyim o zaman detayları. [MENTION=53858]aslan26[/MENTION] [MENTION=5956]fatihcastle[/MENTION] ve [MENTION=14100]volkanuzel[/MENTION] bizi bir aydınlatın dostlarım bizde AHC yok :(

En iyi usta kullanıcıdır teorisiyle yanıtlayayım hassasiyetin sol tarafında ahc yazar auto hold control yani pullugu yüzdürür ben burda kullanınca motor daha rahat cekiyor ama ben işciligini begenmiyorum cok dalgalaniyor pulluk ben hassasiyeti ortaya getiriyorum pullugu ayarlıyorum tekerlek seviyesine ve pulluk tarlanın sert yerinde kalkarsa hassasiyeti hafif sağa yumuşak yerinde dalarsa hafif sola bükerek ideal ayarı yapıyorum ha tarlanin yarisı yumusak yarisi sertse hassasiyeti tam sag yapip pullugu kütük gibi çekin [emoji2] [emoji6]

bende hattat t serisi var erkunt inceleme firsatim oldu hemen hemen aynı sistem hassasiyeti aşağı yukarı şeklinde yanan ışıklar dan ayarliyorum isiklarin en sık yanmaya başladığı pozisyon en iyi hassasiyet ayarının olduğunu belirtiyor.bu şekilde yaptığım zaman çok güzel tarla ayarı oluyor

Bunlar e serisinde mi yoksa lüks serilerde mi var

Bu özellik sadece 90-100-110 ve CRD modellerinde mevcut.

İçinde erkunt traktörün de bulunduğu ahc sisteminin global tanıtım videosu https://youtu.be/XOu0720yt-Y

Bu video geçen yıl paylaşmıştım. :)

http://www.trakkulup.net/showthread.php/78618-electrohydraulic-hitch-control

Lux serisi bereket 65 fiyat nedir?

65.JPG