çiftçi olmak istiyorum

14 yaşındayım liseye geçtim ailem çiftçi,bende çiftçi olmak istiyorum fakat okuma gibi bir zorunluluğum olduğu için veterinerlik okuyup çiftçilik yapmayı planlıyorum doğrumu düşünüyorum ki ?

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Senin gibi düşündüm ve şuan hem kocatepe üni. Elektronik okuyorum hemde 300 dekar bi alanda [kiralar hariç] çiftçilik yapıyorum . İşini seversen çok iyi bi meslek sevmessen ömür boyu çile çekersin . Emin ol gecen seneki düşüncem bu yılı tutmuyo .yasın daha cok genç ilerleyen yıllarda fikrin çok değişecek .ben önceleri mecburiyetten başladım babam amcam vs. Kimse yok yurt dışındalar ,şimdi benim için bi zevk meselesi oldu hem kendi ayaklarının üzerinde durmayı ögreniyosun hemde paranı kazanıyorsun .

• Beğen
Tepkiler: Alexander
veterinerlik okumayıda istiyorum çiftçilik yapmayıda 2 sini aynı anda yürütüceem büyük ihtimalle zaten alışığım, tarlaya paket yapmak dışında hiç girmedim ama hayvancılık hakkında bilgi sahibiyim ve tarla sürmeye çok ilgim var

Oku Oku Oku Hangi meslegi seviyorsan o yonde uzmanlas vaktin kalirsa ciftcilik yaparsin illaki ciftci olacagim dersen ziraat fakultesi oku.Ciftcilikte tek basina karar verebilmende onemli ben babamla beraber yapiyorum traktor surmez tohum mazot fiatindan ne kadar gideceginden anlamaz bir yanlisini soyledigim zaman sizin kafaniz calismaz diyor saygimizdan ve uzulmesini istemedigimden ustune gidemiyorum elektrik muhendisligi yapmasak isimiz zor

Babam abimle ikimize okuyun kendi işinizin sahibi olun olmadı mı çiftçilik yaparsınız derdi. İkimizde okuduk ikimizde iyi işlere sahibiz. Ben izin günlerimde gidip çiftçilik yapıyorum yeri geliyor izin alıp gidiyorum. Ama destek her zaman lazım babam olmasa yetişemem. Evet babayla iş yapmak zor çoğu zaman he deyip geçiyorum. Sanki işte üstümüze he deyip geçmiyoruz. Toprakla uğraşmak insanla uğraşmaktan kolay mı diye düşünürüm hep.