John deere yi kötü bulmaya başlayanlar varmı ?

Valla biz ne kadar türkiyede bunu sevmemekte dünya seviyor kaldı ki jd nin kusuru değil olumsuzluklar birçok marka için geçerli. Ne zamanki biz euro4 e gecersek o zaman dunyanin bütün güzel seri traktörleri ülkemize gelir.

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez
Jd güzeldi,hoştu ama bi on sene önceki jd değil Türkiye de.parçaları bulunmaz bulunsa pahalı olur vs.birde jd nin sade güzellik çizgilerine sahip bir firmayken abartılı çizgilere geçmesi gorselliğini de bozdu.soba borusu gibi egzostları,devamında yeni nesil 6120 serisi gibi, artık traktörün dışına taşmış katalizorler,şişkin kaputlar.jd nr yapıyor ? Dedirtiyor insana.

Sade güzellikten abartıya geçmesi bence ticari bi değişim çünkü diğer firmalar da daha çok opsiyon ve görsellik olabiliyor bazen tabi benim düşüncem , ayrıca kimsenin gözünde tümosan kadar değeri yok bazı serilerin herkes öldürüyor motoru

Jd nin motorları sağlam ve teferruatsız dı.crd ye ilk geçişinde ki 6030 serilerinde teferruatsız bi crd motoru vardı.2012 den sonra geçtiği kasa ve motor olayı batırdı.motordaki hava filtresini temizlemek için merdivenle motorun üzerine çıkıp filtreyi o şekilde sokmek gerikiyor,motor bloğu yandaki teferruatlardan gorunmuyor bile.radyator fan kayışı dolana dolana bir suru irili ufaklı kasnaklardan geçiyor bu uzun ömürlü olmıcak gelecekte bunların hepsi arıza yapıcak ve bu fiyatlarla sorun gidermek güç olacak.daha once bahsettiğim katalizör mevzusuna girmek dahi istemiyorum

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez
Ben JD ye çok güveniyordum 2. el 2009 3700satte 5725im var. Performansından filan gayet memnunum ancak ,pompa mazot kaçırmaya başladı yaptırdım 900tl gitti. Her nekadar arıza yapabilsede ben az iş yaptıran biriyim , jd gibi bir markadan böyle bir şey beklemiyordum. Suanda shuttle da bazen debriyaja basmadan geçmeme olayı başladı.Servis ayar istiyor dedi. Birde zorlanırken gaza basmazsam içeriden gırc gırc sürekli bi dişli sesi geliyor.Bu sanırım hepsinde var.

Çevremde JD si olup koparamazsın dedikleri hidrolik askı kolunu koparan +büken var. Durduk yere yağ kaçıran -Shuttle bozan var. Shuttle lı olduğu halde baskıyı kıran var. 105Mi olup arkadan ön tekerlere hareket aktaran şaftı koparan var. Bir kaç extrem arızada duydum. 5725 in çeşitli yerlerinde USA MEXICA GERMANY yazarken ,görmedim ama yeni tamamen USA malı sandıgım serilerilerin bazı yerlerinde china yazıyormuş. Çok güzel traktörler hele 105m çok hoşuma gidiyordu ama artık eskisi kadar güvenmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Ben JD ye çok güveniyordum 2. el 2009 3700satte 5725im var. Performansından filan gayet memnunum ancak ,pompa mazot kaçırmaya başladı yaptırdım 900tl gitti. Her nekadar arıza yapabilsede ben az iş yaptıran biriyim , jd gibi bir markadan böyle bir şey beklemiyordum. Suanda shuttle da bazen debriyaja basmadan geçmeme olayı başladı.Servis ayar istiyor dedi. Birde zorlanırken gaza basmazsam içeriden gırc gırc sürekli bi dişli sesi geliyor.Bu sanırım hepsinde var.

Çevremde JD si olup koparamazsın dedikleri hidrolik askı kolunu koparan +büken var. Durduk yere yağ kaçıran -Shuttle bozan var. Shuttle lı olduğu halde baskıyı kıran var. 105Mi olup arkadan ön tekerlere hareket aktaran şaftı koparan var. Bir kaç extrem arızada duydum. 5725 in çeşitli yerlerinde USA MEXICA GERMANY yazarken ,görmedim ama yeni tamamen USA malı sandıgım serilerilerin bazı yerlerinde china yazıyormuş. Çok güzel traktörler hele 105m çok hoşuma gidiyordu ama artık eskisi kadar güvenmiyorum.

Öncelikle Shuttle ayar yaptır geçer mazot pompasına ne oldu anlamadım birde askı kolunu nasıl koparmışlar hayret verici , ön takımda china yazar diferansiyel Çin'de üretiliyor ama kul yapısı diyelim mekanik arıza vermediği sürece kullanıcaz yapçak bişey yok jd kaliteli ama bizim serilerde fazlaca eksik var.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77

Yeni jd aldım diye söylemiyorum forumda bunu kac kez dile getirdim jd de alman harici hiçbir serisi gözümde deger tasimiyor 5105M bile fiyatina bakarak 5455ten az teferruatli sadece marka ile olmuyor bu işler

Az teferruat bazen iyidir mf ninde hint malları var jd ye özenmiş şu kabinsiz Yen'i kasaları mesela iyi değil diyorlar her iki markanında farklı özellikleri var