Erkuntcular yardım ve önerlerinize ihtiyacım var

Kardesim son olarak sunu soyleyim kafan karismasin e serisi hafiftir ara isi icin ideal olabilir luks serisi agirdir.Agir bir traktor yokus cikarken vites dusurulme ister.Isin asli luks serisi agir oldugu icin 3 ve 4.vites araligida uzun oldugu icin yamaclarda 4 le vurdugunda 3 veya 3.bucuga yukun durumuna gore 2 veya 2 bucuga dusebilir bu bence cok normal traktor zaten en az 4 ton arkasinda yukte olunca ister istemez vites dusmen gerekebilir ama cekmem demez.Servisinede guzel bir pompa ayari yaptirirsan traktordeki farki o zaman hissedersin traktor serilesir ve canlanir.e serisimi luks mu dersen bi 70 lik luks bide 70 lik e serisine diyelimki 11 li kazayagi taktin tarlada cekerken e hafif oldugundan ziplama yapar ama lukste oyle bisey olmaz.pullukta e serisi daha seri olabilir fakat luks serisi kadar iyi cekmeyebilir.bunlari iyi dusun kararini oyle ver cunku insanlar bunlari tam olarak bilemiyor ve farkina varamiyor luks serisinin rampada iyi olmamasinin asil sebebi budur vites araliginin uzun olmasidir ve emsallerine gore agir olmasidir.

Kardesim son olarak sunu soyleyim kafan karismasin e serisi hafiftir ara isi icin ideal olabilir luks serisi agirdir.Agir bir traktor yokus cikarken vites dusurulme ister.Isin asli luks serisi agir oldugu icin 3 ve 4.vites araligida uzun oldugu icin yamaclarda 4 le vurdugunda 3 veya 3.bucuga yukun durumuna gore 2 veya 2 bucuga dusebilir bu bence cok normal traktor zaten en az 4 ton arkasinda yukte olunca ister istemez vites dusmen gerekebilir ama cekmem demez.Servisinede guzel bir pompa ayari yaptirirsan traktordeki farki o zaman hissedersin traktor serilesir ve canlanir.e serisimi luks mu dersen bi 70 lik luks bide 70 lik e serisine diyelimki 11 li kazayagi taktin tarlada cekerken e hafif oldugundan ziplama yapar ama lukste oyle bisey olmaz.pullukta e serisi daha seri olabilir fakat luks serisi kadar iyi cekmeyebilir.bunlari iyi dusun kararini oyle ver cunku insanlar bunlari tam olarak bilemiyor ve farkina varamiyor luks serisinin rampada iyi olmamasinin asil sebebi budur vites araliginin uzun olmasidir ve emsallerine gore agir olmasidir.[/QU

Uzun zamandır yani 7-8 yıldır erkuntu araştırıyorum bire bir konuşmada herkes memnun olduğunu diyor. Bu motor E+ modeli ağırlık olarak lüx den aşağı olacağını sanmam. Lüx de vites daha fazla oldundan 1-2 vites avantajı var.bi bakacağım gösterecem bakalım ne oluyor. Benim için artık önemli olan arıza açmasın yeter

E yi tavsiye etmem ama lüks sağlamdır bizde 80.4lüks var motoru hiç arıza vermedi ama gücü pompadan yükselttirdik şanzıman senkromenç ve bir pim yüzünden iki defa açıldı açılması da 600 tl aslında ilkinde açılmasaydı olurmuş şanzımanı o kadar cartlattık ama hiçbişey olmamış nasılsa klima eskilerde büyük sorun e ler carraro şanzıman kullanıyor tümosan ve bir çoğuda kullanıyor ama çabuk arıza veren ve patinajcı zf bence daha iyi ama zf o motara ağır geliyor ama ayak işiyse iş görür yakıt yolda a50den biraz fazla kullanan söyledi bunu

casenin yakıtı az, bence erkunt alıp boşuna üzülmeyin

İyi akşamlar arkadaşlar allahım nasip ederse erkuntun 70 e+ modelini almayı düşünüyorum ama benim gönlüm lüx seride. Genelde ayak işim var git gel li işler.erkuntlardan memnunmusunuz sorunları çokmu. Facebooktan falan bakıyorum adamlar aldığım günden bu yana arıza sı bitmedi diyor ister istemez tereddüt doğuyor. Nasip olursa fotoğraf taki motor

Ben yeni 70 e+ aldım. Tavsiye ederim gayet iyi. Eğer luks alacaksan 80 ve üzeri olmalı bence. 70 için luks fazla ağır. E+ modeli de hafif falan değil. Ben kantara çıktım tam 3950 kg geldi. Yani zıplama falan yapması imkansız. Hatta arkalardan 100 er kg söktüm. Şimdi 3750 kg ve traktör çok daha seri. E+ serisinin luksten tek farkı şanzıman. Arazin dikse luks alma. Lüksler rampaya gelmez. Hem araişi için ideal olan E sersidir. Daha az yakar. Merak ettiğin bi şey olursa severek yanıtlarım.

e serisi kullanmayan arkadaşlar karalayıp durmuş e serisi 2013 model traktörüm var 70e her işi görüyorum köyde 70 lik zf olan modelden var 2006 model her işi ondan daha seri ve az yakıtla yapıyorum benim motor tek çeker kantara çektim 3500 kg geliyor bunun neresi hafif neresi zıplayacak e serisi hakikaten çok seri tam ara işinin motoru bence 70 lik için zf biraz ağır ama 90 ve üstü için kesinlikle zf 90 altı için kesinlikle e gönlün rahat olsun motor temizse bişeyi yoksa ki 600 saatte öyle ahım şahım bir arızanın olacağını sanmam ufak tefek şeyleri vardır yapılır sonuçta yedek parçası olan bişey

Ben yeni 70 e+ aldım. Tavsiye ederim gayet iyi. Eğer luks alacaksan 80 ve üzeri olmalı bence. 70 için luks fazla ağır. E+ modeli de hafif falan değil. Ben kantara çıktım tam 3950 kg geldi. Yani zıplama falan yapması imkansız. Hatta arkalardan 100 er kg söktüm. Şimdi 3750 kg ve traktör çok daha seri. E+ serisinin luksten tek farkı şanzıman. Arazin dikse luks alma. Lüksler rampaya gelmez. Hem araişi için ideal olan E sersidir. Daha az yakar. Merak ettiğin bi şey olursa severek yanıtlarım.
Eyvallah hocam bu arada erkunt hayırlı olsun. Traktör değiştirme işi birden olunca babama da danışmak istedim birazda ağırdan aldım onuda dün satmışlar.

e serisi kullanmayan arkadaşlar karalayıp durmuş e serisi 2013 model traktörüm var 70e her işi görüyorum köyde 70 lik zf olan modelden var 2006 model her işi ondan daha seri ve az yakıtla yapıyorum benim motor tek çeker kantara çektim 3500 kg geliyor bunun neresi hafif neresi zıplayacak e serisi hakikaten çok seri tam ara işinin motoru bence 70 lik için zf biraz ağır ama 90 ve üstü için kesinlikle zf 90 altı için kesinlikle e gönlün rahat olsun motor temizse bişeyi yoksa ki 600 saatte öyle ahım şahım bir arızanın olacağını sanmam ufak tefek şeyleri vardır yapılır sonuçta yedek parçası olan bişey
e+ yada lüx hangisi önce gelirse bulursam onlardan biri olacak

Üzülme Elvan satıldıysa yenisi denk gelir :(
Yorumları tek tek okudum, bilinçli bilinçsiz iyi ve kötü yorumlar mevcut :)
Lüks veya E+ arasında nasıl bir kalite farkı var ben anlamadım gitti. her iki seride aynı malzeme kullanılıyor motorundan diğer donanıma kadar aynı şanzıman hariç. E serisi 2. sınıf bir traktör değil arkadaşlar yazdıklarınız yanlış anlaşılabilir.

• Beğen
Tepkiler: GENÇ EYMIRLİ
Üzülme Elvan satıldıysa yenisi denk gelir :(
Yorumları tek tek okudum, bilinçli bilinçsiz iyi ve kötü yorumlar mevcut :)
Lüks veya E+ arasında nasıl bir kalite farkı var ben anlamadım gitti. her iki seride aynı malzeme kullanılıyor motorundan diğer donanıma kadar aynı şanzıman hariç. E serisi 2. sınıf bir traktör değil arkadaşlar yazdıklarınız yanlış anlaşılabilir.

Bir de ağırlıkları farklı sanırım