BENİM JD 5403 ÜN SORUNUNU BİLEN YOK GALİBA

Hidrolikmi mekanikmi pedal eger mekanik telli ise tel sıkışmış paslanmis olabilir
Yok telli degil bildigimiz cubuklu ise
Cubuklarin pedaldan yana baglantisini kesip kaynak ile uzatiyor bizim usta bildigin kaldirac kanirma kuvveti artiyor gordugum kadar.hani levyeyi lastige takarken ne kadar uzun olursa o kadar yumusak cikar oyle .tumo servisi ustamiz
Cok yumusuyor pedal ama tarif edemedim belki. Eski sistem ile islem gormus yeni sitemi yan yana getrip foto cekipaylasmama izin vermedi usta

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Abim senin usta tahmini olarak çubuğu kaç santim uzattı

Cubuk degilde cubugun pedaldaki delikli baglama yerinde uzatma ve acisinda degisiklik yapiyor birkac santim
Tabi bunu fabrika neden yapmiyor diye dusunuyorum pedal cok yumusayip kavramaya kendiliginden baski uygularma sorunu olanilir
Birde bizim marka tumosan sizin sistem aynimi bilemem

1474695934665.jpg1474695943082.jpg1474695952001.jpg

Yukarida da yazdigim gibi tel yipranmis pasalanmis ve sıkışmış olabilir
Bizimde 96 modeltumo telli idi cubukluya cevirdik
Ama telli sistem cubukluya gore sertlik sebebi
Iyi bir usta sorunu cozer diyorum cunukluyada cevirir , baglantilarin mesafelerinde oynama yaparak dahada yumusatir
Bizim usta cubugun baglanti mesafelerinde degisiklik yaptiginda ilk debriyaja bastigimda inanamadim araba pedalindan bile yumusak sertlesir dedim ama srtlesmedi. Bazilari sifir traktorleri bile yaptiriyor.
Iyi bir usta cozmesi lazim