SLAJ YAPARKEN ARKA CAMI ACMAYA SON 8 SLAJ SEZONUNDAN BI KAC RESIM )

donumden ne gelecegi belli mi olur adam degardan 7500 kg da aldı bizim burdan bazıları ise degardan 1 2 ton alan var ortalama 4 5 6 ton alıyolar genelde. yani biz biçtigimize gore alıyoruz adamın zayıf ise eger degara 2 ton verecek kadar ve kucukse arazisi çift ilave ramork 80 lira yerine 100 lira olur çıkartması. ortalama çift ilaveli ramork 4 ton geliyor ton 20 liradan 80 liraya deng geliyo oda aynı hesaba geliyor. kamyon vb araçlara yüklendiginde kantara girildigi için ton hesabı 20 normal çiftçi ramorkla çektigi içinde ramork hesabı ton hesabına deng getiriliyor.

• Beğen
Tepkiler: mustaa42
biz kubotada cam açmıyoruz sırabagımsız kullanıyoruz hemde cam yanındaki bosluktan boruları geçiriyoruz ve içeriye joistik kepçe kolu takılmak için yer koymuslar oraya bi demir yaptırdık kontrol panelinide üstüne somun vida ile tutturduk orj gibi oldu :)

Mükemmel olmuş. Tebrikler. Fakat hortumları delikten geçirirken söküp takmak zor oluyordur.

• Beğen
Tepkiler: mustaa42
Bende dekar hesabı calısıyorum mısır 70 cm ekılmıs ıse 80 lıra 45 cm ekılmıs ıse 12o lıra dekarı. mısırın kuvvetlı veya zayıf olmasına bakılmaz bızım burda fazla bı fark olmuyo zaten kuvvetlı olan mısırda en fazla 2 saat fazla calısırsın

Ucuza biciyorsun herhalde maliyetine

Allah berekitini versin maliyetinede çalışmıyorum.çok şükür biseyler bırakıyor.(iyi bırakıyor). uçuk fiyatlar veripte sezonu 50-60 dekarla kapatmaktansa.hem ureticye dokanmayip hem bana zarar verdirmeden 250-300 dekar biçim yapmayı tercih ediyorum.mesela büyük arazide olanlar kamyona biçim yaptıranlar her sene biçimini yaptığım arkadaşlar var onlara birazda ha tolerans yapıyorum açıkçası

Mükemmel olmuş. Tebrikler. Fakat hortumları delikten geçirirken söküp takmak zor oluyordur.

ben sılaja basladıgımda 2 ay makina traktorden çıkmıyor çıktımıda bi daha yeni sezona kadar takmayız :) ki sokmekde zor değil kontrol panelinin altında demir oluyor ve 2 civata ile tutuyoz onları soktum kendi yaptıgım aparata bi tane delik açtım ve bi tane vida somun ile tutturuyorum ki bi vidayı tutturmak ne kadar zor olurki yani.

donumden ne gelecegi belli mi olur adam degardan 7500 kg da aldı bizim burdan bazıları ise degardan 1 2 ton alan var ortalama 4 5 6 ton alıyolar genelde. yani biz biçtigimize gore alıyoruz adamın zayıf ise eger degara 2 ton verecek kadar ve kucukse arazisi çift ilave ramork 80 lira yerine 100 lira olur çıkartması. ortalama çift ilaveli ramork 4 ton geliyor ton 20 liradan 80 liraya deng geliyo oda aynı hesaba geliyor. kamyon vb araçlara yüklendiginde kantara girildigi için ton hesabı 20 normal çiftçi ramorkla çektigi içinde ramork hesabı ton hesabına deng getiriliyor.

Valla iyi paraya biçiyorsunuz
Bizim buralarda dönümü 60--50₺ hatta bazıları 40₺ biçiyorlar nasıl çıkıyorlar bu işin içinden..
Ben 60₺ dan biçtiğim halde zor çıkıyorum
işin içinden.

Valla iyi paraya biçiyorsunuz
Bizim buralarda dönümü 60--50₺ hatta bazıları 40₺ biçiyorlar nasıl çıkıyorlar bu işin içinden..
Ben 60₺ dan biçtiğim halde zor çıkıyorum
işin içinden.

6 7 ton mısır veren bi tarlada çift ilave ramork 4 ton alsa aşşa yukarı 40 tl den de çıkardıklarını varsayarsak 25 30 liraya falan gelir ramorku bu adamlar mazot yakmıyolarmı traktoru makinası yıpranmıyormu ve kendileride çalışıyorlar sonuçta.