Çeyiz Olarak Traktör Almak

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

ceyiz-364x245.jpg

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde yaşayan ziraat mühendisi Mine Yılmaz, üniversiteden mezun olduktan sonra hemen çiftçilik hayatına atılıyor.

Ailesine ait olan bir arazide sarımsak ekimi ile işe başlıyor ve bir traktör alıyor.

Çeyizini dizerken "Çeyizimde traktör olmasını tercih ettim"
diyor.

Başarılarının devamını dilerim.
https://www.youtube.com/watch?v=D3Pak9uTSBE

Değişik bir düşünce doğrusu, ilk kez böyle bir şey duyuyorum. Kızın yaptığı işi ve seçimini takdir ediyorum. Herkesin köyden şehre göç ettiği bu zamanda çok onurlu bir davranış.. Şehir hayatına özenen kendini pamuk prenses sanan sonradan görme köy kızlarına da kapak olsun.

Bekar arkadaşlara da duyurulur tabiki.. [emoji3]

Şaka bir yana İnşallah kız bu çeyizi hakedecek gönlüne göre birisiyle evlenir..

.[emoji609] [emoji609]

Değişik bir düşünce doğrusu, ilk kez böyle bir şey duyuyorum. Kızın yaptığı işi ve seçimini takdir ediyorum. Herkesin köyden şehre göç ettiği bu zamanda çok onurlu bir davranış.. Şehir hayatına özenen kendini pamuk prenses sanan sonradan görme köy kızlarına da kapak olsun.

Bekar arkadaşlara da duyurulur tabiki.. [emoji3]

Şaka bir yana İnşallah kız bu çeyizi hakedecek gönlüne göre birisiyle evlenir..

.[emoji609] [emoji609]

Evet özellikle Samsun tarafından bekar arkadaşlara duyurulur..:)

Şaka bir yana ben de takdir ettim doğrusu.

Herkes dönmek istiyor, herkes kaçmak istiyor. Sadece işinden çıkıp evine giden bir adamın, yolda 2.5 saat harcaması, sürekli ve şiddetli bir sinir harbi içinde olması berbat bir durum. İmkanı olanlar kaçacak, olması gereken de bu. Hanım ablamızı çok takdir ettim.

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Herkes dönmek istiyor, herkes kaçmak istiyor. Sadece işinden çıkıp evine giden bir adamın, yolda 2.5 saat harcaması, sürekli ve şiddetli bir sinir harbi içinde olması berbat bir durum. İmkanı olanlar kaçacak, olması gereken de bu. Hanım ablamızı çok takdir ettim.

Özellikle kış mevsiminde büyük şehirlerde işçiler-öğrenciler sabah ve akşam yollarda ile çekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Zerlanist