Domuz Pıtragı!!! YARDIM

arkadaşlar tarlada bu domuz pıragı denen ottan var ne yaptım ne ettim kurtulamadım . başına gelen yada çözüm bulabilen varsa bir yardımcı olabilirmi?

xantium-strumarium-l-domuz-pitragi-sirca-otu-08027.jpg 43.jpg

Bundan kurtulmak çok kolay. Tek yapman gereken TOHUMLAR OLGUNLAŞMADAN araziyi sürmek. Eğer sürülü arazide çıkarsa kazayağı vs. aletle toprağı işlemek. Hepsi yok olup temizleniyor.

En kötüsü ise TOHUMLAR OLGUNLAŞINCA arazinin sürülmesi. O zaman kendi elimizle toprağa domuz pıtrağı ekmiş oluyoruz. Hemen arkasından bütün tohumlar çıkar ve sonuç senin bu fotoğraftaki gibi olur.

Fotoğraftaki arazide tohumlar olgunlaşmaya başlamış. Tırmık çekerek önce toplamak daha sonra işlemek gerek. Kolay gelsin.

siğilli.jpg

• Beğen
Tepkiler: JD5403

Bundan kurtulmak çok kolay. Tek yapman gereken TOHUMLAR OLGUNLAŞMADAN araziyi sürmek. Eğer sürülü arazide çıkarsa kazayağı vs. aletle toprağı işlemek. Hepsi yok olup temizleniyor.

En kötüsü ise TOHUMLAR OLGUNLAŞINCA arazinin sürülmesi. O zaman kendi elimizle toprağa domuz pıtrağı ekmiş oluyoruz. Hemen arkasından bütün tohumlar çıkar ve sonuç senin bu fotoğraftaki gibi olur.

Fotoğraftaki arazide tohumlar olgunlaşmaya başlamış. Tırmık çekerek önce toplamak daha sonra işlemek gerek. Kolay gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 13827

KESİNLİKLE KATILIYORUM TOHUMLAR OLGUNLAŞMADAN SÜRMEK EN DOĞRU ÇÖZÜM HEM ROUND UP ÇOK ETKİLİ BİR İLAÇTIR YANLIŞ KULLANIMDA SENEYE EKİLECEK MAHSUL İÇİNDE SIKINTI YARATABİLİR.

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
çok pis ot bu pıtrak.
tarlayı sarar.
bütün ilaçlara dayanıklı nerdeyse...
tohumlarını (dikenlerini) dökmeden yeşilken çapayla kesin, yığın bir yere, kuruyunca yakın.
4-5 sene sürekli böyle yaparsanız tarlayı temizlersiniz.
dikenleri toprağın altında yıllarca kalıyor, uygun ortam bulunca çıkıyorlar...
Allah kolaylık versin...

Bizim bölge sıcak amin hiç kullunmadik ama misir için arrat kullaniyoruz. Arkadaşların dediği gibi ilacı atardık 40 yada 50 dakika sonra kontrol ettiğimizde otun gövdesinin ortadan çatladiğini görürdük. 1 hafta sonra tamamen kurur.