Bismillah ilk kazayağı jd6115R (fatihcastle)

17.03.2009
3,920
1,882
ankara

Merhaba arkadaşlar traktöre alismaya calisiyorum gün gectikce de daha iyi adapte oluyorum 13lu ekermak yayli kazayağıyla 190 dönüm kazayagi cektim 15 ile 18km arası gidiyor yakıt 50km yol ve 6 parça tarlada 100 litre yaktı daha da dilinden anladikca düşer gibi geliyor bana saatte 45 dönüm yer işledi bu cok hosuma gitti tabi iyi seyirler https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10154529530467170&id=611432169

Erkuttan sonra nasıl bir deneyim oldu abi? Yakıt azmı ondan.
Depo 230lt ona göre yakiyor mu hayir yakmiyor pullukta 1.5lt yakti ki benim cok hatam vardi ilk kullanimda kazayagin da da 13lu kucuk geliyor 20km ye kadar cikiyor 15li yada 17 liyi de ceker gibi o zaman 300 400gr a kadar düser 20km ile boş tarlada gezse bi motor yine yakar 500gr mı[emoji2]

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez
Depo 230lt ona göre yakiyor mu hayir yakmiyor pullukta 1.5lt yakti ki benim cok hatam vardi ilk kullanimda kazayagin da da 13lu kucuk geliyor 20km ye kadar cikiyor 15li yada 17 liyi de ceker gibi o zaman 300 400gr a kadar düser 20km ile boş tarlada gezse bi motor yine yakar 500gr mı[emoji2]

İvt nin kullanımı zordur aklım ermiyor görmediğim için hızı kendimi ayarlıyor traktör napıyor.Şuanki yakıt değerleri gerçekten çok iyi. İnsanların zihinlerinde jd çok yakar diye bir ön yargı var.

İvt nin kullanımı zordur aklım ermiyor görmediğim için hızı kendimi ayarlıyor traktör napıyor.Şuanki yakıt değerleri gerçekten çok iyi. İnsanların zihinlerinde jd çok yakar diye bir ön yargı var.
Bende yeni yeni alisiyorum her km de bir vites var tam gazda kaç km gidecegi komutu veriyorsun ona göre 15 16 gazda gidecegi km yi ayarliyor rahatlayinca otomatik hızlaniyor rampada km yi düsürüyor hızli gitmek için devir vermen gerekli
Erkuntu çok bunaltmayin :) Kacinda ekeceksin yerleri.Bu hafta sonu eksem erkenmi olur?
Ben 7 ekimde başlıyorum Allah izin verirse artik toprak soğudu ek
Fatih tekrar hayırlı olsun..
Sagol abi
Kolay Gelsin Abi.Masallah
Eyvallah emre
Maşallah Abi Arkadaki kazayagini kracak gibi çekiyor...
Kırar emin oldum yani
Maşallah abi hayırlı olsun güle güle kullan çok güzel makine Allah kaza bela vermesin
Sağolasin Allah cümlemize de versin
maşallah çok güzel gidiyor ama kaz ayagını büyütüp 8-10 km gibi iş yapsan belki 75 litreye düşer yakıt
Işin ideali 10 km zaten de 17 li felan olacak heralde
Ekipman çok küçük kalmış üstad, yine masraf gözüktü sana :)
Valla öyle 17li kazayağı 15000 diyorlar
Kolay gelsin Fatih, kabin içinde hiç motor sesi yok sürüm hızıda gayet iyi.Yalnız 13 lü kazayağı küçük gelmiş.
Sagolasın bakacağız artık bi çaresine 😉

Kolay gelsin guzel işçilik olmus kazayagini degistirmede acele etme videoda toprak gönenli-önceden iscilik yapilmis gözüküyor kuruda farkli olur kuru cig nadasda denedikten sonra degistirmeye git

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle