Tümosan şanzıman dağıttı tamiri ne kadar tutar?

geçmiş olsun. evvelki yıl 1. ile 2. vites arasındaki mili kırmıştı. parça 100 tl işçilik 700 tl almışlardı. en kötüsü kabini indiremedikleri için traktörü üçe bölmeleri gerekiyor.
Sag olasin usta valla neye ugradigimizi sasirdik. Traktor 1e istemsiz geciyordu iki kere tamirciye gittik biseyi yok dedi dun traktor tarlanin ortasinda kaldi. Bakalim ne kadar para isteyecek usta

Sag olasin usta valla neye ugradigimizi sasirdik. Traktor 1e istemsiz geciyordu iki kere tamirciye gittik biseyi yok dedi dun traktor tarlanin ortasinda kaldi. Bakalim ne kadar para isteyecek usta

Geçmiş olsun. O "bişey yok" diyen sözüm ona ustaya götürürseniz eğer "bişey yok, canımız sıkılınca öylesine şanzumanı dağıttık" deyin bence, tabi anlarsa...

Geçmiş olsun klasik serininde arıza bitmiyor 8280 vardı ön difransiyeli kilitledi yaptırdı sattı. 8280 tek çeker vardı 9080'le takas etti arızası bitmiyor baskı balata değiştirmekten bıktım diyor geçen servise gitti ses vardı 3000 lira masraf çıktı. Bu marka ne yapmaya çalışıyor az yaksın çok çeksin diye motora uyumsuz şanzıman konmuyorsa bilmiyom. Yazzık dünya bir para verilip alınıyor.

Geçmiş olsun klasik serininde arıza bitmiyor 8280 vardı ön difransiyeli kilitledi yaptırdı sattı. 8280 tek çeker vardı 9080'le takas etti arızası bitmiyor baskı balata değiştirmekten bıktım diyor geçen servise gitti ses vardı 3000 lira masraf çıktı. Bu marka ne yapmaya çalışıyor az yaksın çok çeksin diye motora uyumsuz şanzıman konmuyorsa bilmiyom. Yazzık dünya bir para verilip alınıyor.

Motoru iyi bu tümosanların ama başına gelmeyen överek bitiremiyor 10 sene ağrızasız çalışan bi tümosan görmedim eskiler hariç 97 model olanlar

Tunosanın baskı balata şanzumandan ne çekti millet,insan etrafta duydukça uzuluyor ne olursa olsun kolay mal edinilmiyor.motorlarında pek sorun olmuyor ama bu şekilde şanzuman ve baskı sorunu yaşayan çok.yukardada soylenmiş defalarca baskı atanlar varmış diye.niye bu millete kulak verilmiyor,bu parçaların sağlamını uretseler,yapamazlarsa kaliteli biyerde yaptırsınlar,daha mı maliyetli olucak ,olursada liste fiyatına eklesin.3lira pahalı olur diye kimse vazgeçmez aksine sağlam olucağı bilinir

Motoru iyi bu tümosanların ama başına gelmeyen överek bitiremiyor 10 sene ağrızasız çalışan bi tümosan görmedim eskiler hariç 97 model olanlar

Yakın köyde kabin yan camı üçgen olanlardan vardı yıllarca bindi tek sıkıntı çıkmadı devlet elinde iken üretilenler sağlam nispeten.

Tunosanın baskı balata şanzumandan ne çekti millet,insan etrafta duydukça uzuluyor ne olursa olsun kolay mal edinilmiyor.motorlarında pek sorun olmuyor ama bu şekilde şanzuman ve baskı sorunu yaşayan çok.yukardada soylenmiş defalarca baskı atanlar varmış diye.niye bu millete kulak verilmiyor,bu parçaların sağlamını uretseler,yapamazlarsa kaliteli biyerde yaptırsınlar,daha mı maliyetli olucak ,olursada liste fiyatına eklesin.3lira pahalı olur diye kimse vazgeçmez aksine sağlam olucağı bilinir

Burda bi 2005 jd 5715 var 15000 saatte balyada falan koşulmasına rağmen bir kez debriyaj plakası ve 1 kez baskı yemiş o kadar da kötü denilmesine rağmen , tümosan firması hak yiyor dediğin gibi mal kolay kazanılmıyor.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin KALAYCI
yazan herkese teşekkür ederim sağ olun. dediğim gibi neye uğradığımızı şaşırdık motor çok çalışmıyorda 2014 model 1300 saatte hiç yığdırma yarım debriaj çırptırma filan gormedi bakımları sürekli yapıldı ama şanzımandan arza verdi. işin en komiği usta hiç şaşırmadı bekliyordum zaten sizinki çok bile dayandı dedi. yakıtına özellikle çekişine diyebileceğim laf yok kabin ses alsada genişlik olarak çok güzel bu arzayı vermeseydi yıllar boyunca binmeyi planlıyorduk şimdi gönlüm geçti bir kere bundan yine ustanın dediği bi laf kafamı çok karıştırdı tekrarlar mı diye sordum garanti veremiyor tekrarlamayacağına

Cevap: Tümosan şanzıman dağıttı korktuğumuz başımıza geldi

Bizim tümosanda şanzıman dağıttı korktuğumuz başımıza geldi. traktör çok çalışmadı 1300 saatte 2014 model 8185 hi-lo şanzıman. şimdiye kadar yarım debriaj, yığdırma ve çırpma görmedi hiç. buna rağmen biinci vitesi, birinci vites buçuğu ve birinci geri vitesi kırmış. çekiş ve yakıt olarak söylenecek söz yok, ses alma hariç kabini gayet geniş ve ferah. Bu sorunu çıkartmasaydı yıllarca değiştirmeden gonul rahatlığıyla binmeyi düşündüğümüz bir traktördü ama ne yalan söyleyim tümosandan gönlüm geçti yerliye daha yaklaşmayı düşünmüyorum. asıl komik olay ustanın verdiği tepki adam diyo ki zaten bekliyordum sizin tümosan çok bile dayandı diyor servis. ikinci komik şey garanti veremiyor tekrardan bu sorunu yaşatacağına