New Holland 56s Fiyatları

[
825659e701bf9c5b97d98d213f41d1a0.jpg

Bu paralara almak akıl karı değil Eskiler Yenilere kök söktürür köök bunlara vericegin paranın yarısıyla al bi tane 70 56 kara kafa bi tanede 640 ikisi 500 dekar yer işler adama...

70 56 güzel traktör ama 640ın hidrolik hassasiyeti pek iyi değildir biz pamuk ekimi yaptığımız için iyi ve dengeli bir tohum yatağı gerektirir o yüzden 640 pek işimize yaramaz.

Piyasadan Uzel çekildi, Ford-Hema çekildi, Steyr yok... Piyasa bunlara kaldı.

Çok haklısın abi Uzel çekildi rekabet artınca diğer firmalarda tekelleşmeye direnemedi milletin gücü ithale yetmez diye çeşitli ürünler piyasaya sürülüyorda özellik yok vitesi yana almayla 10000 liraya yakın fark olurmu? Ülkemizdeki traktör ve araç piyasasına akıl ermiyor.

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
2 silindir 65hp 2\4 daha az , tek silindir 65 hp olsa daha da az mi yakar bu mantiga göre?

2 silindirli 65 hp varmı acaba? Oldugunu düşünmeye gerekte yok.
Bu konu da unlu motor ustası "onna usta "şöyle demiş.Tek sayıda silindir adetli motorların krank dağılımı nedeni ile çift sayıda silindir adedi olan motorlara gore daha torklu ve performanslı çalışma üstünlükleri vardır.Bu üstünlük her ne kadar fizik kanunu olsa da yine de üretim aşamalarında üretici firmaların becerisi de bu duzenegin başarısında önemli rol üstlenir"

2 silindirli 65 hp varmı acaba? Oldugunu düşünmeye gerekte yok.
Bu konu da unlu motor ustası "onna usta "şöyle demiş.Tek sayıda silindir adetli motorların krank dağılımı nedeni ile çift sayıda silindir adedi olan motorlara gore daha torklu ve performanslı çalışma üstünlükleri vardır.Bu üstünlük her ne kadar fizik kanunu olsa da yine de üretim aşamalarında üretici firmaların becerisi de bu duzenegin başarısında önemli rol üstlenir"
3 silindirli motorun ayni gücteki 4 silindirliden daha az yaktiğini biliyordum fakat hangi sebepten olduğunu bilmiyordum, aciklaman icin tesekkur ederim. Ben 1\4 ü nasil hesapladigini anlamadim.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Dogrudur,tek çeker , arkadaşlara uyduk iyi olacak inşallah .
Daha hiç bir işe başlamadim.Bir ay sonra buğday ekimleri yapılmalı.
Aycicek ve mısır yerleri anizlarinin sürülüp yarısının da buğday ekimi için hazırlanması gerek,
54c varmiş elinde, 65-56 da hayli işini görür. Td65s yi de özellikle tavsiye ediyorum, cünkü liste fiyatinda 6000 tl daha ucuz, üstüne levye var,12+12 full senkromeç vites, 3000 kg hidrolik, pulluk çeki hassasiyeti yaprak yayli degil kol kökünde. Sadece 56 serisinden 500 kg ağır, bu durum kimine avantaj, kimine dezavantaj olabilir. Bunun da caresi var, agirliklari azaltmak zor değil. Daha iyisini ucuza alabilmek varken yol yakinken bidaha düşün. Sonuçta para senin.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Son bir ayda bizim köye de 7-8 adet nh 6556s traktör alındı.Ama diğer köylerde bu kadar traktör alan yok tahminime göre traktör satışları sezon-yil gereği azaldı.
Kardeş bir traktör parasını ne kadar zamanda ve ne ile ödenebileceğini hesapladın mı? Bugün en ucuz orta segmentte bir traktör 60-70 bin lira. Kredi ile alınmışsa eder bir iki senede 80-90 bin lira. Bin ton buğdaya karşılık geliyor o da masrafları içerisine koymazsan. onun için herkes elindeki traktör ve ekipmanıyla idare ediyor bence