New Holland L95 liftotomatik ayarı nasıl yapılır

Merhaba arkadaşlar. 1998 model L95 orjinal kabinli Hi-Lo modeli traktörümüz var. Lift otomatik mandalına basınca arkasındaki ekipmanı tam yukarı dikiyor. Hal böyle olunca ekipman çamurluklara arka cama fazla yaklaşıyor. Kaldırmayı nerden sınırlandıranilirim, bileniniz var mı?

Diger kumanda kollari iki adet sanirim biri bu is icin tam yukari cekmeyince kolu yam kaldirmaz
Aski kollarinida uzatmak kabine yaklasmayi onleyebilr bildiklerim boyle
Umarım iyi bilen arkadaslar denk gelir

Her sıra başında kol kullanmak yerine lift otomatikten kaldırmak daha kolayımıza geliyor. Benim istediğim lift otomatiğe basınca %100 kaldırırken %70-80 kaldırsın istiyorum.

Merhaba arkadaşlar. 1998 model L95 orjinal kabinli Hi-Lo modeli traktörümüz var. Lift otomatik mandalına basınca arkasındaki ekipmanı tam yukarı dikiyor. Hal böyle olunca ekipman çamurluklara arka cama fazla yaklaşıyor. Kaldırmayı nerden sınırlandıranilirim, bileniniz var mı?

S.A. güle güle kullan. Arka tarafta (sağ tarafında olması lazım) bi kol var. Bildiğim kadarıyla onunla ayarlıyorsun.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361

Net görünmese de sen bulursun.
L.png

Sorunu nihayet çözdüm. Sizin de dediğiniz gibi arkadaki küçük kol ayarlamaya yarıyormuş. Kolun bağlı olduğu civatayı 18'lik anahtarla gevşettikten sonra pul hareket edebiliyor. Bu pulun özel geometrisi sayesinde lift otomatiğe basıldığında resimlerde görülen tırnak benzeri parçanın hareketi sınırlandırabiliyor. Pul sağa döndükçe lift otomatiğin kaldırma mesafesi azalır. Kendime göre bir ayar yaptım.

ÖNCE
2016_10_15_IMG_4641.jpg

SONRA
2016_10_15_IMG_4643.jpg

• Beğen
Tepkiler: Alexander