Arkadaslar 4x4 traktorler zorlandigi zaman neden ziplamaya basliyo

Dubleks lastik yüzünden zipliyor tecrubeyle sabit benim 4255 4 tekerde samyelliydi goblede elimde bardak kola icerdim saat gibiydi yan tarlada jd6420 koltugu kırdı ziplamaktan sonra ön lastikler bitti dubleks yaptim arkalar yine samyelli az az zıpliyordu rahatsiz etmeyecek sekilde onu satip erkunt alinca anladim radyal lastik 4 teker olunca alip alip vuruyor
ÇARE;
ön lastiklere su doldurmak
Arka lastiklere su doldurmak(yada agirligi arttirmak) ve tek cekerde cekim yapmak
3.care ön süspansiyonlu(tls) motor almak
Dubleks lastiklerin havasi cok oldugundan olabilir mi acaba? Cok şasırdim.

Dubleks lastiklerin havasi cok oldugundan olabilir mi acaba? Cok şasırdim.
Dubleksteki yanak bombeleri yapiyor yani yanakta sert alan yanı yumusak alan yanı sert alan olarak devam ediyor asvaltta çamurda kumda daha iyi kavrama yapiyor ama patinaja düsünce motoru zıplatmaya başlıyor eski tip samyelli lastiklerde tek tip yanak var hem kavraması zayıf hemde sert hemde ömrü kısa devamlı patinaja yatkın oldugundan radyal iyidir ama dezavantaji da patinaja gelmiyor

lastik havaları izin verilen sınırın altında olmalı..

mesela; max 2,5 bar diyorsa lastiğin üstünde ki genelde budur.. siz hepsini 2 yapın.. hem yolda hem arazide faydasını görürsünüz..

ağırlık çok önemli bi faktör bi de.. burun-jant ağırlığı tam olmalı..

5715 zıplamaz mı 15 li tiller ile akşam yer çekiyom biraz fazla derin gitti tillerler başladım zıplamaya az daha yayları kıracaktım. Zıplar arkadaşlar tüm traktörler zıplar zoru gören her motor zıplar. Toprağın durumu bunu belirler. Her motorun çekim gücü vardır onu biraz zorladın mı koparamayacağı zaman hoplatır da hoplatır.