110 HP BAŞAK 2110

Fiati 120 yi gecer iki model var herhalde vites secenegine gore 6 ve 8 hidrolik cikisli fotolar farkli standart on hidrolikte koysalar diger rakiplerinden farki olur on hidrolik secenegi sadeca valtra a95 de mevcut

Vites kolları daha şık ve küçük olmalı. Bu segmentte bir traktör ergonomiyi , ayrıntıları daha fazla önemsemeli. Diye düşünüyorum.

Ve kendi motorunu üretecek birikimi de olduğunu zannediyorum.

Arkadaşlar Erkunt'un 110 luğuna ve Tümosan'nın Maxima sına göre nasıldır? Kullanıcılardan yorum alabilir miyiz?

Maximayı beğeniyorum ben. Ama yakıt fazla diyorlar onda.
Erkunt'un CRD serisimi yoksa normal lux serisimi dusunuyorsunuz?Erkunt lux serisine gore karsilastirma yapacagim

Erkun Haşmet 110 luks
---------------------------------------
Perkins Euro 3 motor ,110 Hp , 416 nm Tork, 1400 devirde max tork gucunu veriyor.

Vites secenekleri=16 ileri 16 geri Buçuklu vites secenegi var

Kabin ici= Elektronik hidrolik kontrolu,Elektronik difransiyel kilidi,elektronik 4WD gecis dugmeleri
Mekatronik ileri geri mekik kolu
Hostes koltugu

Hidrolik kaldirma kapasitesi=5000 Kg

Traktorun agirlikli hali=5200 KG

Yakit deposu=110 Litre

Bonus=Kompresor secenegi,pnomatik kabin secenekleri bulunuyor.

Basak 110
-----------------------------------
Perkins Euro 3 Motor ,110 hp,420nm tork,1400 devirde max tork gucunu veriyor.

Vites seçenekleri= 24 ileri 24 geri mekanik senkromeçli transmisyonu ve ileri mekik kolu opsiyonel olarak Hi-Lo bucuk vites*(Carraro marka)

Kabin içi=Elektronik hidrolik kontrolu,elektronik difransiyel kilidi ve 4WD dugmesi,Ayarlanir direksiyon ve gosterge paneli,Hostes koltugu

Hidrolik kaldirma kapasitesi=4500 Kg

Traktorun agirlikli hali=5105 KG

Yakit deposu=120 Litre

Bonus=Kompresör secenegi

Tümosan Maxima 9115
-----------------------------------------
Tümosan Euro 3 motor,115 hp, 430 nm tork ,1500 devirde max tork gucunu verir

Vites seçenekleri= 24 ileri 24 geri ,Hi-Lo (Buçuk) Vites secenekli mekanik tür
(Carraro)

Kabin içi= elektronik hidrolik kontrolu,elektronik difransiyel ve 4WD gecis dugmeli,Ayarlanir direksiyon ve gosterge paneli,Hostes koltugu

Hidrolik kaldirma kapasitesi= 5000 KG

Traktorun agirlikli hali= 5600 KG

Yakit deposu=170 Litre

Bonus= Farkli kilan bir ozellik yok.

Teknik bilgiler yukardaki gibi,Tumosan yere daha fazla tutunur egerki traktorleri birbirine takip deneyecekseniz agirliktan dolayi alir 😃,vites secenegi olarak Basak ve Tumosan ,erkunttan daha iyi vites secenekleri sunuyorlar. Tumosan maksima 2014-2015 serileri hata oranlari cok yuksek,2016-2017 serilerinde hatalar giderildi deniliyor ne kadar dogru bilemeyiz kullanmak ve sormak gerek.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

2110.jpg

https://youtu.be/nDomZnY1FXY

images.jpeg

Arkadaşlar 110 luk bir traktörde kabin içi daha modern olmalı diye düşünüyrum. O vites kolları çok çirkin durmuyormu sizce de. Resimde Erkunt'un 110 luk traktörünün içi gibi olmalı en azından. Bir de gösterge panelinde hem hız hem devir aynı snda görülebilmeli. Anlık tüketim, yapılan iş alanı gibi veriler olmalı. Bunlar naçizâne tavsiyemiz. İnşaallah daha iyilerini yapar. Sizler ne düşünüyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: omer1574