Fiat 640'ın 13 ayak Tiller (Flamingo) performansı

Arkadaşlar merhaba. Fiat 640 traktörümüz ile bu sezon buğday ekeceğimiz Ayçiçek çıkması yerleri Tekirdağ Essan Tarım yapımı 13 ayak tiller ile ilk karıştırmasını yaptım. Traktörü düz 1. vites 1500-1700 d/d aralığında kullandım. İşderinliği yaklaşık 25cm civarı.

İyi seyirler.

[video=youtube;gX5XrYLoXy4]https://www.youtube.com/watch?v=gX5XrYLoXy4[/video]

[video=youtube;7ousQo1WPZg]https://www.youtube.com/watch?v=7ousQo1WPZg[/video]

https://www.youtube.com/watch?v=NtSyVx0jIpI

a5cf35152747318480b32ef59b17f59c.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016101
5/e9cb03ef3f7a17f442fe24281af4f76d.jpg[/IMG

[IMG]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/bd6309464f4c705396387a802307f302.jpg

1a2943281aeea1d8e7fe0086791c58a7.jpg

23735511e92b3d2cc49792d09ffddde6.jpg

Son düzenleme:
Bereketli olsun kolay gelsin. Bu ayakların da altı yiniyor mu?
Sağol Mustafa, pabuç hariç ayakların cıvata bağlantı yerlerinde bir aşınma gözlemlemedim henüz.
Maşallah,yakisiyor 640 Fiat a
Sağol abi.
640 efsanedir, bravo
Çok iyi motormuş abi hakikaten, kullandığımız süre içinde beğenimizi kazandı. Bilseydim bu kadar düzgün ve sorunsuz çalıştığını 2-3 hafta bekletip galeride başka motor aramazdım.
Tav çok güzel , 640 çok tatlı gidiyor. Bir tur dönmek istedi canım vidyoyu izlerken 😊
640 emrinde abi, ne zaman istersen parktaki ekipmanlarla araziye çıkabiliriz. Tav ise: üstte çok ufak bir kaymak tabakası var ama altı çok tavlı.
Sağol Enes abi..
Kolay gelsin.maşallah 640 çok diri duruyor.kabin de yakışmış tiller leri çok iyi çekiyor.
Sağol İskender abi, seri 1. Vites, 1500 1700 devir yaklaşık 6-7 km çalışma hızı ile en az 25 cm derinlikte çalışabiliyor. Zaten pabuçların boyu 20 cm. Bu motora, bu ekipmana göre bence performans yeterli bence.

Kolay gelsin biraderim.
Sağol Ercan, hepimize inşalah
İsmail güzel paylaşım maşallah.640 çok iyi gidiyor gorunumde başarılı.bi gubre ardından aysanla ekime hazır olur yer.yağmur olursa daha da iyi.mibzerin onunden tırmık çekilirse daha tatlı olur
Sağolasın İskender ustam, sonraki adım merdaneli aysan mutemelen. Gübreyi tohumla birlikte ekim esnasında vermeyi düşünüyoruz. Zaten hatırlayacaksın mibzeride gübreli aldık. Ay sonuna doğru yağışlar uygun olduğu bir vakit ekeriz inşallah.

Bu tarlayi biliyorum sanki kolay gelsin ortak
Sağol abi. İlk videodaki tarla seninle gezdiğimiz tarla. fatoğraflarda da var. diğer videolarda ise aynı tarla var. Videodaki tüm tarlalarımız işlediğimiz en verimli tarlalardır. İş sıralamasında konumları itibarıyla hep ilk yada son sırada yer aldıkları için onlardaki çalışmaların fotoları düşüyor buraya.

Tatil günümde gezmeye gelirim sizin köye . Sende gel buyur erkuntla gezeriz
İnşallah o da olur Şenol abi. Her zaman beklerim. Keşke tatil günlerimiz aynı olsaydı. Fırsat bulabilirsem ben de gelirim. Belki bir gün denk gelir.

Maşallah kolay gelsin
Sağol Yaşar abi
Kolay gelsin tav çok güzel toprak çok gevşek yer neresi ? Biz trakyada şuan 7li çizeli toprağa sokamiyoruz 640 ile tohum ekimi için yağmuru bekliyoruz yagmur yağmadan işcilik yapamiyacağiz..
Sağol Gürcan. Kırklareli Vize Doğanca köyü. Bizim taraflarda anıza 7'li Çizel hariç bir şey işlemiyor. Pulluk tat vermiyor. Ayçiçeği yerlerinde tav iyi. Toprak orta şeker. Gevşek sayılmaz. Çünkü biraz çamurda motor ne olursa olsun o Tiller yürümüyor. Çiftçeker de bile aynı. Bugün komşu tarlada bugün Zetor 8441 9'lu Çizel, NH TR6.120 13'lü çizelle çok zahmet çektim anız bozumunda.

Sağol Yaşar abi

Sağol Gürcan. Kırklareli Vize Doğanca köyü. Bizim taraflarda anıza 7'li Çizel hariç bir şey işlemiyor. Pulluk tat vermiyor. Ayçiçeği yerlerinde tav iyi. Toprak orta şeker. Gevşek sayılmaz. Çünkü biraz çamurda motor ne olursa olsun o Tiller yürümüyor. Çiftçeker de bile aynı. Bugün komşu tarlada bugün Zetor 8441 9'lu Çizel, NH TR6.120 13'lü çizelle çok zahmet çektim anız bozumunda.
Allah allah nasil oluyor aycicegi yerleri yumuşak anızlar beton gibi dogru ama aycicegi yerleri bizim burdada sert bu tillerin sokamayiz mümkün degil bu yakinda yagmur barmi sizde

Allah allah nasil oluyor aycicegi yerleri yumuşak anızlar beton gibi dogru ama aycicegi yerleri bizim burdada sert bu tillerin sokamayiz mümkün degil bu yakinda yagmur barmi sizde
Tiller çekmeden 2 gün önce yağış almıştı. Yoksa imkanı yok yürümezdi. Yağış miktarı yeterli olmadığı için anızların altı kuru çıkıyor. Haliyle standart demirli hafif şaseli pulluklar batma konusunda sıkıntı yaşıyor. Burun demiri olan pulluklar batar muhtemelen hem de yarı kurakta süper nadas olur. Fakat Çizel çeken traktörlere bile bahsettim zaten, sıkıntı yaşıyor derine inince. Tav olsun sizin tarafta da çeker 13 ayak Tiller 640.

Tiller çekmeden 2 gün önce yağış almıştı. Yoksa imkanı yok yürümezdi. Yağış miktarı yeterli olmadığı için anızların altı kuru çıkıyor. Haliyle standart demirli hafif şaseli pulluklar batma konusunda sıkıntı yaşıyor. Burun demiri olan pulluklar batar muhtemelen hem de yarı kurakta süper nadas olur. Fakat Çizel çeken traktörlere bile bahsettim zaten, sıkıntı yaşıyor derine inince. Tav olsun sizin tarafta da çeker 13 ayak Tiller 640.
Anladm yagislar gerekli